Skocz do zawartości
poczatkujacygrowmen

Rośliny wolno rosną - uprawa parapetowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie dwie pacjentki, wykiełkowały one 10 kwietnia i 13 kwietnia. Nie mam zbyt dobrych warunków a tutaj gdzie mieszkam(Niemcy) nie ma narazie dobrej pogody. W tej chwili krzaczki są jeszcze na parapecie w małych "doniczkach" podlałem 2 razy biohumusem i przymierzam się do przesadzenia do docelowych doniczek. Według mnie strasznie wolno rosną. Czy mogę prosić o jakieś porady co zrobić aby zapewnić im optymalny wzrost. Jedna z roślin jakby się położyła co będzie widoczne na zdjęciu. NA WASZE OKO ROSNĄ ZDROWE? PROSZĘ O POMOC!!!

20240429_173945.jpg

20240429_174007.jpg

20240429_174035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrowmen 

Za małe pojemniki to problem, automaty nie muszą mieć wielkich donic ale te co masz są za małe, mniej miejsca dla korzeni, mniejsza roślina, mniejsze topki 

No i w tych za małych pojemnikach masz za mało ziemii, podsypuj ziemii żeby by ci się łodyga nie złamała pod ciężarem rośliny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrowmen ja nie przesadzam już, robię to docelowo w donicy w której roślinka żyje przez cały okres swojego życia

Ale kiedyś przesadzałem, to jak nie wiesz czy to już pora zobacz czy od spodu jest widoczny korzeń, jeżeli tak to przesadź a jak nie to poczekaj tylko dosyp ziemii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo dzięki za pomoc. Właśnie zerknąłem od spodu i obydwie mają korzenie. Powiedziałbym nawet że ta mniejsza która jakby stanęła w miejscu ma ich więcej tych korzeni widocznych. Przesadzam je i niech się dzieje wola nieba. Tylko u mnie wiatry dosyć mocne, nie mogę ich wystawić na balkon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrowmen moja moze i nie fajna porada to zaczac jeszcze raz za jakis czas gdy bedzie cieplo. Z tych automatow nic nie bedzie gdyz od poczatku potrzebuja wlasciwych warunkow zeby daly jakis sensowny plon. Mam na podworku automata, ktorego wyjalem z boxa okolo miesiac temu. Jedyne co sie na nim zmienilo to objadly go slimaki i nic od tego czasu nie urosla oraz zatrzymala sie na wczesnej fazie flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrowmen z co2 nie miałem styczności, nie wiem tak naprawdę czy lać czy nie lać, musiałbyś poczytać aam ewentualnie ktoś tu ci podpowie jak posiada wiedzę 

A w mojej opinii jest to ci niepotrzebne, chyba że nie wiem o czymś co co2 może zaoferować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka z tych automatów jeszcze cos bedzie, uwierz 😁 Zdrowy korzeń ładny, właśnie przesadziłem. Wydaje mi się, se przyczyną powolnego wzrostu były właśnie te trefne doniczki, mogłem od razu bezpośrednio do doniczki docelowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tabletki to scam. Nie działają. 

Tak jak wyzej, nic z tego nie bedzie no chyba ze satysfakcjonują cie wyniki rzedu 3g z rosliny to sobie je trzymaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poczatkujacygrowmen możesz albo wyrzucić to na śmietnik albo przemęczyć do końca i na finiszu coś swojego zapalić 

A jak będzie cieplej to posadź kolejne 2 z bogatszym doświadczeniem o te dwie, które masz teraz i będzie git;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże na auto się sracie 

dobrze jest 

@szamayowiesz jak wygląda doniczka torfowa ?

nie trenuj ich ,nie przesadzaj olej biohumusa daj im żyć 3 piętra i zmieniaj im lokalizacje z tych wiaderek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...