Skocz do zawartości
kuzma

Automaty Ak47 i Blueberry Ledam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

@kuzma ta tabelka właśnie taka jest, 2 tyg wega. Jaką ziemię masz? Jeśli dedykowaną to ona ma w sobie nawozy na pierwsze 2-3 tygodnie życia roślinki. Ja bym sie wstrzymała jeszcze od podawania nawozów, ale możesz im dac na początek połowe tego co zaleca producent, czy nawet 0,5ml/l aby je zacząć powoli "przyzwyczajać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kuzma to może dla pewności jak chcesz to daj jej chwilę, niech się przyzwyczai do nowej ziemi, a od kolejnego podlewania możesz powolutku zacząć jej podawać coś więcej. 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, oczywiście koledzy i koleżanki są bardziej doświadczeni ale chciałem zaznaczyć, ja dawałem im jeść krótko mówiąc od serca, nie zaglądałem w żadne tabelki itd. I uwierz mi 2 z 4 roślin nawet delikatnie nie pożółkły, wydaje mi się że nie ma co sugerować się tabelakmi tylko najzwyczajniej w świecie obserwować roślinki. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka tak mi wyszło, może nie tak umiejętnie jak w twoim poradniku ale chyba nie jest źle? No i ja nie obciąłem głównego szczytu.

IMG_20240912_142525610.jpg

IMG_20240912_142540659.jpg

IMG_20240912_142550290.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze wątpliwości odnośnie wentylacji.

Wentylator dostarczający świeże powietrze umiejscowiony na dole i ustawiony że wieje na roślinę i tu mam wątpliwość czy nie powinien być tak ustawiony żeby nie wiał bezpośrednio na roślinę?

Wiatrak mieszający umiejscowiony trochę poniżej połowy wysokości boxa i skierowany trochę bardziej ku górze i tu mam wątpliwość czy nie powinien być skierowany bardziej na dół?

Wentylator wyciągający z filtrem węglowym wiadomo umiejscowiony u góry, tu nie mam wątpliwości 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma generalnie nie powinny dmuchac bezposrednio na rosliny ale... ja mam to w dupie i jak narazie jest ok😅 u mnie wtlaczajacy jest cm od rosliny i czasami wentylator przystrzyze listka gdy ten sie w niego wkreci😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jak przesadziłeś dopiero do większej donicy i już chcesz nawozy lać? Nowa Ziemia nowe papu, dużo papu bo do dużo większej donicy przesadziłeś.

Po 2 kolega moonka już Ci zwrócił uwagę że źle podlewasz rośliny, powinieneś po zewnętrznej krawędzi lać, bo tam suche miejsca są i podłoże odstaje od donicy. Korzeń tam na pewno nie zechcę się kierować, a zostanie tam gdzie lejesz wodę czyli na środku przy obrysie poprzedniej donicy.

Po 3. Nawozy lejemy jak roślina daje sygnały do takich czynności. Twoja roślina po przesadzeniu do większej donicy wykazuje nadmiar azotu po przez "szpony" na nowych piętrach. Daj jej co najmniej następne 2 tygodnie

Po 4. Wentylator mieszający miesza powietrze ponad baldachimem (przy większych uprawach również poniżej). Raczej powinien lekko muskać po szczytach roślin niż na lampę dmuchać. Bardziej poziomo jak po skosie.

Po 5. Jeżeli wyłączający zbyt bardzo dmucha na jedną roślinę może trzeba pomyśleć nad jakimś dyfuzorem, kratką lub czymś podobnym? Ogólnie na wegetacji nie ma sensu używać, dopiero na kwitnieniu i to tej drugiej połowie.

Na chwilę obecną mieszający dużo nie zmieni, a wilgotność podłoża na pewno. Sucho tam u Ciebie, te podłoże jak wióry... Życia tam brak... Wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...