Skocz do zawartości
JarzynaSWDN

Blue Dream pod Led vipar spectra P600 o mocy 100W

Rekomendowane odpowiedzi

Panie @Boczelli pan uprawiasz pod ledami co nie? Czy mógłbyś mi powiedzieć czy light bleaching zaczyna się tak że górne partie robią się jaśniejsze a i końcówki tak jakby przypalone? I większe liście zaczynają się zwijać w rurkę czy takie Taco ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Boczelli said:

@JarzynaSWDN dokladnie tak

To chyba raczej nie mam problemu z azotem, dzisiaj tak właśnie wygląda, a te końcówki większych liści też mogą się wyginać tak jak by z azotem był problem? Te nowe liście też wyglądają trochę jak rozcieńczona lemoniada niby mają kolor ale pod normalnym światłem widać różnicę ale końcówki widać że się przypaliły dzisiaj już to widać wyraźnie 

 

To ci producenci lampy chyba po kielichu ten chart zrobili skoro piszą ze ma być 100% na 42 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie o rurki, końcówki popalone środkowa część liścia niby zielona a od środka jasna, dolne liście kolor ok ale trochę pozwijane 

PXL_20240915_200916269.MP.jpg

PXL_20240915_200930781.MP.jpg

PXL_20240915_200939230.jpg

@Boczelli mam ją na 46 cm i zmniejszyłem na 65-70% w sumie to się zastanawiam czy nawet mniej nie dać?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN no dlatego nawet pytalem.wczesniej co tak mocno juz swiecisz, bo roslina na wegu serio duzo nie potrzeba, ale Twoj ogrodek to rob jak chcesz. 

Są lekko pokarane swiatlem, nic poważnego poki co

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli wiesz ja wcześniej pod ledami nie uprawiałem więc robię tak jak zalecał producent, ale z tego co widać to lepiej tak nie robić, dam ja na pomiędzy 50 a 60 procent na tej samej wysokości,  a te liście sie poprawią czy mam raczej patrzeć na te co będą rosnąć nowe żeby wiedzieć czy jest lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc panie @Boczelli to ona już zaczyna żywiej wyglądać, te liście co nie były mocno wybielone nabrały koloru, a te pozwijane się powoli prostują, trochę nie potrzebnie ten flushing zrobiłem, no ale przynajmniej wiem że w donicy dobrze gra i buczy, te led niby tylko 100 a tłuką tak że masakra 

 

IMG_20240916_082014_440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli kiedys moja zona chciala zobaczyc jak daja moje ledy na maxa. Wysluzone 700W az ja oslepilo i zaczal ja bolec od tego leb😂 ja z reszta tez czesto mam bol glowy po zabiegach w boxie. Wypadalo by kupic okulary ale...😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masakra jakaś jest, jak ja miałbym 700w a nie 100 to ta roślina wyglądała by jak by wróciła z wojny klonów 😂,  nie ma to jak uprawa pod cfl, roślinki mogą prawie żarówki dotykać i nie narzekają 

 

 

Mały update, roślinka nabiera kolorów, liście sie wyprostowały i kolor z łodygi zaczyna schodzić, lampa na 46cm  około 55-60 % mocy, podlewać nie muszę pewnie jeszcze z tydzień 😅 waży 6.2kg  to jeszcze syte 2 literki jej w doniczce siedzi,, jak na razie nie widać żadnych niedoborów po tym flushu, zarosła ale ciąć liści nie będę bo potrzebuje ich żeby tą wodę użyć, poczekam do poniedziałku i jak będzie zdrowo wyglądać to ją przełączę, dalej nie wiem czy chcę siatkę, ładnie sie rozciąga samymi drutami no i jestem w stanie ją wyciągać z boxa 🤔

 

PXL_20240917_075004075.MP.jpg

PXL_20240917_075009824.jpg

PXL_20240917_075101260.MP.jpg

PXL_20240917_075106813.jpg

PXL_20240917_075149421.MP.jpg

PXL_20240917_075052639.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ona w zdłuż jest już praktycznie od drzwi do ściany, tylko boki są wąskie, nawet teraz jak bym siatkę dal i ją do dołu trochę naciągnął to zajęła by tak z 60 %, plan był taki żeby siatkę zrobić samemu z tego sznurka co widać na zdjęciu, tylko że wolałbym mieć możliwość wyciągania roślinki z namiotu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...