Skocz do zawartości
mietek30

Auto Somthie/auto Runtz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@mietek30 jak mieszkasz w klimacie europejskim to noce sa juz wystarczajaco cieple. Chociaz mlode sadzonki mozesz nakrywac na poczatku butelkami z dziura. Posadz je w mozliwie najbardziej naslonecznionym miejscu, daj jakies nawozy i bedzie git. A najlepiej to zacznij prowadzic relacje z uprawy to bedziemy pomagac na biezaco. 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda wyrzucać bo zawsze można się czegoś nauczyć z nich.. jeśli nie spalić. no ale jeśli zależy ci na plonie to za dużo z tego nie zdejmiesz, wysiej już sobie nowe. tak jak koledzy wyżej wspomnieli ewidentnie za mało światła. nawet jeśli outdoor to zainwestuj w najtańszą chociaż growerską żarówkę.. chociaż dla siewek. ja proponuję każdemu Videx Fito na allegro za 16pln. nic taniej nie znajdziesz do grow a ta daje rade. chociaż 1 na 3 sztuki gdy kiełkują ale gdy duże to ja mam nawet 6 na jedną + inne barwy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Raptor Farmer orietujesz sie mniej wiecej ile z tego mogło by byc i czy wogole coa bedzie ? I jak dlugo bedzie to jeszcze trwalo ? Zamówiłem nowe pestki czekam na przesyłkę i będę coś działał od nowa może tym razem się uda

Edytowane przez mietek30
Dodatkowe pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mietek30 za mało zebrałem żeby tak oszacować, zwłaszcza że jeszcze wiele może się zdarzyć na + i na -. to trochę jak na roczku dziecka prorokować ile dożyje czy co będzie robiło. Na pewno nie wyrzucałbym. Zdobędziesz doświadczenie i sam następnemu powiesz ile z podobnego będzie mógł mieć. Masz parę sztuk więc "z głodu" nie umrzesz. Nie inwestujesz prądu w nie więc na pewno giet wyjdzie cię taniej niż od dila. Chyba że chcesz na tym zarobić, to wtedy nie inwestuj więcej czasu w nie tylko rób nowe. Nie dlatego że złe czy mało tylko jeśli chcesz zarobić... to lepiej idź w jedną sobotę do pracy. Tak czy inaczej podkreślam "skill" to zdobywasz jeśli tylko doprowadzisz je do końca.  doświadczenie - coś co zdobywamy tuż po chwili kiedy najbardziej je potrzebujemy takiego demota widziałem ze samochodem który wylatuje z toru. Ty właśnie je zdobyłeś następne ze światełkiem. To będzie  level wyżej. Do zobaczenia tam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor Farmer lepiej zeby bylo na plus a nie minus ale tutaj juz nic nie zmienie.Nie na żaden zarobek. Lubię zapalić i w końcu pomyślałem że fajnie i dobrze by było mieć coś swojego wiedzieć co się pali. Dlatego chcę się nauczyć jak co i kiedyiteraz pytanie czy nowe nasinka zaczynać tak samo jak zaczynałem te...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mietek30 wygląda bardzo spoko, cena też zachęca. sam bym może kupił. ma pewne minusy ale jeśli nie masz innej to tą przeprowadzisz względnie dobrze roślinę od początku do końca. może nawet bardzo dobrze tylko będziesz musiał kontrolować wysokość żeby nie spalić roślin. no i ona nie ma 1000W, to jest taki przelicznik mocy świetlnej. Generalnie ona może mieć koło 100W ale jest spoko. Widzę że też z DE jesteś jak amazon. Mam też parę dynksów z amazona 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor Farmer no to może coś polecisz ciekawego bo właśnie będę kiełkowal nowe nasiona. I muszę coś mieć bo nie ogarnę tego z tym słońcem i nie mam miejsca gdzie mógł bym je postawic na cały dzień na słońcu. Myślałem też o konkretniej lampie ale do niej muszę i namiot kupic i jakiś osprzęt tak że nie wiem teraz co robić jedni piszą że lampe drudzy że bez lampy tak że teraz to mam mętlik w głowie a miałem jutro zamawiać...🤨🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor Farmer twierdzisz, że lampa w cenie większej wysyłki jest bardzo spoko? Przecież lampy producentów których używają użytkownicy forum kosztują średnio po 5 razy więcej, i mówię tu o 100w, gdzie w ogłoszeniu na amazonie wisi jakieś mylące 1000w. Na sprzęcie się może nie znam ale na chłopski rozum widać, że to jakiś shit, ile by niby kosztowało wyprodukowanie takiej lampy żeby się ją opłacało jeszcze pchać za grosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja trzymam pod lampą bez boxa w pokoju z siłownią, ćwiczę i patrzę jak suki rosną ^^

Jak nie masz budżetu to zacznij od https://spiderfarmer.eu/products/sf1000-led-grow-light/ ale lepiej od razu kupic z 300w https://marshydro.eu/products/mars-hydro-smart-fc-3000-evo/

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito jeśli bym kupił ta lampe i zamknął wszystko nawet w jakiejś szafie żeby nie świeciło po całym pokoju to czy bedzie to tak roslo czy musze zakładac wentylatory nawilżacze itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mietek30 zobacz sobie relacje co użytkownicy używają i pewnie nic innego nie wymodzisz 

Ja sądzę normalnie indoor lampa namiot wentylacja mieszak akcesoria ale w budżecie do 100€ to pewnie może być kiepsko xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLEBA PROFESSIONAL GROWMIX 20$ 
 
 LAMPA MARS HYDRO TS1000 195$ 

 BOX 60X60 86,61$ 

 NAWOZY BIOTABS 67,29$ 
 
 WYCIAGOWY OK/40

 WENTYLATOR MIESZAK OK/40

 WTYCZKA CZASOWA 8$ 

 TERMOMETR 9,49$ 

 

Czyli okolo 460euro jak chcesz maly indoor postawic. Wszystko mozna ugrac taniej bez tych rzeczy nie przejdzie 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślę ci na czym ja sadze żebyś miał pogląd ale nie jest to jakieś vademecum, powiedzmy że średnia bądź niższa półka i da się wyhodować satysfakcjonującą roślinę 

namiot royal room 60x60x160, pewnie w ramach oszczędności by można było coś mniejszego 

lampa mars hydro 1000ts 150w, widzę, że ceny trochę spadły, i naturalnie do mniejszego namiotu wystarczyła by 600ts 100w

wyciąg to jakiś totalny shit airroxy za 15€, powiedzmy że u mnie jest na styk, w mniejszym namiocie analogicznie radziłby sobie lepiej, tylko do niego potrzebujesz założyć regulator obrotów, koszt 5€ xd 

mieszak garden highpro 5w za jakieś 20€, bez oscylacji, najniższa półka sprzętu, daje radę 

Tak jak ci @Kumpel napisał, podobny set, mozna nawet rozmiar zmniejszyć dla oszczędności ale te 60x60 to traci w oczach moment 

@Kumpel a sprawdziłem teraz i ts1000 stoi za 140€ na stronie producenta, a ja 2msc temu za 200 brałem, wykorzystali ładnie boom po legalizacji w DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...