Skocz do zawartości
nolifesy

Automaty w donicach na zewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chciałbym zasadzić powiedzmy dwa automaty na tarasie w doniczkach i mam parę pytań 

1. Kiedy najlepiej wykiełkować nasiona i po jakim czasie można je wynieść już na zewnątrz? Myślałem żeby wykiełkować je w połowie maja

2. Potrzebuje pewnie miernik ph wody i gleby, co polecacie żeby działał dobrze?

3. Mam ziemię ze sklepu + spod pokrzyw + kompost. Wymieszać to wszystko razem czy kupić jakąś specjalną?

4. Jakie tabsy i nawozy kupić? Kiedy nawozic i którym nawozem?

5. Czy jakoś można uchronić się pleśni? Jakieś rady?

6. Mam wielkie okno w garażu od południowej strony więc tam wpada dużo światła, czy jest sens żeby tam rosła za szybą czy nie? W razie gdyby balkon nie wypalił 

Dajcie jakieś rady na start dla początkującego z waszych obserwacji i doświadczenia 🙂 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, nolifesy napisał:

1. Kiedy najlepiej wykiełkować nasiona i po jakim czasie można je wynieść już na zewnątrz? Myślałem żeby wykiełkować je w połowie maja

automaty to pod koniec maja lepiej, zresztą zależy gdzie mieszkasz... na zewnątrz można je wynieść od razu, ale wiadomo im większe tym większa szansa ich przetrwania jeśli są uprawiane gdzieś w buszu, a jak na tarasie to luzik

 

49 minut temu, nolifesy napisał:

Potrzebuje pewnie miernik ph wody i gleby, co polecacie żeby działał dobrze?

nie jest to konieczne przy uprawie w glebie, można się zaopatrzyć ale bez tego też przejdzie, jak już to jakiś firmowy miernik

50 minut temu, nolifesy napisał:

Mam ziemię ze sklepu + spod pokrzyw + kompost. Wymieszać to wszystko razem czy kupić jakąś specjalną?

można wymieszać jednak najlepiej jak jest nowa ziemia może być z ogrodniczego

51 minut temu, nolifesy napisał:

Jakie tabsy i nawozy kupić? Kiedy nawozic i którym nawozem?

nawozów jest dużo z ogólnodostępnych to azofoska/biohumus na wzrost i planton k na kwitnienie, można irmowe nawozy użyć np Canna

 

52 minuty temu, nolifesy napisał:

Czy jakoś można uchronić się pleśni? Jakieś rady?

usuwać uschnięte liście, spot z dobrym przewiewem, są też preparaty 

 

53 minuty temu, nolifesy napisał:

. Mam wielkie okno w garażu od południowej strony więc tam wpada dużo światła, czy jest sens żeby tam rosła za szybą czy nie? W razie gdyby balkon nie wypalił 

nie wiemy jak to wygląda ile tam godzin swiatła jest

54 minuty temu, nolifesy napisał:

Dajcie jakieś rady na start dla początkującego z waszych obserwacji i doświadczenia 🙂 pozdro

nie przesusz młodych roślinek, słońce potrafi szybko wysuszać ziemię jak jest gorąco, automaty nie wybaczają błędów bo mają krótką wegetację ok. 30 dni, jak uprawiasz na spocie to zabezpieczyć trzeba przed ślimakami, dokup dolomit aby pH gleby było na odpowiednim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić Biobizz Trypack Outdoor i Biobizz CalMag? To wystarczy, czy jeszcze coś dorzucić? Jakieś pk 13/14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nolifesy Tez bede leciał automaty na out ..... i za chu...nie wiem jak sie do tego zabrać  😄 witaj w klubie 

Na pewno będę wymieniał ziemię na spocie ( na cos konkretnego )  chodz nie wiem czy jest sens 😄
Na  pewno będę leciał Bio   ( tabsy albo jakies inne wynalazki ) 
Też myślę pod koniec maja   
Będę startował w boxie pod lampą o ile uda mi sie ją kupić ( jeb..gebelsy wykosiły 😄 ) 

Powodzenia ziomek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...