Skocz do zawartości
Ctrl

Żółte końcówki a nawozy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, odmiana to ak47 x lowryder automat. Ok. 45 dzień od wyjścia z ziemi. Stosuje tri-pack od biobizz. Ostatnio pojawiły się żółte końcówki liści więc zbyt duża ilość azotu, mam zrezygnować ze wszystkich trzech nawozów czy tylko bio grow odpuścić a bio top oraz bio bloom dalej lać? Nawozy lałem według tabeli producenta co trzecie podlanie. Pozdrawiam 

Edytowane przez wyjec0981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic Dzięki, dziś zauważyłem, że młode liście są opadnięte, to jakiś deficyt? 

20240521_194803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zołte końcówki pojawiły się tydzień temu po zwiekszeniu ilości nawozu i od razu przstałem lać nawóz. Dziś zobaczyłem opadnięte młode liście(wczoraj były ładne). Podlewam co 3 dni i zawsze się upewniam czy maja sucho sprawdzajac kilka cm gleb aby ich nie przelać. Dziś był dzień podlania, więc może było trochę za sucho. Jutro sprawdzę jak będą wyglądać. Jeżeli dalej tak będzie to możliwe, że to jakiś deficyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to nadmiar nawozów identycznie aktualnie wygląda moja LSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito @Kibic

Myślicie, że to dalej nadmiar? Mam wrażenie, że młode liście z popalonymi końcówkami robią się żółte, starsze liście są zdecydowanie bardziej zielone. Od 2tyg nie daje żadnych nawozów. Mam Calmag, którego jeszcze nie dawałem. Może tu jest problem?

20240527_201731.jpg

20240527_201742.jpg

Dodam, że te młode liście potrafią opadać i wstawać kilka razy dziennie mimo włączonego swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No końcówki ma popalone nadmiarem azotu doradzę Ci jak mi @Boczelli "ładuj teraz PK" 😄 troszkę palisz je lampą podnieś ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego to Ci nie powiem bo nie wiem ja aktualnie ładuje PK na zmiane z herbatka PK dorzucam roota i od dziś dowalam top maxa w dawkach 2x niż w tabeli bio biz, trzymam się tylko wytycznych biotabs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wyjec0981 napisał:

@Tatito @Kibic

Myślicie, że to dalej nadmiar? Mam wrażenie, że młode liście z popalonymi końcówkami robią się żółte, starsze liście są zdecydowanie bardziej zielone. Od 2tyg nie daje żadnych nawozów. Mam Calmag, którego jeszcze nie dawałem. Może tu jest problem?

20240527_201731.jpg

20240527_201742.jpg

Dodam, że te młode liście potrafią opadać i wstawać kilka razy dziennie mimo włączonego swiatła

Ale czy coraz wiecej lisci ma popalone koncowki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aggie zdaję mi się, że nie. Używa ktoś Biobizza i powie mi czy mogę lać top max? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, wyjec0981 napisał:

odpowiednik pk dla biobizz to top max?

Nie, Top Max to stymulator wzrostu i jego głównym składnikiem są jakieś tam kwasy. Jak dobrze pamiętam NPK: 0.1-0.001-0.1 Bodajże Bio-Bloom jest odpowiednikiem pk

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wyjec0981 napisał:

@Aggie zdaję mi się, że nie. Używa ktoś Biobizza i powie mi czy mogę lać top max? 

To moim zdaniem normalnie lejesz odżywki, tylko w takim stężeniu które nie pali. Mówię ogólnie, tej firmy nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, górne liście zrobiły się mocno jasne. To oznacza, że roślina oczyściła się z azotu i mogę zacząć dawać jej nawóz? Mam wrażenie, że roślina zaczyna być "głodna". Drugie pytanie, czy popalone końcówki się regenerują czy już takie zostaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aggie @Kibic Witam, roślina ostatnio bardzo rozjaśniała więc zacząłem lać nawozu zgodnie z tabela.Dziwi mnie, że zaczęła odrzucać dużo dolnych liści. Z ziemi wyszła ok. 60 dni temu. To normalne czy się martwić?

20240610_191218.jpg

20240610_191204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...