Skocz do zawartości
Gość wiejskikox

Pomocy, co robić

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiejskikox

Panowie 3x purple marroc wsadzone 19.05 w ziemię do 30.05 rozrosły się do takiej wielkości, jeden już poszedł do wywalenia, roślinki są na słońcu które jest przez cały dzień, co mogę zrobić żeby je odratować ?

IMG_20240530_214308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiejskikox

@Tester ustawione sa u mnie za podworkiem, otwarty teren i dostep swiatla przez caly  dzien jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiejskikox

@Tester nie no co ty, wlasnie jescze podlewam je rzadziej bo codziennie podlewalem po trochu

@Tester i moze  przesadzic je do czegos wiekszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały dzień na słońcu? jak słońca max 4 godziny dziennie a reszta za chmurami. jak trzymasz za stodołą to za stodołą trzeba było robić zdjęcie bo to wygląda jak wetknięte między felgę a nadkole i jeszcze jakby z trabanta ci na to olej kapał. z tych nic nie będzie. też mam taki przypadek gdy roślinka wyszła korzonkiem w górę, obróciłem ją delikatnie ale już się nie chciała rozwijać bo korzonek jakoś dziwnie się zawijał wykiełkowała 17.5 a do dzisiaj wygląda tylko trochę lepiej niż twoje. Z nich już nic nie będzie. w tym czasie już toping powinieneś robić. Siej następne ale od razu w większej doniczce. podlewaj konkretnie ale co 3 dni a nie że błoto mają non stop. W tak dzikich warunkach jakie nam prezentujesz nie ma szans żebym ci uwierzył że miały odpowiednią wilgotność. Miały za mało lub za dużo, nigdy idealnie. Określaj się precyzyjnie.. a nie "zawsze, ciągle, nigdy, cały" ile to kurwa cały dzień? 24h? zostaw to sobie tam za stodołą żeby nie było że każe ci to wyrzucić.. zostaw żebyś sam dostał lekcje jeszcze z nich, ale nie trać czasu i siej nowe. Oczywiście nie nawóź niczym tylko czystą odstaną wodą. Albo może jeśli za stodołą masz pastwisko to z rowu sobie możesz wziąć wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...