Skocz do zawartości
VonV3in

Pomoc w sklepaniu zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema z nieudanym outem przyszla ochota na udany in; mam taki stryszek do wykorzystania w miesiacach wrzesien-grudzien i marzec-czerwiec, polowa lipca. Na zime jest tam za zimno, a latem za bardzo grzeje - chcialem go sklepac ha hpsach zeby cos tam grzalo w koncowce rozwoju rosliny co bedzie przypadac na poczatek listopada albo na poczatek rozwoju co wiosna wypadnie na marzec ew poczatek kwietnia. W zamyśle jest hps 600 i jakis spory odblysnik do boxa 150x150x200 na ta jesien, a na wiosne dwa takie boxy. Prad jest wspoldzielony na wszystkich mieszkancow, wiec nie chce zeby ich za bardzo pociagnelo po portfelu Pytania jakie mam to o wentylację - stryszek jest drewniany i sporych rozmiarow, drgania sie beda niosły nie wiem ile tam jest metrow ale są tam dwa piętra sąsiedzi tam chodza wieszac pranie itd ale to na 1szym pietrze, ja mam swoja czesc na gorze zamykana na klodke - jak to dobrze rozkminie i poloze jakis rodzaj grubszej folii, cos jak plandeke na podloge to dobrze zaizoluje halasy jakie będą sie niosly do dolu. Druga taka plandeke zawiesze w polowie pomieszczenia zeby przedzielic je na czesc z boxami i czesc od strony drzwi. Nie wiem tylko ile będe potrzebowal m3/h z takiego boxa i do jakiego filtra to podpiac najlepiej z jakims sporym zapasem to by mi wystarczylo na pierwszą podpowiedź - kiedys jak mialem robic indoora to mialem to wszystko policzone - ale nie doszlo to do skutku, dawno zapomnialem ile to m3 na taki box ma isc, sprzęt teraz sie tez sie zmienil, jest wiekszy wybor wszystkiego itd

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VonV3in hps 600 na 1.5x1.5 to duzo za malo. Kalkulatory wentylacji sa na necie,chociaz lepiej po prostu kupic mocny wyciag z regulacja, do tego mozna uzyc tlumik i koniecznie filtr weglowy. Markowe wyciagi sa bardzo ciche i nie powoduja drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym sugerował tylko LEDy, chodzi o prąd którego pobór każdy zauważy (jeśli jest tam prąd z klatki). jedno jest pewne - obojętnie co zrobisz i tak będzie czuć aromat ganji no chyba że będziesz codziennie wieszał duużo prania maczanego w lenorach jakichś. W takim miejscu jak wspomniałeś jedyna rozsądna opcja.. chodź nie łatwa na pierwszy rzut oka to wyciąg przez sufit. Jeśli to poddasze i jest tam dachówka powinieneś wymienić jedną na taką (grafika wklejona poniżej) lub coś w podobie. najlepiej pogadaj z jakimś kolegą który bywał w okolicach różnych budów. Oczywiście cyrkulacja wymuszona czyli oprócz takiej dachówki potrzebujesz wyciąg przy niej ale to już mniejszy problem. Perfekcyjnie byłoby gdybyście zamontowali coś takiego (grafika poniżej) - turbinka. Wygląda na skomplikowane ale wystarczy wystawić rurę i ją uszczelnić żeby nie zaciekało a na wierz właśnie taką turbinkę. Kręcąc się powinno wyciągać powietrze tak że elektrycznego wspomagania nie potrzebowałbyś.. no tylko mieszający jakiś    

image.png

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wlasnie mysle czy to odpowiednie miejsce, w ostatecznosci pogadam z kolegą i zrobimy we dwoch moze 3 i bedzie bez przypalu. Stryszek mi wpadl do glowy bo nie musialbym sie z nikim dzielic, a te filtry weglowe nie zalatwiaja w 100% sprawy? Moze do filtra dorzucic cos co w growshopach jest pod kategorią neutralizacja zapachu? Czy to tez o przysłowiowy kant dupy rozbic? W kamienicy jest 16 mieszkan prądu przy 600 raczej by nie wyczuli gorzej jakby byl taki zapach bo nikt tam nigdy nie chodzil, teraz sie ktos kreci a do tego jeszcze cos czuc moglby sie znalezc jakis uczynny i to zgłosić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VonV3in jak kupisz dobry wyciag i dobry filtr to 0 zapachu. Zapach wydostaje sie wtedy gdy otwierasz boxa np do podlewania. Nie sluchaj o jakiejs wentylacji kominowej itd bo tam cug jest za slaby jak na uprawe i cyrkulacja powietrza bedzie za mala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strych i początek marca to na 99% będziesz musiał czymś grzać a o wrześniu już nie mówię, wszystko zależy od izolacji dachu ale tak czy siak będzie bardzo się wychładzał podczas niskich temp, ew. ocieplić sam namiot. Pytanie czy będzie to box kupny czy zrobiony bo kupny cechuje się lepszą szczelnością więc mniej zapachów, za to samoróbkę możesz łatwiej ocieplić.

Jeżeli brak zapachów jest priorytetem to wyciąg i filtr węglowy z wyższej półki to podstawa, zapachy podczas kwitnienia i suszenia są tak intensywne że słaby filtr może nie wystarczyć, neutralizatory zapachu o których pisałeś nie dają nic miałem testowałem aż się poddałem i stwierdziłem że nie ma sobie co zawracać głowy zapachami, tylko że ja mam strych na wyłączność 😄.

Hps może pomóc ci z temperaturą ale led będzie lepszy na ten metraż, te 600w to minimum bardziej celuj w 800-1000w na te powierzchnie, też nie baw się w 2m wysokości nie ma sensu.

Jak koszty mają znaczenie to celuj bardziej w 1m2(np 100x100) będziesz mógł użyć słabszej lampy, wentylatorów/filtra no i zmniejszysz zapaszki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...