Skocz do zawartości
Kornik

Pierwsze uprawa | 3x Tropicanna Cookies Purple 2x Shiskaberry Punch 1x Do-Si-Dos | Mars Hydro ts 3000 450W

Rekomendowane odpowiedzi

DZIEŃ 98  45/9/44

Podlane wczoraj samą woda, growa już nie leje, bo za duzo azotu mają, leci top,bloom i atami 

Mam problem, bo jest wyczuwalny zapach dookoła budynku w ktorym stoi box, co przeszkadza domownikom, i musze coś z tym zrobić.

Kojarzy mi się, że zapachu nie było gdzieś moze pare dni/tydzien po zainstalowaniu filtra, jednak po tamtym czasie zapach sie nadal utrzymywał.

Nie wiem do końca co jest przyczyną, bo gdy wącham powietrze ktore wychodzi rurą z boxa to wydaje się nie przepuszczać zapachu. 

Otwarte miałem z dołu jeden "rękaw" i dwa te okienka z siatką jako wlot pasywny, dzisiaj je zamknąłem i zostawiłem tylko "rękaw". Box się strasznie wciąga do środka, ale no trudno.

Macie jakieś propozycje jak rozwiązać ten problem? Zasttanawiałem się nad drugim filtrem na zewnatrz namiotu ktory miałby wypuszczać powietrze

Filtr węglowy ECO 160mm 475-620 m2/h prima klima

 

IMG_2734.JPEG

IMG_2735.JPEG

IMG_2736.JPEG

IMG_2737.JPEG

IMG_2738.JPEG

IMG_2739.JPEG

IMG_2740.JPEG

IMG_2745.JPEG

IMG_2743.JPEG

IMG_2744.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chcesz filtrować powietrze wpadające do namiotu? Po co? Albo ja nie rozumie.

Lepiej kup wentylator wlotowy słabszy niż wylot, albo dodatkowe rurki rozpierające.

Bardzo ładnie wybarwiły się, kondycja roślin bardzo wyjściowa, można odpalać lustrzankę i na okładkę żurnala.

Jaki breeder bo nie widzę w pierwszym poście? PP? Ostatnio pisał do mnie żebym potestował nasiona. Dużo bardziej jednorodne niż te co miałem od gnoma. Bo to te trzy sztuki na górze? później Shiska i dosidos?

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wladimir napisał:

Ale to chcesz filtrować powietrze wpadające do namiotu? Po co? Albo ja nie rozumie.

@WladimirNie, chodziło mi o wstawienie drugiego filtra do rury ktora odprowadza powietrze z boxa, zeby jeszcze powietrze wychodzące zostało przefiltrowane ponownie zeby nie bylo nic czuć, choć jak pisałem, nie wiem czy to w powietrzu wychodzącym jest problem, czy może w tym, że przez otwarte wloty pasywne zapach sie uwalnia

 

5 godzin temu, Wladimir napisał:

Lepiej kup wentylator wlotowy słabszy niż wylot, albo dodatkowe rurki rozpierające.

box się wciąga do środka, bo zostawiłem tylko jeden rękaw otwarty, wcześniej miałem kilka i było git, ale zamknąłem reszte żeby zobaczyć czy wlasnie zapach sie ulatnia przez pare tych otwartych wlotów

 

5 godzin temu, Wladimir napisał:

Bardzo ładnie wybarwiły się, kondycja roślin bardzo wyjściowa, można odpalać lustrzankę i na okładkę żurnala.

Jeśli to nie ironia, to bardzo dziękuje😉😁, choć dla mnie jest sporo rzeczy ktore mogłyby lepiej wyjść, no ale wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma😅 

 

5 godzin temu, Wladimir napisał:

Jaki breeder bo nie widzę w pierwszym poście? PP? Ostatnio pisał do mnie żebym potestował nasiona. Dużo bardziej jednorodne niż te co miałem od gnoma. Bo to te trzy sztuki na górze? później Shiska i dosidos?

Tak, Pan pestka. Nasiona mi się fajne trafiły, te 3 u góry to tropicanny, wszystkie sie ładnie przebarwiły, dolny środek to dosidos, a w rogach shiskaberry. Pachną fajnie, ciekawe jak ze smakiem i zapachem juz po curringu🤔

Edytowane przez Kornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kornik przy odpowiednim wyciagu włączonym caly czas nie ma opcji żeby coś się wydostawało przez wloty pasywne - fizyka- Prawo Pascala jak się nie mylę.

Bardziej obstawiam ze filtr ci sie skonczyl i przepuszcza, albo masz gdzies nieszczelnosc w ukladzie wylotowym na laczeniu, dziurawa rura itd. Albo ze za często i na zbyt długo otwierasz boxa i wtedy wydobywa się zapach. Mozesz kupic sobie neutralizatory zapachu ONA, nawet spoko sie sprawdzają.

PS. Zajebiste te czarnulki :yummy:

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli mielm 2szt tego ONA z czego jedna jeszcze dogorywa. Fajnie o nich pisza ale szczerze to wszystko bajki. Zamkniety w kiblu moze i dzialal ale wiekszego pomieszczenia nie ogranialu kompletnie. Smierdzialo ziolem pomieszanym z  zapachem ONA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka ich trzeba sporo uzyc zeby działały. Ja miałem 2sztuki  tych pro w większych opakowaniach chyba po 1kg to ladnie ogarniały pomieszczenie kolo 10m2. Ale ja po 10 koronach juz węch mam nie ten, więc mogło dalej jebac a ja nie czułem 😅

Ale komus to na forum je polecałem to potem pisal że spoko pomogły więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Boczelli napisał:

@Kornik przy odpowiednim wyciagu włączonym caly czas nie ma opcji żeby coś się wydostawało przez wloty pasywne - fizyka- Prawo Pascala jak się nie mylę.

Bardziej obstawiam ze filtr ci sie skonczyl i przepuszcza, albo masz gdzies nieszczelnosc w ukladzie wylotowym na laczeniu, dziurawa rura itd. Albo ze za często i na zbyt długo otwierasz boxa i wtedy wydobywa się zapach. Mozesz kupic sobie neutralizatory zapachu ONA, nawet spoko sie sprawdzają.

@Boczelli Nieszczelnosci raczej nie ma, podkładałem reke, nic nie czulem jakby mialo coś uciekać, a co do filtra to tak jak pisalem, podzialal moze z tydzień, pozniej lipa co jest dziwne bo podlaczylem filtr dopiero gdzies we flo/indukcja gdzie rh nie bylo wieksze niz 65% tak jakby przez wilgotnosc mialby sie rozjechac.

Mam 3 ewentualne wyjscia z tej sytuacji, ale sam nie wiem co bedzie najlepsze,

1. filtr kolejny który będzie podłączony do rury wypuszczającej powietrze poza boxem (powietrze wychodzi z boxa przez rure, nastepnie trafia do drugiego filtra, i przez drugi filtr wychodzi powietrze juz drugi raz przefiltrowane, mam nadzieję, ze zrozumiałe jest to co napisałem 😂

2. Te neutralizatory zapachu porozstawiać, jeśli tak to te w żelu/sprayu ?

3. filtr okrągły do okapu podłączyć  do rury ktora wychodzi z boxa, na zasadzie działania z pkt. 1 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kornik napisał:

@WladimirNie, chodziło mi o wstawienie drugiego filtra do rury ktora odprowadza powietrze z boxa, zeby jeszcze powietrze wychodzące zostało przefiltrowane ponownie zeby nie bylo nic czuć, choć jak pisałem, nie wiem czy to w powietrzu wychodzącym jest problem, czy może w tym, że przez otwarte wloty pasywne zapach sie uwalnia

 

box się wciąga do środka, bo zostawiłem tylko jeden rękaw otwarty, wcześniej miałem kilka i było git, ale zamknąłem reszte żeby zobaczyć czy wlasnie zapach sie ulatnia przez pare tych otwartych wlotów

 

Jeśli to nie ironia, to bardzo dziękuje😉😁, choć dla mnie jest sporo rzeczy ktore mogłyby lepiej wyjść, no ale wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma😅 

 

Tak, Pan pestka. Nasiona mi się fajne trafiły, te 3 u góry to tropicanny, wszystkie sie ładnie przebarwiły, dolny środek to dosidos, a w rogach shiskaberry. Pachną fajnie, ciekawe jak ze smakiem i zapachem juz po curringu🤔

Boczi dobrze prawi, nieszczelność układu lub koniec filtra. 

Nieszczelność nie wyczujesz ręką... Tylko nosem właśnie po przez przenikajace zapachy... Skoro zdejmowałeś filtr to ja bym sprawdził najpierw te połączenie, a później resztę.

Jak zasysa to powinno podciśnienie wymusić ruch powietrza przez filtr i nie powinno pasywnymi dawać, choć plotki chodzą że mocny mieszak to potrafi, mi się nie zdarzyło. Ale plotki chodziły...

Wiadomo... Trochę dłuższy weg, więcej odrostów. Ale ogólnie niepopalone, nie przeazotowane, ładne planty. 

Ta shiska kiedyś mi popyliła boxa jeszcze z kritikalem chyba, ale może to moja wina była, nie wiem, może za dużo azotu dałem xD?

Ten filtr jakiej firmy? Ile upraw?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir 

24 minuty temu, Wladimir napisał:

Ten filtr jakiej firmy? Ile upraw?

własnie sęk w tym, że to moja pierwsza uprawa, i filtr byl nowy, zalozony gdzies indukcja/flo, pare dni nie bylo czuc zapachu a po paru dniach tak samo jak przed założeniem filtra.

nie jebie nie wiadomo jak, ale jak się jest dookoła budynku w ktorym ten box stoi, to czuć zapach zioła, który się potem roznosi do okoła i może być problem, jakby któryś z obcych wyczuł.

Filtr jest od Prima klima, na moje to nie wiem czy juz od nowości nie był walnięty, ale od zakupu go minely prawie 3 miesiace wiec watpie ze moglby pojsc na zwrot

Zrzut ekranu 2024-10-09 195614.png

30 minut temu, Wladimir napisał:

Ta shiska kiedyś mi popyliła boxa jeszcze z kritikalem chyba, ale może to moja wina była, nie wiem, może za dużo azotu dałem xD?

Raczej jajek nie widziałem tam nigdzie, ale z tym azotem to ja tak samo, nie daje teraz gdzies od 2/3 podlan bo za duzo dostały i zaczęły trochu świrować.

tak btw. jeżeli chce ograniczyć dawke azotu, moge dawać większe ilości top i bloom od biobizza ? bo wiem, ze maja ten azot, ale czy aż tyle co w biobizz grow (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw łączenia, sprawdź rurę czy szczelna. Każdą pierdołe sprawdź i jak już będziesz pewien to reklamuj filtr.

Tak trzeba bastowac z growem jak chcesz mniej azotu. Pamiętaj tylko że bloom i calmag też go mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wentylator na zewnątrz dal i filtr zostawił w środku, mój wentylator, miał prześwit i zasysał powietrze pomiędzy plastikiem dlatego śmierdziało, od tamtej pory wentylatory trzymam na namiocie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tur elastycznych jest słabych i pod światło ma dziury, ja tylko czarnych używam. Łącze czarną lub szarą taśmą zbrojoną tak zwaną amerykanką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 105  45/9/51

Cześć wszystkim!, juz ponad 100 dni uprawy, mega szybko minęło, została praktycznie końcówka 😁

Chciałbym już z góry podziękować wszystkim którzy się udzielają na FR, jest/było to naprawdę pomocne😄

 

Natomiast z rzeczy bardziej technicznych, poprawiłem łączenia taśmą, psikam co pare dni neutralizatorem zapachów Freshtek i póki co zapachów nie czuje więc jest dobrze😅

Przedwczoraj dostały nawozy 4ml/L atami ; 4ml/L Top ; 6ml/L bloom

Chyba troche jednak mogłem przesadzić z topem/bloom bo robią się pazury na wiatrakach.

 

Aby zmaksymalizować plony, żeby mogły spuchnąć jak najbardziej, jak ograć to z flushem/podlewaniem wodą ? Jakby ktoś miał propozycję byłbym wdzięczny

 

 

IMG_2829.JPEG

IMG_2830.JPEG

IMG_2831.JPEG

IMG_2832.JPEG

IMG_2833.JPEG

IMG_2834.JPEG

IMG_2835.JPEG

IMG_2836.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...