Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dotychczas używałem wyłącznie nawozów firmy BioBizz, czyli organicznych. Od następnego grow planuję przerzucić się na nawozy mineralne firmy Plagron. Mam pytanie: czy ktoś miał już z nimi styczność? Czy mogę je mieszać z nawozami BioBizz? Zostało mi trochę nawozów BioBizz i zastanawiam się, czy nie będzie problemu z ich mieszaniem. Kolejne pytanie do tych, którzy używali Plagron: jaka jest różnica w plonie? A może ktoś używał innych, lepszych nawozów? Podzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KomendaStołecznaPolicji Plagron dobra marka, dużo growerów używa.

Nawozy organiczne i mineralne mogą wchodzić w reakcje chemiczne, które mogą wpływać na dostępność składników odżywczych. Najlepiej jest najpierw rozpuścić nawozy organiczne w wodzie, a następnie dodać nawozy mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawóz (taki dedykowany do konopii) to nie jest coś co zrobi różnice 50% na płonie...

Ja nie widzę większej różnicy w płonie między BioBizz a Plagron. 

Ale na chwilę obecną wolę/lubię Plagron 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB spoko ja zaryzykowałem i jak narazie nie widzę efektów ubocznych ;D. Używałeś całego zestawu plagron mineralnego ? Jak tak to jakie masz odczucia po biobizz a minerałach ? Jest większy plon lepszy smak większa moc ? Czy bez różnic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KomendaStołecznaPolicji tak cały zestaw mineralny.... podstawowe Grow i Bloom plus kilka tych dodatkowych wspomagaczy.

Różnic w smaku, mocy, ilości nie zauważyłem. Jedynie to, że wogole deficytów nie miałem bo jak coś się zaczynało dziać to szybko się naprawiało. Albo fart początkującego albo takie wyczucie roślin 🙂

Wygodniejsze jak dla mnie mają butelki i brak smrodu i dobre stężenia. Jak na razie zostaję przy Plagronie Terra 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB chciałem kupić zestaw włącznie z ziemią ale jak zobaczyłem rozstrzał w ph to zrezygnowałem i wziąłem biobizz prawilne  6.3ph  🫡. Ciekaw jestem jak na plagronie będzie bo na biobizzach przy wegu 50 dniowym zrobiłem 240g  z 3 sezonów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB 

Miejsce: kanciapa z dużym skosem, najwyższy punkt od ziemi do sufitu 130 cm, szerokość 120 cm. Najniższy punkt, gdzie kończyła się płachta, to 80 cm (mniej więcej). Ciężkie warunki, bo tylko tak mogłem zrobić na szybko…

Pierwszy miesiąc: MH 250W, bo nie chciałem używać mojego starego COB-a CLU056. Po około 30 dniach stwierdziłem, że to sensu nie ma, więc wyrzuciłem MH i dałem COB-a CLU056. Ustawiłem około 70% mocy, maksymalnie ma 480W. 

Po kolejnym miesiącu dokupiłem Marsa MH 300W i do końca leciałem na tym: COB 056 + Mars 300W. Jeden wiatrak, jaki miałem, to biurowy — do dziś służy ;D. Jeden wyciągający, na szczęście mam małe okno w kanciapie, więc jakieś powietrze wpada :p

Odżywki: Bio Bizz, pełny zestaw. 
Donice: air pot 50L.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...