Skocz do zawartości
Tatito

Przygotowania, Mentor, Totalny Amator

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Boczelli

Proszę Cię o szybką pomoc czy te lampy mi się przydadzą? Okazyjnie dwie sztuki za  +/- 3/4 ceny  (28 euro szt.) mogę wziąć tylko nie wiem czy się przydadzą.

 

Viparspectra P600 100 W

Daten im Überblick

- Effizienz: 2,7 µmol/J

- 930 µmol/m²/s (Messabstand 30,48 cm)

- Schutzart: IP65

- Lebenszeit: > 100.000 Std

- Dimmbar: 5 - 100 %

- Gewicht: 2.3 kg

- Größe: 27,4 cm x 27,4 cm x 7,6 cm

- Spektrum: Vollspektrum

- mit passiver Kühlung

- Samsung LED-Chips LM281B+

- Lichtfarben der Chips: 3000K, 5000K, 660nm (red), 730nm (ir-red)

- Empfohlene Anbaufläche bis 60 x 60 cm (Wuchs) 45 x 45 cm (Blüte)

- Abstand zur Pflanze: 35 cm

 

Wie die Lichtstärke korrekt angepasst wird:

Startphase mit 10 Std. Licht mit 40 %

Samen oder Stecklinge mit 18 Std Licht mit 60 %

Wachstumsphase mit 18 Std. Licht mit 100 %

Blühphase 12 Std. mit 100 %

 

Nasiona zamówione 

4 Assed Monkey Auto - Mephisto Genetics (3szt.) Drogie to ale spróbujemy.

i po 3 szt auto devil Auto Gorilla Glue od panpestka

 

BioTabs już u mnie w domu ziemia biobiz lightmix tez doniczki docelowe 7l

 

czekamy na boxa i coś zaczniemy ruszać powoli ^^

 

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tatito ta lampa dobra bedzie do boxa 40x40. 2 szt na 80x80 to takie minimum, do tego pokrycie bedzie nierównomierne. Ale jak mozesz kupic za dobra cene to bierz, 28e to grosze jak za taka lampe.(nowka 90-100)

To modele z regulacja mocy? 

Wiesz ile czasu byly używane? Bo to kluczowa kwestia przy zakupie uzywki

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli

Troszę mnie nie było potrzbowałem czasu na zgromadzenie wiekszosci sprzetu i nawozów.

Finalnie posłuchałem @Resio666 i kupiłem lepszą lampę

436815984_1091140902113590_1946863977093117469_n.thumb.jpg.38493cd1a0c4b9d66ab4b6164d6f89cb.jpg

 

Lista nawozów ziemi kupionych.

BIO TABS STARTERPACK 1x

1x - BIOTABS BOOM BOOM SPRAY 100 ML 19,90 /// 250ML 39,00
1x - BIOTABS PK BOOSTER KOMPOST TEE 750 ML 19,90
1x - BIOTABS BIO PK 5-8 500 ML 27,90

1x - BIOBIZZ TRYPACK INDOOR 14,90
1x - BIOBIZZ TRYPACK STIMULANT 26,90
1x - BIOBIZZ CALMAG 500 ML 10,00

2x - BIOBIZZ LIGHTMIX 50 LITER 14,50

 

Jutro zobacze jak mi się ułożą wiadra w pomieszczeniu ale chce użyć 7x 12L tylko nwm czy na stole mi tyle wejdzie.

 

Boxa kupionego nie bedzie, jutro podjade kupie troche foli i opierdziele stół + bok sciany mysle ze to wystarczy

 

Na talerz wlecialo 

3x AUTO BLUE DREAM

3x AUTO JACK HERER

3x LSD-25 Auto

 

jeszcze cos tam mamy pozamawiane przyjdzie do polski to tata za tydzien odbierze

 

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak to aktualnie wygląda

1570811526_436835116_1959496394482559_1088442181546080416_n(1).thumb.jpg.ebd051cce231ca22e253884e107a68ac.jpg

 

Niestety zmieściły mi sie tylko 8x 7L i teraz moje pytanie mam zamiar dziś przygotować ziemie donic używam od razu docelowych 7L tego tabsa od biotabs od razu włożyć czy po jakimś czasie? bo informacje o tym znalazłem tylko przy przesadzaniu, a gdy używam od razu docelowych?

@Boczelli mistrzu pomóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tatito jak masz caly zestaw BioTabsa to rob wedlug instrukcji, jesli chcesz od razu to na 7l i automaty daj polowke tabsa i za jakies 4-5tyg kolejna polowke.

 

 

Screenshot_20240424_125434_Chrome.jpg

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą instrukcje tylko właśnie ten tabs do doniczki nie wiedziałem jak go uzyc bo jest napisane przy przesadzaniu zeby dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniczki przygotowane, czekam aż nasiona wykiełkują i mam następne pytanie co do podlewania.

Ile lać wody na doniczkę 7l?

Ile wlać tego roztworu z bactrexu i orgatrexu na doniczke 7l? bo jest tylko podane jak rozrobić, a ile tego podać? dopiero od 5 tyg. jest ilość podana, 500 ml na doniczkę będzie ok czy za dużo? czy na początku mniej wlać np. 200ml na doniczkę

@Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tatito tym roztworem to porzadnie je podlej, mysle ze kolo 500ml bedzie ok. Pozniej podlewasz odstana kranowka zaleznie od zapotrzebowania.

Tam bedziesz jakies sciany robil w tym "boxie" czy tak zostaje? 😁

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zostaje, to pomieszczenie ma niecałe 1,5x1,5 szczelne drzwi, małe okno. czy to źle?

Ile taka kranówka musi odstać? z tego co kojarzę chyba 2 dni

@Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tatito sporo swiatla sie rozproszy. Ale jak im stworzysz dobre warunki to powinno byc ok.

Kranowka tak 2dni

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito Fajnie to wygląda. Pamiętaj aby zadbać o dobre nawilżenie i temperaturę. Kup dobry nawilżacz bo wilgotność będziesz musiał trzymać ok. 60-70% przez okres wegetacji, a bez ścian może być ciężko 😅. No i doklej jeszcze ten folii trochę wyżej bo prędzej czy później będziesz musiał podnosić tę lampę. 😁

Powodzonka w grow 🤝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23/04/2024 o 21:08, Tatito napisał:

 

 

jutro podjade kupie troche foli i opierdziele stół + bok sciany mysle ze to wystarczy

Ja to sobie troche inaczej wyobrażałam... myślałam że ten stół na boku postawisz, dłuższą krawędzią do góry itd itp... 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green tez tak myslalem xd 

Ale widzialem ze w Stanach czy Tajlandii tak uprawiaja na stolach, tylko kwestia odpowiednie warunki stworzyc w pomieszczeniu, a to bedzie trudniejsze niz w boxie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lady Green napisał:

Ja to sobie troche inaczej wyobrażałam... myślałam że ten stół na boku postawisz, dłuższą krawędzią do góry itd itp... 🤔

Kurde taki miałem zamiar ale sufit mi nie pozwolił zrobić odwiertów na kołki nwm co jest wietrła mi stawały na 2/3cm i wbilem sie w sciany niestety lampa wyszla na srodku stad stoł na srodku ;c

1 minutę temu, Boczelli napisał:

@Lady Green tez tak myslalem xd 

Ale widzialem ze w Stanach czy Tajlandii tak uprawiaja na stolach, tylko kwestia odpowiednie warunki stworzyc w pomieszczeniu, a to bedzie trudniejsze niz w boxie 

Jezeli chodzi o wilgotonosc to nie ma problemu pomieszczenie nie jest ogrzewane utrzymuje się ponad 60%, bajdziej mysle ze bede musial kupic osuszacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a mieszający mam kupiłem dziś taki mały 2 stopnie prędkości dosyć mocno dmucha, zszedłem specjalnie na dol zobaczyc ile wat ma ale zero informacji tylko ze ma 15 cm i 2 biegi haha kupiony w hellweg jakies 15-20 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...