Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Chciałbym pogadać o moim grow co zmienić co dodać. 

Następująco posiadam boxa 70x70/160

https://www.ebay.de/itm/354229409023?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=707-127634-2357-0&ssspo=b8rzwq3zqnw&sssrc=4429486&ssuid=uyl2e8mdrls&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Wyciąg

https://www.ebay.de/itm/353932641838?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=707-127634-2357-0&ssspo=b8rzwq3zqnw&sssrc=4429486&ssuid=uyl2e8mdrls&var=623308238371&widget_ver=artemis&media=MORE

Lampa Lumatek 300 pro 

Potrzebuje do tego jeszcze jakies 2x mniejsze mieszacze i coś to wtłaczania powietrza może byscie coś polecili? 

Mam termometr i miernik wilgoci wbudowany w wyciąg i 1 dodatkowy na doniczkach . Produkcja Co2 samoróbka z butelek i zacieru. Posiadam miernik PH wody . Podaje zdjęcie. Uprawa na wymarciu bo lampy nie miałem dobrej zatrzymała się w rozwoju ale coś się rusza za to że mój 1 raz nie oceniajcie surowo. Nowe nasiona i ziemia są w drodze. A i jeszcze jedno może polecacie jakieś dobre nawozy  od początku aż do końca? Pozdrawiam 

IMG_20240529_225045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiasFarmer Odpowiednie nawozy to klucz do zdrowego wzrostu roślin. Na początek polecam zestawy nawozów, które obejmują cały cykl wzrostu. Przykładem może być zestaw BioBizz (Bio-Grow, Bio-Bloom i Top-Max), który jest organiczny i łatwy w użyciu. Możesz również rozważyć Advanced Nutrients z ich linią pH Perfect, która automatycznie dostosowuje pH, co jest bardzo pomocne dla początkujących.

Mniejsze mieszacze powietrza: W Twoim przypadku polecam wentylatory oscylacyjne. Świetnie nadają się do małych grow boxów i pomogą równomiernie rozprowadzać powietrze. Możesz rozważyć wentylatory takie jak Vornado 630 lub Honeywell HT-904, które są ciche i wydajne. Umieść je na różnych wysokościach, aby zapewnić dobre cyrkulowanie powietrza wokół roślin.

Wlot powietrza: Do wtłaczania świeżego powietrza możesz użyć wentylatora kanałowego. Przykładem może być wentylator firmy S&P TD-160/100 Silent, który jest cichy i wydajny. Umieść go tak, aby wprowadzał świeże powietrze do dolnej części boxa, co zapewni dobre krążenie i dostarczanie CO2.

Produkcja CO2: Twoja samoróbka CO2 z butelek i zacieru jest dobrym pomysłem, ale upewnij się, że masz kontrolę nad ilością CO2 w boxie. Zbyt duża ilość CO2 może być szkodliwa, a zbyt mała nie przyniesie oczekiwanych efektów. Rozważ zainwestowanie w miernik CO2, aby dokładnie monitorować poziomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MatiasFarmer dobra ja mam trochę odmienne zdanie 

Co potrzebujesz moim zdaniem to:

-went mieszajacy 1 lub 2 szt i nie spuszczalbym sie nad tym zbytnio bo mieszaki to ten element zestawu ktory psuje sie najszybciej. Sam przerobiłem kilka szt od takich za 15e do takich za 90e. Wiec moim zdaniem nie oplaca sie w nie duzo inwestowac

-nawozy

Ja odradzam biobizza. Wystarczy przejrzec forum i widac ile osob ma problemy z roslinami stosujac go. Polecam BioTabs, AN serie ph perfect lub jak chcesz sie bawic w mineralne to Plagron

- went wtlaczajacy nie jest potrzebny do takiego malego boxa

-Jesli chcesz sie bawic w podawanie co2 to raczej rob to na obiegu zamknietym inaczej wiekszosc wysysa ci wyciag zanim rosliny go przyswoja. co2 nie jest szkodliwe dla roslin rowniez w duzej ilosci

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...