Skocz do zawartości
Skytower

Pierwsza relacja || 3x Special O.G. Kush FEM || Mars Hydro TS 600 60x60x140cm Grow Kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nadszedł ten czas, żebym i ja spróbował swoich sił 🙂

Jest to moja pierwsza relacja jak w temacie i druga uprawa, pierwsza była mocno "szarpana", posadziłem na parapecie w doniczkach 11L 2x amnesia haze w automatach, przez pierwsze ok. dwa tygodnie wygrzewały się na parapecie, po dwóch tygodniach wpadły do szafy, w której powiesiłem żarówke 6500K i grzały sie w tej szafie przez jakiś miesiąc, jak na automaty chyba powinny mieć już bliżej niż dalej do strzyżenia, natomiast nawet nie specjalnie chciały zacząć kwitnąć, więc po opiniach ludzi z forum zadecydowałem, żeby zamówić namiot, pomiędzy Mars Hydro a Spider Farmer padła decyzja na tego pierwszego i chyba nie ma co żałować.

Nie specjalnie opłacało się trzymać dziewczyny, ale z racji, że to był pierwszy strzał po prostu szkoda było z nich zrezygnować 😏

Przy treningu trochę zbyt mocno jedną podwiązałem przy głównym szczycie, skutek? Niestety urwany kask wiec topping na automacie zaliczony, a już zaczynała kwitnąć

Finalnie z dwoch 11L oddały zaledwie 18G suchego, ale i tak jestem z tego faktu zadowolony, zajebista przygoda 🥳

Teraz czas na sezonówki i "zjeść z innego pieca"

Nasiona: 3x Special O.G. Kush FEM od RQS

Sprzęt: cały komplet od Mars Hydro TS 600 Grow Tent Kit 60x60x140cm

 

Ziemia: BioBizz lightmix. Donice 20L

Nawozy: BioBizz starter pack tj. bio-bloom, bio-grow i top-max

Trening: SCROG+LST+ topping jeśli wgl. to ma jakiś sens

 

nasiona mam od miesiąca, leżały w lodówce przez ten czas (8stopni celsjusza)

Dzisiaj odstawiłem wodę wieczorem, jutro dają nura

O czym poinformuję tutaj razem z foto

Esssssa!!🤜🤛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedź, jak zanurzasz je w wodzie to trzymaj je aż puści kiełek, nie wyjmuj jak są cale i nie widać oznak kiełkowania, jak ziarenko po kilku godzinach nie opadnie na dno to dotknij je palcem powinno opaść na dno. Jak zobaczysz ze zaczyna kiełkować  wtedy daj jeszcze na wilgotny wacik na 24h i dopiero wtedy do ziemi na ok 1cm wszystko trzymaj w ciemni w pokojowej temperaturze.

Skuteczność kiełkowania automatów 99,9% 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzisiaj wpadła po czterech dniach moczenia pierwsza dziewczyna

druga prawdopodobnie jutro przekroczy długość ogonka ok. 1cm

natomiast trzecia kiełkuje, aleeee...

No właśnie ale, mam wrażenie, że nie może rozewrzeć skorupki, żeby rozwinąć skrzydła

Czekać cierpliwie aż sama sobie poradzi czy otworzyć ją delikatnie i utopić spowrotem do jutra?🤔

20240831_093224.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych

Niestety z trzech nasion dwa finalnie wylądowały w koszu.

Dlatego nie aktualizowałem tematu, zamówiłem drugie nasiona i tym razem utopiłem na niecałe dwie doby, po dwóch dniach wpadły na mokre ręczniki, i szybkość kiełkowania przerosła moje oczekiwania 

Pierwsza była gotowa do sadzenia już w ciągu pierwszej doby od przełożenia na ręcznik, druga zaś była gotowa kilka godzin później (nie mogła zgubić łupiny, z czym zresztą zmaga się do teraz)

więc z ciągu jakichś trzech dni obie wylądowały w ziemi. 

Pierwsza trzyma się na moje amatorskie oko poprawnie.

Nic przy niej nie robiłem 

Naświetlanie 18/6, 100ml wody co drugi dzień i to właściwie wszystko

Miałbym ew. pytania:

 1. Czy te donice 20L+ nie są przesadzone do tego boxa

2. Czy mogę pierwszą już przygwoździć do ziemi (zacząć trening).

3. Czy pomóc najmłodszej zrzucić łupinę, czy nie ingerować w proces?

4. Kiedy zacząć nawozić? Pierwsza ma już 16dni

20240916_171601.jpg

20240916_171625.jpg

20240916_171629.jpg

20240916_171924.jpg

Edytowane przez Skytower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóż zrzucić łupine 

A donice zdaje się, że weszły więc nie przesadziłeś 

A ten mieszak już chodzi? Żeby nie wyrwał tych małych z korzeniami jak one tak blisko leżą xD 

Lst pewnie też by już można było zacząć ale to poczekaj lepiej jak ktoś bardziej doświadczony potwierdzi 

I wilgotność niska, ten nawilżacz nic nie daje? 

I lampa na ile %? Bo gorącawo tam, chyba że taka pogoda 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donice beda ok. Lepiej wieksze niz za male. Mozesz ja zglebowac ale wydaje sie byc dosyc niska i zbita wiec mozesz miec z tym problem. Lupinke mozesz delikatnie zdjac. Co do nawozenia to masz duze donice, ktore maja w sobie jeszcze sporo nawozow bo roslina ich nie wyjadla. Ta zas nie wykazuje zadnych niedoborow wiec ja bym sie jeszcze wstrzymal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Daję, natomiast mieści się w przedziale 40-80% wilgotności, i nie przekracza 28stopni celsjusza, coś wymaga poprawy w tym aspekcie?

Co do lampy to niestety lampa do ts 600 nie ma funkcji zmiany mocy naświetlania, myślałem nad kupnem czegoś pod gniazdko ale mam lekkie obawy, że może mieć wpływ na niezawodność lampy

 https://allegro.pl/oferta/sciemniacz-obrotowy-regulator-obrotow-klasyczny-bialy-or-ae-13114-orno-15088555306?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365662&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIscvrr_THiAMV0ESRBR0VXCLkEAQYCCABEgImqfD_BwE&dd_referrer=

@moonka Może mieć wpływ na wysokość rośliny to jak wysoko jest zawieszona lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skytower wysokosc lampy ma bardzo duzy wplyw na wysokosc rosliny. Dajac lampe za nisko roslina bedzie rosla sie krzaczyla. Lampa za wysoko spowoduje nadmierne wyciaganie sie roslin. Trzeba wstrzelic sie w zloty srodek i odpowiednio kontrolowac moc (jesli mamy taka opcje) i wysokosc lampy. Co do wilgotnosci to na tym etapie powinna ona wynosci minimum 70% a najlepiej trzymac sie 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update

Od dwóch dni mam wrażenie, że najstarsza stanęła w miejscu, w ciągu tych dwóch dni ustawiłem lampę na wysokość 60 i 70cm od brzegu donicy

Dzisiaj postanowiłem przetestować i spuściłem lampę na 40cm , zobaczymy czy to coś da, bo trochę mnie zaczęła martwić

Dodatkowo zglebowałem ją drutem ogrodniczym czego może nie widać do końca bo i tak pozwoliłem głownej łodydze, żeby rosła wzdłuż gleby więc mało co widać różnice w porównianiu do poprzednich zdjęć

Dostała 200ml odstanej wody. 
I to tyle, zobaczymy czy zaliczy dzisiaj jakiś widoczny progres w przeciągu dnia

20240917_132525.jpg

17265731607218052050835607856530.jpg

Edytowane przez Skytower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stanęła w miejscu to nie światło, jak by mało światła było to by się wyciągała do góry, a ty tą wodę sprawdzasz miernikiem ph ? Moja z kranu po odstaniu ma ph ponad 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik to nie wszystko, jak da radę go kalibrować to będziesz potrzebował ph buffer i trzeba go najpierw sprawdzić, jaki miernik kupiłeś? Powinno być napisane w instrukcji obsługi czy jest calibracja jedno stopniowa czy dwu stopniowa, jak 2 stopniowa to potrzebujesz ph buffer 4 i ph buffer 7 jak jedno stopniowa to tylko ph buffer 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejny update

Tak jak wczoraj pisałem, ustawiłem lampę na 40cm, efekt jest jak widać, liście urosły natomiast nie chce iść w górę, wydaje mi się, że jak pisał @moonka  lampa jest zbyt nisko i roślinka się krzaczy, zaczyna minimalnie zmieniać kolorki i napisałbym, że się jeży, do tego korzeń jakiś taki blady.  

Więc podwieszam lampę trochę wyżej
Jakie są wasze wnioski? 🤔

@JarzynaSWDN  opakowanie po mierniku poszło do kosza, ale z informacji w sieci nic nie pisze o kalibracji miernika, który zamówiłem ➡️https://www.growtent.pl/product-pol-280-Bioogrod-Elektroniczny-tester-podloza-4w1-miernik-pH-gleby.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9Km3BhDjARIsAGUb4nybD0qSJtigmz_96MTYGfgkB1aJdh1M6BKw8xr-3Jg-nYcl3al4DzgaAsz7EALw_wcB

pH gleby skacze pomiedzy 6,5 a 7

Woda do podlewania jak na foto pH 6

Co do sadzonek, nie podlewałem od dwóch dni, ale widać, że nadal mają co pić więc.

 

20240918_140902.jpg

20240918_140914.jpg

20240918_141023.jpg

20240918_140920.jpg

Edytowane przez Skytower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skytower dobrze gada kolega @JarzynaSWDN . Mialem bardzo podobny miernik i jest o kant dupy... Po pierwsze nie jest on do plynow a do gleby. Po drugie nie trzymaj go wsadzonego w ziemie bo przyspieszy to jego koniec i rozkalibruje sie na dobre. Mierzysz ph ziemi, dokladnie czyscisz (powinienes miec w zestawie cos do czyszczenia czujnika) i chowasz do nastepnego uzycia. Jednak nawet prawidlowo uzytkowany szybko pada. Przerobilem kilka miernikow tego typu i sobie darowalem😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mierzenia pH gleby i płynów najlepszy jest płyn heliga. Tani, zawsze sprawny. Nie rozkalibrowuje się. Szeroko dostępny, nic lepszego nie ma, nie zlicze ile razy uratował grow po rozkalibrowaniu elektronicznego miernika... A mam elektronicznych 4 szt, płyny do przechowywania elektrod itp itd. nic nie zastąpi płynu. 

Tylko przy świetle dziennym oglądać kolorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa jeden Milwaukee i jeden chiński który ma już 10 lat i działa dalej dobrze, zawyża ph o 0.2 ale to lepsze niż lanie kwasu albo zasady, używam ph buffer do kalibracji co 2 tygodnie kalibruje je oba i jest gitara, mam też płyn i paski ale jak naleję fish mix do wody to kolor się pierdzieli i nie mam jak odczytać 🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...