Skocz do zawartości
Adi_ejol

Nawilżacz + temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, powoli kończę kompletowanie sprzętu i chce zabierać się za rozpoczęcie fotorelacji ale mam pewien problem.

Przy odpalonej lampie (mars hydro ts1000), mieszającym (jakiś Chińczyk 5w) i z włączonym wyciągiem (airroxy 100mm) bardzo spada wilgotność nawet do 30/35% a temperatura rośnie powyżej 30 stopni, stąd dwa pytania:

1. Jaki polecacie nawilżacz w cenie około 50€/200 pln

2. Jak mogę walczyć z taką temperaturą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturą, najprościej walczyć albo większym przepływem powietrza(tylko tu jest kwestia jaką temp masz poza boxem) albo wilgotnością. Ale z wilgotnością jest kolejne pytanie czyli jaką masz powierzchnie boxa. Przy wyborze sugeruj się regulacją i mocą wszystko powyżej 20w powinno wystarczyć na powierzchnie do 1m x 1m.

Tu masz taki nawilżacz: to popularny chińczyk i znajdziesz go na ali, ebayu, czy na innym sklepie który jest w twoim kraju, pod różnymi nazwami. Jest też wersja z wi-fi chyba 50 zł droższa.

https://allegro.pl/oferta/duzy-nawilzacz-powietrza-jonizator-aromaterapia-dyfuzor-3w1-timer-pilot-15439227364

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Kranówka temu co ja podrzuciłam nie będzie przeszkadzać u mnie chodzi już dwa lata. Mam jeden do grow i jeden po prostu w domu. A wodę w kranie mam bardzo twardą. Wiadomo że po jakimś czasie coś może paść ale koszt 20eur to nie jakiś duży wydatek ;).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol a czy w tej lampie przypadkiem zasilacza nie da sie odczepic i zamontowac po za boxem? Wytwarza on duzo ciepla i tez podbija temp w boxie. Ja w swoim FC3000 moge tak zrobic, w sumie mam tez TS1000 ale lezy spakowany i nie chce mi sie wyciagac. Sprawdz i daj znac 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...