Skocz do zawartości
Tony Triceps

Pierwszy tydzień i plamy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Po 6 dniach zauważyłem małe plamki na liściach i zero rozwoju od 2 dni. 

Liście wyglądają na opadające.

Growbox60x60

mala torba co2

Podlewane woda. 

Ziemia Canna Terra Professional Plus

Wilgotność średnia 55-80%

Temp 25-28

19h dzień

5h noc

Co może być powodem i jak to ratować? Nie widzę żadnych szkodników. Wcześniejsza roślinka mi też umarła podobnie

Czy może jej brakować wartości odżywczych w tak wczesnym stadium z taką ziemia?

 

IMG_20240612_204504.jpg

IMG_20240612_204515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dodawałeś nic co zmieniło pH? przelej trochę i zmierz pH albo jak Kibic wspomniał czy nie za mokro mają. Światło nie za ostre? Generalnie miałem już parę sztuk (ok20) i czasem tak jest że długo się rozpędza. niektóre lepiej się ukorzeniają niektóre w tym czasie się wyciągają tylko, ale później się wyrównują. Wydaje mi się że pierwsza z innego powodu zdechła a tutaj jesteś przewrażliwiony. Daj jej czas. 

PS. ja mam jedną sztukę która wyszła korzonkiem w górę, później miała problemy bo korzeń nie rósł w głąb tylko się zakręcił i to pionowo nie poziomo. Zaraz będzie miała miesiąc a wygląda jak by miała 2 tygodnie, ale jeszcze 4 dni temu wyglądała nie wiele lepiej niż twoja.. #10 po 11 dniach. dla porównania #12 i #13 6 dni od wykiełkowania, też między nimi spora różnica. I dalej kolejne zdjęcie 11 dni później. Roślina dogania młodsze, bardzo ładnie się rozwija, po topingu wypuściła na 3 pięterkach po dwa odrosty. Po prostu gorszy start miała ale dalej wszystko ok. A też już myślałem że nic z niej nie będzie.

20240601_123413.thumb.jpg.67cbd0077ba0de47d06c1103cbea19b2.jpg20240612_150146.thumb.jpg.59b9d37a9471a50d1d8d519b1cf1f546.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...