Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam coś takiego dwie różne odmiany, ziemia LIGHT mix biobizz, root Lany od początku, pH 6,5, ziemii 6. 

Ciekawe przebarwienia, mogą być spowodowane wysoka temp? Lub zbyt małym przepływem powietrza? Może im czegoś brakuje? Albo za dużo, ale wątpie żeby lightmix je przepalił, i to wszystkie 😂.

 

PXL_20240503_103439514.MP.jpg

PXL_20240503_103431266.MP.jpg

PXL_20240503_103432533.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Regzaaa napisał:

Ciekawe przebarwienia, mogą być spowodowane wysoka temp?

a jaką masz?

 

13 godzin temu, Regzaaa napisał:

Może im czegoś brakuje? Albo za dużo, ale wątpie żeby lightmix je przepalił, i to wszystkie 😂.

czasami różne stężenia pierwiastków mogą siedzieć w ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic Już ogarnięty temat, w sumie nie wiadomo co było przyczyną zwiększyłem przepływ powietrza, temp się zmniejszyła wcześniej byłą w okolicach 30st, wilgotność też mogła być za duża bo powietrza było mało. Liście odbiły i już wszystko git wygląda.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy w sumie tak teraz myślę że w sumie podlałem wcześniej rootem + growem + calmagiem. Może to też pomogło 😅.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Kurde rzeczywiście mogło tak być, bo na swoich roślinkach leje wode z kranu co magnezu chyba ma dużo, i u siebie daje znikome ilości calmagu. W tych paniach była lana woda kupna najwidoczniej potrzebowały więcej hehe. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa jak masz ledy ? to praktycznie od poczatku lejesz cal mag jest niezbedny 1 ml na 1l a potem ja leje juz nawet 2 ml na 1 L , podrzucam ci linka z zajebista stronka gdzie mozesz zobaczyc niedobory na lisciach jest to fajnie pokazane i od razu bylo widac ,ze brak jest magnezu a nie bylo to spalenie przez lampe ani powietrze , calkiem inaczej wygladaja te objawy 😉 aaa i dodam ,ze cal mag ma duzo azotu wiec najlepiej miec dwa zwykly i bio 😄 

https://dutch-passion.com/pl/blog/wizualny-przewodnik-po-niedoborach-składników-odżywczych-w-konopiach-n987

@Regzaaa a i nie ma za co , szukaj sam ucz sie , nie pytaj kogos szukaj sam , szybciej sie nauczysz i bedziesz wiedzial ocb !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy kurde u siebie na 3l leje może 1ml co 2-3 podlania i jest spoko. Tak mam ledy, teraz będę lał trochu więcej.

Próbowałem szukać ale nie wiedziałem co wpisać do wyszukiwarki hahaha, temu posta wrzuciłem. 

@Boczelli to nie moje roślinki, ja tylko pomagam, ale polecę. Ale już na nowych liściach jest wszystko git 😁. One i tak zaraz idą na out a na tym właściciel to już się podobno zna ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa to zalezy od doniczki, rosliny, ogolnie warunkow 🙂 ale jak liscie nic nie pokazuja to nic nie trzeba polepszac ,tylko czekac i lac wode 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...