Skocz do zawartości
AgaJa.92

Palenie na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Może ktoś będzie wiedział co mogę zrobić w takiej sytuacji.

Sprawa wygląda następująco. Dostałam receptę na medyczną,z powodu różnych dolegliwości,na które leki już nie pomagają. Palę na balkonie wieczorem kiedy nie mam jak wyjść z domu bo dziecko śpi. I tu wkracza sąsiad, któremu okrutnie to przeszkadza i już policję raz wezwał. Przyszedł dzielnicowy który twierdzi że to co robię jest nielegalne pomimo przepisów mówiących inaczej. Z sąsiadem się nie dogadam. Próbowałam,ale żadne argumenty nie trafiają do pustego łba...i szczerze mówiąc jest tak narwany że zaczynam się go bać. Poradzicie co mogę zrobić w takiej sytuacji bo sama już nie wiem. Mam zresztą podejrzenie że sąsiad z dzielnicowym się znają,bo jak policant może nie znać przepisów? Według jego rozumowania należało by zamknąć wszystkie apteki sprzedające medyczną, oraz lekarzy którzy wystawiają recepty. Cała ta sytuacja jest absurdalna 

 Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AgaJa.92 z tego co wiem to jeśli to przeszkadza sąsiadom to papierosów czy czegoś innego tez nie można palic na balkonie. 

Ja bym się nie przejmował i palił dalej, a jak przyjdzie dzielnicowy to mu nie otwieraj, przecież nie dostanie nakazu zeby ci mandat wlepić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AgaJa.92 

Palenie na balkonie w Polsce nie jest zakazane, ale nie może wpływać na życie sąsiadów. Co to oznacza? Korzystanie z wyrobów do palenia na własnym balkonie jest legalne. Nie może jednak przeszkadzać osobom mieszkającym dookoła. Wówczas zastosowanie może mieć przepis art. 144 Kodeksu cywilnego - chodzi o immisję pośrednią. Jeżeli zachowanie innych osób jest uciążliwe i zakłóca korzystanie z mieszkania lub naraża nas np. na uszczerbek na zdrowiu, to wówczas mamy do czynienia z immisją pośrednią.

Takie zachowanie może podlegać karze grzywny (do 500 zł), pouczeniu, lub (w ekstremalnych sytuacjach) rozwiązanie będzie szukane na sali sądowej. Mandat za palenie na balkonie jednak nie istnieje w takiej formie, w jakiej można sobie to wyobrazić. Co innego, gdy palacz wyrzuca popiół lub niedopałki z balkonu. Taka czynność spotka się z mandatem w wysokości 500 zł. Chodzi o sytuację, gdy popiół jest zrzucany za balustradą balkonu i spada np. na balkon należący do sąsiada z piętra niżej. Tyczy się to również niedopałków, jak i innych rzeczy, m.in. nieczystości wylewanych z balkonu.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mialem napisac dokladnie to samo co doskonale wyjasnil @Adi_ejol. Zakazu nie ma ale jesli sasiadom przeszkadza zapach to mozna za to poplynac finansowo. Wiem to bo przyjezdzajac do rodzicow do PL pale fajki na balkonie. Za kazdym razem mam zware z sasiadem i raz policja juz byla

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Boczelli napisał:

Najlepiej to wgl nie palić 😎

Gdyby tylko zwykłe leki mi pomagały to pewnie bym tego nie robiła. Ale od jakiegoś czasu to moja jedyna szansa na normalne funkcjonowanie 🤷🏼‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AgaJa.92 z waporyzera chyba mniej czuć, chociaz nie jestem pewny. 

Mozesz nie wiem, jakiś duzy wiatrak dac na balkon i w niego dmuchać żeby rozwiewało? Moze sąsiada poczęstować buchem zeby wyluzowal?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol nie mogę w domu. Właściciel mieszkania się nie zgadza a prędzej mi w mieszkaniu zapach zostanie w tekstyliach niz temu bucowi wpadnie przez okno tyle żeby nie wywietrzało w parę sekund. W ciagu dnia wychodzę żeby dziada nie drażnić ale wieczorami nie mam opcji a tylko dzięki temu normanie jestem w stanie zasnąć...

@Boczelli też był taki pomysł ale jak się zaczął z łapami do mnie pchać to mi przeszła chęć na dzielenie się. Narwany typ. Dogadac się z nim nie da. Waporyzator mam i chmura też mniejsza ale no raz jakoś zawiało i teraz on czatuje aż ja wyjdę na balkon i specjalnie wtedy dzieciaki wypuszcza albo okna na oścież otwiera. Czub no i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AgaJa.92 To nie wiem co poradzić, sąsiad ma prawo do świętego spokoju i jeśli twoje palenie mu go zakłóca to nic nie poradzisz, może lepiej ogarnąć jak wyjść z domu xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol bardzo chętnie. Tyle że jestem sama z 4 latkiem którego nie zostawię żeby sobie wyjść zapalić. Sąsiad jest Poprostu złośliwy. Specjalnie dzieciaki na balkon wypuszcza jak tylko wychodzę ja. W środku nocy na oścież okna otwiera jak usłyszy że ja jestem...od kilku tygodni mam waporyzator i ani razu nic mu do okien nie doleciało a z 6 razy koło pierwszej jak już zdążyłam zapalic i dawno pójść spać tak mi napierdzielać w drzwi zaczął że budzi mi dziecko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AgaJa.92 no to wapo sobie chyba normalnie możesz jarać bo przecież skoro nie ma możliwości żeby coś wyczuł, to nikt cie nie może ukarać za to 

jo i dziada też można na pizde uwalić jak kręci afery xD 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jaram w kiblu, a dym wdmuchuje bezpośrednio do wentylacji.  Za "dymienie" ( rozpalanie grilla, palenie fajek itp.) na balkonie dają 500 zł mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...