Skocz do zawartości
meincraft

Jaka lampa do boxa 60x60x120

Rekomendowane odpowiedzi

60x60 to dwie rośliny. jak konkretna to 1. ale wiadomo jak mniejsza to gdzieś jeszcze można wcisnąć i niech łapie tyle ile może. ja się męczę z moim 40x90x90-180. to też jest na 2 rośliny choć z początku nawet 5 małych mogło być. Ja testuję najtańsze co udało mi się znaleźć czyli Videx Fito. na allegro za 16pln sztuka. 9W z odbłyśnikiem. Dobrze pod nią rosną ale trzeba się zaopatrzyć w wiele takich sztuk. Kumpel ma 4, ja mam 8 ale na dwie + 5 kolejnych o barwie 2700K i 6000K i 6500K. Tak więc u mnie miks żarówek a nie jedna lampa. Sądzę że za 200pln zrobisz zestaw żarówek i to w tym z 10tych Videx Fito. To dobre rozwiązanie ponieważ jest duża sprawność Watów w porównaniu do centralnych lamp. Tzn W-->lm, bo lm mierzymy w miejscu gdzie pada promień a tutaj odległość od źródła, czyli żarówki do rośliny może być znacznie mniejsza bo 5-20cm zauważyłem że jest ok. Producent pisze 10-30cm. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Boczelli napisał:

@meincraft Mars Hydro TS1000 lub mocniejsza. Spokojnie zmiescisz 4szt w 11l donicach, popatrz na relacje innych userow

zmieścić doniczki zmieści ale rośliny w takich warunkach gdy podrosną będą miały nie komfortowo. 40x45cm na roślinę to widzę MINIMUM. a on 60x60 to 30x30na roślinę przy 4 roślinach. Ale jeśli za jakiś czas wyciągnie jedną a później jeśli się będą dobrze rozwijać i nie będzie ich blokował to będzie musiał wyciągnąć i drugą. 

No i wydaje mi się że 15l donica dla większych okazów powinna być, te 8litrów to w sumie bonsai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...