Skocz do zawartości
moonka

3x Double Cookies, 3x Strawberry Cola Sherbet, 3x Cash Express, 2x Critical. Box 1.2 x 0.9m. Ledy 720W i pelna organika

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec po 4h wilgotnosc spadla o 5% i uzbieral sie litr wody. Przymocowalem rury w inny sposob a mianowicie wlot dalem na tylnej sciance w otworze z zaslepka "roletka" a wylot do osuszacza w prawym gornym rogu. Najchetniej usytuowam bym je na bocznych sciankach jeden na lewej a drugi na prawej ale uniemozliwi mi to otwieranie boxa. Podczas operacji poprawiania rura wilgotnosc skoczyla znowu do ponad 60% bo caly dzien leje deszcz i na poddaszu mam prawie 70%😅Zamontowalem rowniez maly filtr zeby nie walilo w chalupie chwastami. Nie obylo sie bez drukarki bo nie pasowal on srednica do wyciagu i musialem zrobic tulejke niwelujaca roznice wymiarow🙃 

20240910_210945.jpg

20240910_205946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien jak codzien🙃 Podlewanie i delikatne ✂️ bo czesc szczytow byla pozaslaniana. W weekend albo tuz po nim zrobie im konkretna przycinke. Mysle, ze juz ostatnia przed flipem ale... 🤷‍♂️ dzisiaj dostaly troszke ponad litra na doniczke. W sumie poszlo 8 flaszek po 2litry kazda. Tym razem dostaly dzialke calmag bo wydaje mi sie, ze czesc lisci pokazuje delikatne niedobory. Co do patentu z osuszaczem to dziala tak jak zakladalem. Na noc go wylaczylem bo nie chcialem jakis nocnych niespodzialek ale dzisiaj w dzien spokojnie zbil z 65% do 40%. Wlaczylem go z pracy o 10 i wylaczylem po 17 gdy wrocilem do domu. Zbiornik zapelniony w 2/3 

20240911_203713_compress97.jpg

20240911_203803_compress2.jpg

20240911_203838_compress80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zadac pytanie w dziale wentylacja ale zrobie to tutaj🙂 moim patentem z osuszaczem podzielilem sie na zagranicznym forum. Reakcja ludzi byla pozytywna ale padlo rowniez wiele pytan "PO CO?" Doswiadczeni growerzy ze stanow pisali, ze jada cale flo na wysokiej wilgotnosci dochodzacej do 80% i nie jest to problem. Wedlug tego co pisali kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja bo plecha lubi stojace wilgotne powietrze. W boxie gdzie jest duza wymiana powietrza i odpowiednio ustawione mieszami wedlug wielu osob nie ma opcji na plesn mimo duzej wilgotnosci powietrza. Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka tez o tym słyszałem i jedni bardzo skrupulatnie regulują temperature i wikgotnosc do tego stopnia ze maja podlaczone do boxa jednoczesnie osuszacz i nawilzacz na sterowniku, jeszcze inni lecą na żywioł i nie mają nawet termometru w boxie także podejścia są różne. Ale co do wymiany powietrza to każdy doświadczony grower Ci to powie ze jest ona najważniejsza, i to nie wymiana ciagle tego samego powietrza tylko zaciąganie całkiem nowego z dworu i wyrzucanie "zuzytego" tez na zewnątrz. Ale widzialem ze sporo osób za oceanem robi tak że dokłada drugi went wyciągający na dole boxa i dodatkowe mieszaki i to wystarcza. Ja sam przy obecnym grow będę chciał obejść się bez osuszacza lub uzywac go tylko sporadycznie i ciekawe jak to wyjdzie.

 

Ps. O jakim forum mowisz? Bo tez troche się szwędam i mam wrażenie że np. Icmag czy growdiares już jakby wymarłe się stają.  Jest coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka hej monka tak jak w zdjeciu bo napisac nie mozna
 

image.png.2a11eb9188f32f0faaaa35efbfed84a3.png

doczytalem dalej i juz wiem ..

Edytowane przez wanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka ja w ostatnim grow nie używałem w ogóle osuszacza a robiłem 4 rośliny na 0.16m2 i było git, jak dobrze jest wszystko zrobione żeby gąszcz nie blokowal cyrkulacji powietrza to nie ma plechy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wanda skrzynka pusta. Jak co to pisz ale widze, ze doszedles z czego o jak🙃

@Boczelli icmag🙂 nie udzielam sie tak za bardzo a wiecej czytam i zbieram informacje. Co do wymiany powietrza to ja wypuszczam za boxa i wciagam czesciowo z podworka. Rure wtlaczajaca mam umiejscowiona tuz przy oknie i moze nie calosc ale czesc powietrza box dostaje z zewnatrz

@Lady Green 80% mialem juz duuzo razy i namiot suchy🙂

Rozkminiam to troche bardziej bo CHYBA bede robil boxa w zabudowie na scianie. Chcialem zrobic dluzsza przerwe z powodu remontow jakie mnie czekaja i duzej ilosci obcych osob w domu w tym na poddaszu. Jednak grow wciaga bardziej niz jarani i ciezko mi sie bedzie z tym rozstac. Mam pomysl i wstepne pomiary pozwalaly by zrobic calkowicie ukrytego szafoboxa o wymiarach 60x120x150🙃

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka siema, odnośnie wysokiego rh. To loteria nawet przy ruchu powietrza. Ale są sposoby na to, żeby zawalczyć. Ja ogólnie nie wiem co to osuszacz, ale też mam inne środowisko upraw :) 

Wyższe pH ma tutaj znaczenie równie ważne jak nie ważniejsze od rh. Może mogą sobie pozwolić za oceanem bo jadą living soil? Czy tam organicznie. Nie wiem na jakich gości trafiłeś ale jeśli nie mają lv i mają wysokie rh to podpytaj czy mierzą pH i jakie wychodzi. Obstawiam bliżej 7. Druga sprawa jeśli mówimy o ryzosferze, wapń i duża jego podaż na flo. 

Ruch powietrza jak najbardziej tak, najczęściej mam dwa mieszaki w namiotach ( dla uzmysłowienia 0.25m ) więc jak najbardziej zgoda że to też klucz do sukcesu. Ale ważniejszy wydaję mi się że to medium robi robotę. Już kiedyś pisałem gdzie rosną naturalnie najlepsze marihuany na świecie, w stanie wolnym. Na glebach wulkanicznych, wyższe pH i wapń pod dostatkiem. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka 🤷‍♀️ Niedługo się sama przekonam przy ilu % i jakich tmp zacznie się u mnie, na listkach dotykających namiotu zbiera się wcześniej. Bez osuszacza pozwolić sobie na to by szczyt dotykał namiotu czy "sąsiada" i nic mu nie było raczej marne szanse podczas gdy u mnie jest to nagminne, tym bardziej pod koniec flo gdy szczyty się kładą a mają zazwyczaj dość tłoczno. Co kto woli. 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, moonka napisał:

Mialem zadac pytanie w dziale wentylacja ale zrobie to tutaj🙂 moim patentem z osuszaczem podzielilem sie na zagranicznym forum. Reakcja ludzi byla pozytywna ale padlo rowniez wiele pytan "PO CO?" Doswiadczeni growerzy ze stanow pisali, ze jada cale flo na wysokiej wilgotnosci dochodzacej do 80% i nie jest to problem. Wedlug tego co pisali kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja bo plecha lubi stojace wilgotne powietrze. W boxie gdzie jest duza wymiana powietrza i odpowiednio ustawione mieszami wedlug wielu osob nie ma opcji na plesn mimo duzej wilgotnosci powietrza. Co o tym sadzicie?

Cały czas zadawałem tak samo głupie pytania bo nie logiczne mi się to wydawało. Stworzyć problem i znaleźć na niego rozwiązanie. Dla mnie najlepszą opcją było postawić osuszacz obok. No ja często w living soil miałem po 80% na flo w nocy i bez pleśni było, kondycja dobra i mieszanie. 

Problemy się zaczynały jak prądu nie było i Mieszaki nie działały...

Ja osuszacz używam tylko przy dużym namiocie gdzie mam układ zamknięty. Wszystkie małe namioty nie potrzebują tego, wystarczy 2 razy dziennie wywietrzyć pomieszczenie w którym stoją. Chyba że mamy porę deszczową w Tajlandii.

3 godziny temu, Boczelli napisał:

@moonka tez o tym słyszałem i jedni bardzo skrupulatnie regulują temperature i wikgotnosc do tego stopnia ze maja podlaczone do boxa jednoczesnie osuszacz i nawilzacz na sterowniku, jeszcze inni lecą na żywioł i nie mają nawet termometru w boxie także podejścia są różne. Ale co do wymiany powietrza to każdy doświadczony grower Ci to powie ze jest ona najważniejsza, i to nie wymiana ciagle tego samego powietrza tylko zaciąganie całkiem nowego z dworu i wyrzucanie "zuzytego" tez na zewnątrz. Ale widzialem ze sporo osób za oceanem robi tak że dokłada drugi went wyciągający na dole boxa i dodatkowe mieszaki i to wystarcza. Ja sam przy obecnym grow będę chciał obejść się bez osuszacza lub uzywac go tylko sporadycznie i ciekawe jak to wyjdzie.

A układy zamknięte?

Ja bym powiedział że słaby ruch powietrza, zła kondycja roślin (braki Ca), przelewanie, nasiona, wysoka wilgotność. To są główne przyczyny pleśni. 

2 godziny temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

@moonka siema, odnośnie wysokiego rh. To loteria nawet przy ruchu powietrza. Ale są sposoby na to, żeby zawalczyć. Ja ogólnie nie wiem co to osuszacz, ale też mam inne środowisko upraw 🙂

Wyższe pH ma tutaj znaczenie równie ważne jak nie ważniejsze od rh. Może mogą sobie pozwolić za oceanem bo jadą living soil? Czy tam organicznie. Nie wiem na jakich gości trafiłeś ale jeśli nie mają lv i mają wysokie rh to podpytaj czy mierzą pH i jakie wychodzi. Obstawiam bliżej 7. Druga sprawa jeśli mówimy o ryzosferze, wapń i duża jego podaż na flo. 

Ruch powietrza jak najbardziej tak, najczęściej mam dwa mieszaki w namiotach ( dla uzmysłowienia 0.25m ) więc jak najbardziej zgoda że to też klucz do sukcesu. Ale ważniejszy wydaję mi się że to medium robi robotę. Już kiedyś pisałem gdzie rosną naturalnie najlepsze marihuany na świecie, w stanie wolnym. Na glebach wulkanicznych, wyższe pH i wapń pod dostatkiem. Pozdro 

Tak medium robi robotę, są grzyby które atakują pleśń i ją zjadają (pythium oligandrum).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ten osuszacz to taka cygańska wersja ac Infinity 😂 ładnie te panny wyglądają, szkoda że nie mam miejsca na taki namiot, ja to bym go na pół podzielił, i matkę na klony a klony na flo, będzie na co popatrzeć jak zaczną kwitnąć 💪

 

Screenshot_20240912-221924.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że są takie klimatyzatory:

spacer.png

Mogą stać w innym pomieszczeniu lub na podwórku, lub po za boksem 🙂

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...