Skocz do zawartości
Tester

pleśń na topach podczas suszenia marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Często zdarza się pleśń na topach podczas suszenia

przechowywanie-marihuany.jpg

Topy marihuany często podczas suszenia narażone są na pleśń. Rolnicy suszą marihuanę w złych warunkach przez co zdarza się że tracą jakąś część plonów z powodu szarej pleśni. Aby temu zapobiec należy stworzyć takie warunki aby uniemożliwić rozwój pleśni. Gdy rolnicy ścinają swoje rośliny w październiku, to często w tym okresie jest już zimno i wilgotno co utrudnia wysuszenie topów w jakiejś szopce.

Niektórzy rolnicy nie zdają sobie sprawy jak ważnym procesem jest suszenie marihuany. Często po ścince wieszają na sznurku lub rozkładają na jakiejś powierzchni swoje topy myśląc że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Tymczasem w pomieszczeniu gdzie jest zimno i wilgotno, bez jakiejś wymiany powietrza topy raczej na pewno zaczną pleśnieć.

pleśń-na-topach-marihuany.jpg

Topy zaatakowane pleśnią

pleśń-marihuany.jpg

Kwiatostan z pleśnią 

Suszenie powinno przebiegać powoli, wtedy rozkłada się chlorofil zawarty w kwiatach, a także zmienia się skład innych substancji.

Suszenie marihuany tradycyjne

Gdy posiadasz już swoje otrymowane z liści kwiaty to pora zabrać się za suszenie. Bardzo ważne jest odpowiednie pomieszczenie w którym chcemy wysuszyć nasze kwiaty. Takie miejsce powinno być suche i ciemne, a temperatura oscylować w granicach 15 - 21 stopni Celsjusza. Ważna jest też odpowiednia wentylacja, aby woda z topów miała gdzie wyparowywać, często dochodzi do ataków pleśni właśnie przez słabą wentylację. Najlepiej jak wszystko powoli się suszy, wtedy zachodzą odpowiednie procesy i marihuana staje się dużo lepsza, niż jak byś miał wysuszyć ją na szybko wysoką temperaturą. Suszenie marihuany powinno przebiegać w ciemnym miejscu, unikajmy światła gdyż światło rozkłada THC, przez co nasze zioło może być słabsze w działaniu.

suszenie-marihuany.jpg

Najgorsze dla growera jest gdy po ciężkiej i długiej pracy na topach pojawi się pleśń, dlatego trzeba wiedzieć, w jakich warunkach suszyć kwiatostany. Topy można porozwieszać na sznurkach i je suszyć, lub porozcinać je nożyczkami na drobniejsze kawałki, a następnie porozkładać na jakiejś siatce z małymi oczkami, można kupić gotowe siatki do suszenia, wystarczy je tylko podwiesić i gotowe.

suszenie-marihuany.jpg

Siatka do suszenia topów

Zarodniki grzybów i pleśni są i będą w powietrzu i ważne jest aby nie dopuścić do zainfekowania nimi naszych kwiatów, dlatego należy zapewnić optymalne warunki podczas suszenia. Kiedy z twoich topów wyparuje ok 75 % wody, to zioło będzie zdatne do palenia. Najlepiej zrobić test z gałązką, jeśli przy próbie wygięcia będzie się łamać to znak że jest wysuszona, jednak należy pamiętać, że gdy mamy dużego topka w środku, to może być jeszcze wilgotny, dlatego po zamknięciu topów w szczelnym pojemniku, należy co jakiś czas otwierać pojemnik i kontrolować czy gdzieś nie ma pleśni.

Wysuszone kwiatostany najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku, może być plastikowy lub szklany, ewentualnie w woreczkach strunowych, ważne aby były szczelne. 

Temperatura i wilgotność  podczas suszenia marihuany 

Jak zostało już wspomniane najlepiej jak temperatura będzie oscylować w granicach 15-21 stopni Celsjusza, a wilgotność będzie na poziomie 45-55 %. Gdy temperatura będzie poniżej 15 stopni Celsjusza, to spowalnia proces suszenia i wzrasta poziom wilgoci. Wilgotność powyżej 80% raczej na pewno spowoduje pojawienie się pleśni na topach. Natomiast zbyt wysokie temperatury powyżej 29 stopni z wilgotnością na poziomie 30-40% spowodują że woda w kwiatach będzie zbyt szybko odparowywała, odbije się to na smaku i aromacie, gdyż zawarty chlorofil w kwiatach i inne barwniki zostaną uwięzione w środku tkanek. 

Ważne jest aby każdy kto suszy swoje kwiatostany, wiedział co może grozić przez złe warunki podczas suszenia marihuany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeden rolnik ma problemy z pleśnią podczas suszenia, dlatego czasem trzeba suszyć na szybkiego np. w papierowych torbach na słońcu, nie jest to idealne rozwiązanie ale czasem jedyne, jeśli oczywiście jest wystarczające słońce aby wysuszyć topy.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się pleśń największym zagrożeniem podczas suszenia zioło, dlatego warto zawczasu pomyśleć o jakimś miejscu do suszenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...