Skocz do zawartości
Zielony8

kiedy przejść na kwitnięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, to moja Gorilka. Mam pytanko do bardziej pro growerów. Czy to już czas by zmniejszyć ilość godzin światła i przejść na kwitnięcie? ile godzin? ile czasu będzie kwitła? 

20240612_153248.thumb.jpg.8196100ffa2c8affc3b19b5ae7e81c1a.jpg20240612_151940.thumb.jpg.118ac0c76156d9c8b0dcc6f0be1e4c35.jpg

20240612_151923.thumb.jpg.1f30fa03571c739c44bf36ab9e1ef6ee.jpg20240612_151913.thumb.jpg.1841852955238b75d8a8fa19fabf96aa.jpg

g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 albo 8 litrów. nie dopuszczam by miała sucho. 1,3 litra w ciągu 4 dni. ale fakt że zaczyna pić coraz szybciej. @Boczelliale pytanie odnośnie kwitnięcia. co zrobić, jak przełączyć. co dalej? 

ewentualnie jeszcze pytanie czy kształt i trening się podoba czy coś do poprawy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli w boxie ale nie ma tam miejsca więc zostaje balkon i doświetlanie lampą ewentualnie kilka godzin w boxie

i mam jeszcze pytanie czy taka żarówka może być użyteczna? 

 20240612_202507.thumb.jpg.a716f3f3fdde5670b149982f96928642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurwa tu posty znikają. wtf.. rozpisuję się a za chwilę wszystko znika, co to za jebnięte forum? 

LINK wykorzystanie-podczerwieni-w-uprawie-na-zewnatrz

Kiedy podczerwien wejdzie w kontakt z niewaktywna forma hormonu odpowiadajacego za indukcje kwitnienia, niemal natychmiast zamienia sie on w forme aktywna. Swiatlo podczerwone nie musi byc w kontakcie z tkankami rosliny przez dlugi okres czasu, kilka chwil w zupelnosci wystarczy.
Fotoperiodyzm jest procesem scisle powiaznym z miejscem, inaczej mowiac jest to proces zlokalizowany

 

LINK https://greenie-world.com/artykul/lampy-do-doswietlania-roslin-co-warto-wiedziec/

 Promieniowanie podczerwone najbardziej korzystne będzie podczas kwitnienia roślin, stosowane jest jako dodatek do światła czerwonego, w połączeniu z którym pozwala roślinom na intensywny rozwój.  

Będę naświetlał ok 1godz dziennie i będę obserwował co się dzieje. Myślę przede wszystkim o osobnikach w fazie kwitnienia. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia lub przypuszczenia to dajcie jeszcze śmiało znać. Myślę też że diody LED IR nie mają takich właściwości jak ta lampa grzewcza IR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...