Skocz do zawartości
Paulina 6364

Pierwsza uprawa - problem z temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, to moja pierwsza uprawa tak na serio 😅 mam problem z temperaturą 🙈 często wykracza poza 30 stopni w ciepłe dni 🙈 kupiłam 2 wentylatory PrimaKlima 800W, ale nie mogę ich zbyt mocno ustawić, ponieważ cały namiot pokazuje, że za dużo powietrza zostaje odpompowanego 🙈 dorzuciłam wlotowy wentylator SpiderFarmer, ale pomimo otwarcia wszystkich otworów, powietrza jest chyba zbyt mało 🙈 Och, namiot ma wymiar 240x120x200. Moje roślinki są po fryzjerze, zostały od razu nakarmione i już odbijają, 21 dzień kwitnięcia. Czy ktoś mógłby mi pomóc z wentylatorami? 😅 będę dozgonnie wdzięczna 🤗

20240707_210945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulina 6364 a jaka jest temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi box? Mozna probowac zaciagac powietrze z zimniejszego miejsca np. Z dworu. Ale tak na prawde to tylko klimatyzator lub klimatyzacja stacjonarna  zalatwi sprawę porzadnie.

Tylko 1 tego Zeusa masz na tego boxa? Czemu te rosliny tak na kupie w ścisku stoja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli aktualnie 27 stopni. Chłodzę klimą, bo mamy około 30 stopni 🙈 Aktualnie mam 1 lampę, ale rośliny nie są ściśnięte. Wyślę więcej zdjęć 😊 Z góry dzięki za pomoc 🙏

20240707_225902.jpg

20240707_225914.jpg

20240707_225926.jpg

20240707_225937.jpg

20240707_225942.jpg

15 czerwca przełączone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Paulina 6364

1. Filtry węglowe zamontuj przed wyciągiem, a nie na koncu przewodu.

2 Przewody wylotowe dobrze jakby wyrzucały ciepłe powietrze po za pomieszczenie gdzie stoi box

3 Jak wstawisz ten klimatyzator do srodka boxa to powinien sporo zbic temperature

4 Jesli chcesz w pełni wykorzystać potencjał tego boxa to potrzebujesz okolo 1000W czyli najlepiej 2 takie lampy.

5 Zrob im porzadnego fryzjera to będzie też trochę lepszy przewiew

Mam nadzieje ze zostaniesz na forum i będziesz prowadziła dalej relacje bo brakuje to wiekszym metrazy. Napisz moze cos więcej o tym grow, jakie odmiany, nawozy, medium itd

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli zaraz wszystko pozmieniam 😉 ciezko tam bedzie klimę wlozyc, bo ona pobiera duzo powietrza i kwiatom moze zabraknąć 😅 czy sie mylę? Druga lampa wjedzie końcem sierpnia, więc kolejną uprawa będzie większa 😊 nadal się uczę, a sprzęt kupuję na raty, bo ceny szokują 😂

 

Co do informacji 😅

Ziemia Biobizz Light Mix

Odżywki Biobizz

Namiot 240x120x200

2 wentylatory PrimaKlima 800W + wlotowy SpiderFarmer 300

2 zwykle wentylatory w środku do mieszania

Lampa Lumatek Zeus 800Pro

 

W namiocie każda inna roślinka, trochę sativy, trochę indica.

1x Moby Dick

1x Orange Punch Strain

1xBiscotti Mintz

1xWhite Widow XXL 

1x Ice Cream

1x Critical Kush

1x Strawberry Lemonade

 

@Boczelli a czy jeśli filtry węglowe zamontuję w namiocie, nie będą one emitować większego ciepła?

Założyłam jeszcze siatkę, dzięki czemu mogłam trochę bardziej rozłożyć szczyty 😅

20240707_233836.jpg

Dzisiejszy fryzjer 🙈

20240707_183838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulina 6364 klima nie będzie zabierała powietrza roslina. Tak właściwie to im jest potrzebne samo co2 a nie powietrze. Klima dodatkowo osusza powietrze co jest na plus przy kwitnieniu, nie wiem jaka wilgotnosc tam masz teraz. Myślę że taki klimatyzator powinien spokojnie dac rade w tym boxie. 

Filtry nie emitują ciepla w ogole, ale inny sposób ich zamontowania może pojawić przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zrobić przemeblowanie, by wyloty szły na zewnątrz 😅

20240708_001136.jpg

20240708_002647.jpg

Póki co wilgotność 56% bez nawilżacza 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...