Skocz do zawartości
Gb777

Jaka wysokość boxa i światło? Royal dwarf auto.

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim mnie skierujecie do poradników, czytałem je. Jedna roślinka, royal dwarf AUTO, indoor, myślę, że wyżej jak 40-45cm nie wyrośnie, szczególnie, że planuje użyć małej doniczki. W czasie gdy nasionko kiełkuje będe zabierał się do budowy growboxa. Planem jest sklecić coś z drewna, albo z czegoś co znajde w budowlanym. Myślę o boxie o szerokości 30cm, 50 wysokości, głębokości nie wiem, powiedzmy też 30cm. Ile lumenów bym na to potrzebował, dwie żarówki LED z mrówki 806lm 2700k warm white ni chuja sie nie nadadzą, co? Skoro ma być 5k lumenów na 0.1m2. Co innego z dwoma żarówkami 150W 2452lm, to chyba by stykło? Ale to już droższa cena heh, a ja to amatorsko chce spróbować,  głupie 10g plonów by mi stykło na 3 miesiące pewnie jak nie dłużej.

W kalkulatorze lumenów po wpisaniu dlugosci i szerokosci 30cm pokazuje mi że potrzebuje 4500 lumenów, no to dwie takie żaróweczki po 2452lm by stykły, tylko czy nawet taka mała odmiana urośnie w takiej klitce. Powiedzcie mi jeszcze, po co wiatraczek? Żeby dostarczać roślinie tlenu, jo? Razem z filtrem to mnie to wykosztuje więcej niż bym chciał, a miała to być jednorazowa akcja, no ale jak już się wykosztuje to... 

A, i takie ledy mogę trzymać od sadzonki do zbiorów? Czy będe musiał zmieniać? Chce się po prostu sprawdzić, zająć sobie czymś głowę, nie uprawiać profesjonalnie, szczególnie że niezbyt dobrze ono na mnie działa, chce przetestować jego medyczne działanie, cierpię na depresje i zaburzenia lękowe. Oczywiście nie mieszkam w polsce i tu gdzie jestem jest legal, ale interesuje mnie indoorek. Widziałem subreddit r/nanogrow czy jakoś tak, i oni tam uprawiają naprawde mikro roślinki, tylko pewnie zbiory na poziomie 3g %-D Wybaczcie głupotę i amatorkę. Liczę na konstruktywne odpowiedzi, jeśli zaś opowiadam głupoty, przyzwalam na jechanie po mnie jak po szma cie. Pozdrawiam <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gb777 wiatraczek żeby powietrze w namiocie nie stało, a wyciąg żeby była wymiana powietrza, inaczej pleśń jak u mnie xD 

Ale jak to ktoś już tutaj napisał “jak za bardzo przydrutujesz to będziesz zbierał popcorn” 

Ale przy takim mikro namiocie to nie wyjdzie fortuna za 2 wiatraki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary miałem kiedyś grow w małych doniczkach w 100cm było mega ciężko. Dolicz wysokość doniczek, zarówek (jak będziesz wkręcał je w sufit to spoko) ale żyrandoled zajmuje 10-15cm więc na twoje 50cm to ci zostanie z 30cm na roślinę. Da się to zmieścić ale czy warto? 

Żarówki polecam ci coś takiego https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-e27-t120-45w-250w-smd-4452lm-270-ccd-energooszczedna-neutralna-12181493562

jest nawet na przecenie a czysto teoretycznie jedna ci wystarczy, ale do tego dokup z 2 najtańsze 1000lm i możesz je dokręcić z czasem, ale to już zależy od tego jak wysokiego boxa zrobisz. A pamiętaj że z małym boxem jeżeli będzie gdzieś na strychu to problem z wysoką temperaturą, a w piwnicy to z wilgotnością, zainwestuj w dobry przeływ powietrza, tzn. wiatrak który będzie wyciągał powietrze z boxa, na dole wystarczą ci wloty powietrza. Wiatrak "mieszający" zabierze ci zbyt dużo miejsca, wlot powietrza na dole i wylot na górze po drugiej stronie ci wystarczy.

Nie inwestuj w filtr jeżeli nie będziesz go potrzebował, jak masz miejsce w którym możesz sobie pozwolić na to ze będzie "pachnieć" to nie inwestuj, chyba że takiego nie masz, to filtr będziesz mógł dokupić później, np. za miesiąc.

@Gb777 i tak barwa ma znaczenie celuj w 4000k, Polecam ci tą co wysłałem tylko z tego względu że dobrze odprowadza ciepło, i ja mam je sprawdzone. Możesz też kupić tą którą podesłałeś ale rożnica w cenie niewielka a nie wiadomo jak będzie się zachowywać przy pracy przez 18-20h.

 

Drutowanie jest fajne i pozwala na wszystko, ja u siebie zdrutowałem wszystko od boxa po panel led i działa to niewielkim kosztem, lepiej zrób sobie boxa jak na jedną roślinkę, to 40x40x100-120, uwierz mi że wszystko będzie przyjemniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam wszystkim, ale chyba zdecyduje sie na pcboxa, tylko on ma jeszcze mniejsze rozmiary. Zakładam nowy temat, możecie mi tam pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...