Skocz do zawartości
Luznyyy

Za dużo odżywek i zablokowało czy o co kaman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie o co chodzi z tymi żółknącymi usychającymi liśćmi.. Za dużo odżywek czy wlaśnie niedobory? Czy biobizz też mogą blokować? 1 tabletka w ziemi bio tabs plus mikoryza plus kranówka 2 dniowa odstana i cal mag, top max i bloom troszke mniej niż zalecane.. Hydro mars 100% mocy odleglosc 25- 30 cm.  Czy to jest blokada rosliny czy ona ma wlasnie niedobory potasu i magnezu? Jesli sa takie liscie to co sie dzieje? Na wszystkich roslinkach tak prawie.. podlewane są co 2,3 dni okolo 1,5 l na jedną.. Może za mało wody.. Liscie zawijają sie w dół i koncówki usychają i takie plamy jak na fotce.. 

Screenshot_20240427_142158_Gallery.jpg

20240426_184259.jpg

20240426_184255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik mam 12 litrów i wedlug tabelki od biobizz .. i po 1 5 litra na każdą jiż z rozcienczonymi top max bloom i calmag, poza tym podnosze doniczki potem i troszke wody z tacki jak sie nazbieralo zewam i  wylewam.. mają 8 tydzien, odżywki stosuje od 5go jakoś.. wydaje mi się że lampa za blisko i za mocna.. bo 300W mars hydro na 100 procent lecialo od 1,5 tygodnia.. i straszna suchota tam była.. na środku napiotu kolo scianki było 24 stopnie to co musiałobyć na srodku pod lampą..  wziąłem na 75 procent mocy i raz juz podlałem samą wodą i na razie sama woda im styka bo i tak tam jedna tabse od bio tabs ma każda doniczka.. 

@Kibic może tez byc tak że lampa za mocno i za blisko i zablokowało ją tzn dało tako efekt jakby wyglądało, że za dużo odżywek ale po prostu za mocne swiatło.. Czytałem wczoraj o tym.. Że jak za blisko i za mocna lampa to podobnoe wyglada jakby przedawkowne nawozy były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy nie nazwałbym przedawkowaniem,ale nadwyżką już tak. Lampę może daj te 10cm wyżej,ale na tym etapie co są to aż takim problemem w mojej opinii to nie jest. Jeśli tabs wjechał te 3 tyg temu łącznie z resztą odżywek to widzę to tak. 

Nie stosowałem tabsa, w życiu nie widziałem ulotki, ale specjalnie przeszukałem neta i tam coś w stylu n 15 i pk po 7 czy 8. Więc azot wchodzi kiedy już nie trzeba tyle, dlatego doły aż się świecą (liście). Ogólnie ich struktura oprócz korony wskazuję na zdrowie plantów. Ale. Aplikujesz bloom, jeśli nie zmienił składu od czasu kiedy ostatni raz go używałem to najwięcej tam jest fosforu i jakbym miał obstawiać to tego pierwiastka jest najwięcej, możliwe że korona rozjaśniła się z powodu nadwyżki p a nie stresu świetlnego. Pazury robią się raczej poniżej korony, jakby światło było za mocne to korona najbardziej wywijała by końcówki, a raczej widzę to pod koroną, wtedy coś jest w zbyt dużej ilości. Druga rzecz na poparcie tego że było sporo fosforu, to pomimo dużej ilości światła, rośliny i tak wyjebalo w górę, za to odpowiada głównie fosfor. Jaśniejsze czubki mogą też być z antagonistów i pierwiastki niemobilne pokazują 'niedobory ' pomimo tego że na pewno są w mieszance. Podlewasz na pewno dobrze. Nawet jak tabs wjechał wcześniej niż też 5tyd to i tak to widzę tak 😂 możliwe że się mylę, ale tak to widzę. Kolejna sprawa top max, cukry. Przyspieszyły metabolizmu rośliny, rozkład nawozów, ogólnie karmienie w roślinie. 

Bloom bym nie łał w ogóle. Kupił ma weg fishmix a na flo jako dodatek do tabsa...biogrow.  Serio. Ma lepszy stosunek npk na flo niż bloom (chyba że od 2022 r poprawili ten specyfik) przynajmniej tak odczułem,jeszcze nie tak dawno temu. Azot z fishmixa jest w postaci mocniejszej niż też grow czyli z buraka. I ma mniej fosforu który tak naprawdę jest najbardziej w pierwszej fazie flo potrzebny. Potem to tylko potas i wapń. 

A calmag zawsze podałbym osobno bez innych specyfików. Z samą wodą. Pozdro i powodzenia 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...