Skocz do zawartości
IdolTwojejClpy

żyrandoled, jeden led? co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

powierzchnia boxa: 44x27x78
zapotrzebowanie lumenów: 6k 

Jako, że już połowa maja to trzeba ruszyć. 
znalazłem splitter na 4 lub więcej żarówek. Przykład niżej.
11111.jpg.8cd5afab512e620ac9b8098d7514348a.jpg
 

 

I teraz co z tym dalej zrobić? @Boczelli polecał wcześniej LSC albo Solhetty, znalazłem coś takiego:
zaruwapl.PNG.88682b0b16b7a7794f8d5617971cf6b0.PNG Barwa cool white, 2500 lumen. 

Teraz pytanie czy już zamawiać wszystko i łączyć takie żarówki czy zamówić coś innego, czyli:
zaruwapl2.PNG.b430f1b486cdf4687cce86814d08f2e1.PNG LED GROW Full Spectrum 100W / diody: 100 czerwone. 35 niebieskie. 5 białe. 5 IR i 5 UV. pobór mocy 19W.

 

Finalnie czy te dwa rozwiązania w ogóle podołają? Rozwiązanie ze splitterem jest lepsze czy na jedną roślinę się w to nie bawić i zamówić po prostu jedną żarówkę dyskotekową 100W [pobór 19W]  z kablem i to wystarczy? 
Jeżeli jednak splitter to jaką barwę światła? 2x cool white 2500 lumenów żeby dobić do 5k lumenów i 2 słabsze z barwą ciepłą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak splitter to jaką barwę światła? 2x cool white 2500 lumenów żeby dobić do 5k lumenów i 2 słabsze z barwą ciepłą? 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

problem w tym, że nie ma tam nigdzie żarówek z 2,5k lumenów innej barwy niż zimna biała? I tak mam sporą nadwyżkę juz z 3 lampami bo na tą powierzchnię boxa potrzebne jest 6k lumenów a z 3 lampami zimnymi wyjdzie juz 7500.
Pytanie jak mocne ma znaczenie barwa światła? Jeżeli duże to biorę 2x 2500 zimna i 2x 1050 ciepła. Jeżeli to jest jeden chvj to 3x zimna 2500 i jedna ciepłą żeby nadwyżka byłą jeszcze większa. 
Daj znaka czy ta barwa ma znacznie bo czytałem ze to i to ma swoje plusy i minusy. 

Dzięki za pomoc 😎

Edytowane przez IdolTwojejClpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IdolTwojejClpy te 6k lumenow to takie minimum lepiej miec wiecej. W Twojej sytuacji barwa nie ma duzego znaczenia, ale dobrze wymieszac ciepla z zimna lepiej z przewaga cieplej. Sa tez inne zarowki ~2500lm np v tac evolution,solhetta, philips itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...