Skocz do zawartości
lunatyk44

Dekarboksylacja 🤔

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Wpadlem na pomysl ze z tryma plus kilku sipeczek zrobie oliwe z oliwek. Dekarboksylacje zamierzam zrobic w wodzie (sous vide) gdyz mam taki sprzecik (wolnowar tez posiadam ale tu nie o tym).. I tu powstaje moje pytanie 🤔. Testowal ktos kiedys przeprowadzic ten etap na SWIEZYM materiale zapakowanym prozniowo ??? Teoretycznie powinno pyknac, smak da rade tez dobry wyciagnac. Pytanie czy ktos ma juz taka wiedze praktyczna 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja qmam o co cho. 🙂

Ale tak... 

2 godziny temu, lunatyk44 napisał:

na SWIEZYM materiale zapakowanym prozniowo

Tak na chłopski rozum... nie zrobi się z tego gnojówka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green no wlasnie chlopski rozum zostawiam na boku. Kolo godzinki w cieple i prozni wiec aktywuje co najwazniejsze plus terpeny zostana. pozniej w oliwie na wolno 3h w "garneczku" wiec chlorofil teoretycznie powinien sie ulotnic. Kurwa naprawde ciekawy temat. @Kibic hmmm czytanie ze zrozumieniem chyba nie boli ? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green hahaha pionier juz jest 😉 ma zajebista jakosc dzwieku 🙂 . Chyba tak stestuje to i tak tylko trym bedzie i troche tematu wiec wrazie w mala strata ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green dwa dni bez wody, lyknely sobie z wiatrakow watrosci. dzis po 2l na glowe i jak jutro sie uwine to scinka. nie robilem jeszcze  ale jednak dokopalem sie pewnych materialow i nie polecaja na swiezym materiale, takze wszystko idzie do suszenia. Czyli za jakis tydzien lece z dekarboksylacja. Napewno dam znac 😃

Szkoda ze tak malo mozna MB przeslac na dzien. 

1719581638781810938680746173572.jpg

17195817383755108151818961084291.jpg

1719581773843888602748998285309.jpg

a co do palonka to tescik dopiero gdzies za 2 - 3 miesiace. ale oliwe z oliwek stestuje na drugi dzien po 😅. ta najmniejsza i najgrubsza to bedzie kanapowiec ... Grzybki bursztynowe, mokra jak moja zona przy mnie w sypialni 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lunatyk44 napisał:

jednak dokopalem sie pewnych materialow i nie polecaja na swiezym materiale

A jednak... 🙂

Podziel się jeśli możesz przepisem na oliwe z oliwek. 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green plan jest taki 2h - 2,5h w kapieli wodnej 97⁰C, potem do wolnowaru material razem z oliwa i 3h - 3,5h w 85⁰C . Plan planem, a jak bedzie nie wiem bo aktualnie padam na pysk  a czeka mnie jeszcze zoo i trampoliny 😅. Nie mniej jednak musze dzis sciac bo trichomow brazowych mam sporo. No ale moze uda sie uratowac sytuacje 😃. Co by nie bylo dzis beda sie suszyly w boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...