Skocz do zawartości
Tatito

Przygotowania, Mentor, Totalny Amator

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Na początku powiem tylko że czasem będę pisał w 2 osobach ponieważ naszą pierwszą przygodę z marihuaną odbędę razem z Tata ^^ żadno z nas nie ma doświadczenia w tym temacie.

Czytam masę artykułów czy też tematów tu na forum i uważam że już czas zacząć przygodę 😄

 

Mamy odpowiednie miejsce uprawę dokładniej to pomieszczenie 1,5m x 1,5m myślimy że jak na pierwszy raz takie pomieszczenie jest zbyt duże aby je wykorzystać całe dlatego myślimy o zakupie:

Model: SL 80 - 80 x 80 x 180 cm Koszt 100 euro, jak uważacie dobra cena? Ten box jest dostępny od ręki u nas mogę go kupić nawet dziś. Czy szukać innego? Czy w tych wymiarach zmieszczą się nam 3/4 doniczki?

2 Opcja jeszcze mniejszy 60x60x120 cena 65 euro.

W pomieszczeniu jest jedno okno 40-45Cm.

Filtry są zbędne nikomu tu zapachy nie bedą przeszkadzały.

Jakich doniczek używa się w takim boksie do automatów ponieważ chcemy zacząć od automatów ze względu na czas uprawy, 9L? 12L? a może 20? Czytałem i zdania są różne korzenie się mieszczą nie mieszczą ile ludzi tyle opinii 😅

Wentylacja, w pomieszczeniu utrzymuje się 22-26 stopni, wilgoć na poziomie 60 do 80% nie wiem jak to będzie w boxie czy to samo będzie osiągać? Co kupić do wymiany powietrza w boxie jaki wentylator do środka bo czytałem że musi być do wzmocnienia łodyg sadzonek.

Lampa to nas boli chyba najbardziej bo cenowo wyglądają kosmos 200-300 euro za lampę to obłęd, nie widzimy problemu żeby taką lapę stworzyć samemu prosimy tylko o informacje jakie żarówki kupić najlepiej żeby były dostępne w sklepach stacjonarnych nie z Internetu i najważniejsze jak je rozmieścić aby było wszystko dobrze. Fajnie było by zmieścić się w koszcie 50-70 euro.

Ziemia, Nawozy dostępne są u nas te rzeczy które wymieniam w liście czy coś jeszcze dokupić?

 

########## ZIEMIA ###########
BioBizz Lightmix 50l 
BioBizz AllMix 50L 
#############################

########## PH -/+ ###########
pH BioBizz - (250ml) 
pH BioBizz + (250ml) 
#############################

########## NAWOZY ###########
BioBizz CalMag (250ml) 
 ---BIOBIZZ STARTERS PACK--- (60 Euro)
Bio-Grow 1 Liter
Bio-Bloom 1 Liter
Top-Max 500 ml
Root-Juice 250 ml
Bio-Heaven 250 ml
1 x miarka
1 x schemat nawożenia
#############################

Czy to jest wystarczająca ilość nawozu na 3,4 doniczki czy uzbroić się w większe ilości? 

 

Zauważyłem też że trzeba pilnować pH gleby aby utrzymać ją na poziomie 6,5 do 7 pH zgadza się?

Gdzie dostane taki miernik w rozsądnej cenie i czy potrzeba jeszcze jakiś mierników?

 

Pewnie jeszcze sporo brakuje na tej liście dlatego prosimy Was o pomoc w uzupełnieniu jej aby zrobić kompletne zakupy, wtedy przejdziemy dalej do montażu i uprawy 😄 

Przeglądaliśmy różne tematy na Forum jak ludzie prowadzą tematy z swoimi uprawami mega to wygląda i chcemy też stworzyć taką relacje w której Mentorzy forum nas prowadzą a my będziemy dokumentować naszą wspólną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tatito wiec tak.

Do boxa 80x80 potrzebujecie lampy LED o mocy co najmniej 200W, to koszt jakis ~300e. Mozecie tez zrobic lampe sami, szukaj pod nazwa zyrandoled na forum i w necie jest kilka poradnikow jak taki panel zrobic. Najtaniej do niego wykorzystac zarowki LSC z Actiona badz Solhetta z Ikei. Musiscie uwzglednic odpowiednia ilosc swiatla tzn. Ilosc lumenow na metr kwadratowy, kalkulator do tego jest na dole forum.

Potrzebujecie jeszcze co najmniej jeden wentylator mieszajacy do srodka. Szukaj pod nazwa fan on clip, jest duzo firm i rodzaji najlepiej zeby mial z 15-20cm srednicy i oscylacje.

Wyciag tez bedzie potrzebny do wymiany powietrza w boxie. Jesli zapach to nie problem to wystarczy wyciag lazienkowy, chociaz ja bym polecal cos lepszego z regulacja.

Sadzenie automatow to najwiekszy blad poczatkujacych bo sa bardziej wymagajace i kazdy blad odbija sie na wyniku koncowym. Ale jak bardzo chciecie to wezcie doniczki miedzy 7, a 11l. 

Do boxa 80x80 spokojnie wejda 4 szt duzych sezonowek, albo nawet i 9 automatow wszytko zalezy.

Ziemie bierzcie lightmix. Reszta nawozow jest ok, ale potrzebny bedzie miernik ph. Ja bym polecal na poczatek kupic caly zestaw nawozow BioTabs, wtedy nie potrzeba miernikow zmiany ph wody itd. Bardzo prosta uprawa jesli przestrzega sie zalecen producenta.

Patrzac na to ze juz macie tam sporo wilgotnosc, jak dojda planty skoczy ona jeszcze, wiec przyda sie osuszacz na kwitnienie zeby pleśń sie nie wdarla. 

Mam nadzieje, ze cos pomoglem. 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie że tak każda nowa informacja dla nas jest ważna, za jakim osuszaczem mamy się rozglądać?

Czytaliśmy tematy i wiemy że automaty są wymagające dlatego tyle pytań o nawozy ziemie lampe box wentylacje aby tych błędów popełnić jak naj mniej.

Bardzo nas cieszy że taki box pomieści aż tyle upraw zaczniemy pewnie od 4 doniczek tylko jakiej wielkości mają byc? 9l? 12? bo czytałem że większych nie ma sensu używać. Ile je wypełnić ziemia? czy coś się robi z ziemią przed rozsypaniem do donic? Totalnie zieloni jesteśmy, ja dużo pracuje w domu ale praca pochłania tyle czasu że nie mam czasu na przeglądanie wszystkich informacji w internecie dlatego fajnie by było gdybyśmy je zebrali w tym temacie.

Czyli tak box akceptujemy na liście ilość uprawy w nim nas zadawala 😄

Co do nawozów jaki jest koszt zestawu BioTabs? Jakaś sprawdzona strona z nawozami BioTabs?

Dziś poszukam informacji o zyrandoledzie i zadam kolejne pytania o ile będą potrzebne 😄

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw biotabs kosztuje okolo 45-50€. W opakowaniu bedzie ulotka co nalezy dodac do ziemi zanim cokolwiek sie w nia wsadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito na automaty donice dalbym 9 badz 11l to juz jak wolicie, jak beda tylko 4szt w boxie to dajcie 11l.

Zestaw startowy kosztuje kolo 50e obojetnie gdzie kupisz czy u producenta czy w ogrodniczym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka

Cytat

Ziemie bierzcie lightmix. Reszta nawozow jest ok, ale potrzebny bedzie miernik ph. Ja bym polecal na poczatek kupic caly zestaw nawozow BioTabs, wtedy nie potrzeba miernikow zmiany ph wody itd. Bardzo prosta uprawa jesli przestrzega sie zalecen producenta.

Mam rozumieć że ziemie kupić tylko Lightmix, AllMix zbędny?

@Boczelli

 

Właśnie piszesz o zestawie startowym, chcemy mieć wszystko pod ręką dlatego pytam o nawozy od A do Z

i jaka jest różnica miedzy biotabs a biobizz?

Jak możecie proszę rzućcie linka do tych nawozów chętnie zagłębie się w temat.

Przejrzałem temat użytkownika @Hulk użył tych żarówek i efekt miał naprawdę niezły jutro będę na mieście rozejrzę się czy są dostępne w sklepach czy musze zamawiać.

https://imgur.com/A3Q1UVm

Użył 10 sztuk więc i my zastosujemy 10 sztuk, konstrukcja będzie bardzo podoba oraz rozłożenie jak u tego użytkownika.

Widzę że na początku używa ich tylko 6 domyślam się że 6 środkowych, moje pytanie to jak wysoko taka lampa musi wisieć nad sadzonką?

Koszt stworzenia takiej lamy to jakieś 70-75 euro to nie 300 co już nas bardzo cieszy bo lampy najbardziej się obawiamy.

IMG_20230928_185624.jpg

 

 

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito https://www.growbox.pl/pl/products/biotabs-zestaw-nawozow-startowy-indoor-outdoor-1958

Do tego warto dokupic herbatke pk i banana pk na kwitnienie oraz boomboom spray jako srodek antystresowy wszystko tez firmy BioTabs.

Jak najbardziej mozecie sie wzorowac na @Hulk , jemu tez doradzalem w budowie 😉 i wyszlo calkiem spoko 😎

Co do wysokosci lampy to trzyma sie mniej wiecej 40-50cm nad szczytami roslin, ale to zalezy od samych roslin dlatego lampa musi miec plynna regulacje wysokosci, mozecie do tego uzyc lancucha i oczka traktowac jako regulacje lub po prostu zawieszki do lamp.

Co do zarowek to najtaniej wychodza te LSC z Action ale maja troche mniej lumenow wiec trzeba by u was zastosowac 14-15szt.

Screenshot_20240408_221127_Chrome.jpg

@Tatito allmix ma w sobie wiecej nawoz niz lightmix co nie zawsze jest porzadane. Jak zdecydujecie sie na biotabs to bierzcie lightmix.

Biotabs i biobizz to dwie rozne firmy i dwie rozne serie nawozow. Co maja wspolnego to ze obydwa sa organiczne. Mozna je mieszac ze soba ale to juz jak sie wie co sie robi. Na poczatek bierzcie caly zestaw z jednej firmy i robcie wedlug instrukcji.

Mysleliscie juz skad bierzecie nasiona? Bo to tez wazne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli

Po pierwsze dziękuje za konkretne odpowiedzi właśnie takich potrzebujemy.

Skorzystamy z nawozów BioTabs zestaw startowy

dodatkowo

https://www.growtent.pl/product-pol-1321-BIOTABS-Pk-Booster-Compost-Tee-750g-stymulator-kwitnienia.html?query_id=6

https://www.growtent.pl/product-pol-1088-BIOTABS-BoomBoom-spray-250ml-antystresowy-oprysk-na-brak-swiatla-zla-temperature-czy-odwodnienie-boom-boom-spray.html

tylko nie mogę znaleźć banana pk

https://www.growtent.pl/product-pol-1337-BIOTABS-BIO-PK-5-8-500ML-Stymulator-kwitnienia.html?query_id=7

Ok nawozy mamy dogadane 😄 Wszystko bedę zapisywał sobie w tym temacie chce zrobić skarbnice wiedzy ^^

 

Nasiona myślimy aby zamówić z strony ah nie można linków udostępniać przepraszam, Producent PanPestka

Auto Gorilla Glue – nasiona konopi automatyczne, 24% THC

+

Auto Devil XXL – nasiona konopi, aromat kadzidła i cytrusów

 

w jaką ilość mamy zamówić na 4 donice? 6 sztuk do kiełkowania wystarczy, a może polecisz nam kogoś innego?

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tatito napisał:

 

tylko nie mogę znaleźć banana pk

 

 

Bo nazywa sie Bio PK, ja na to mowie banana pk bo ma na etykiecie banany 😅

@Tatito jak chcecie naprawde dobre automaty to obczajcie takich breederow jak Mephisto genetic, Ethos, Anesia seeds albo latwiej dostępne sle tez dobre Fast Buds czy Barney Farms.

Zawsze lepiej kielkowac troche wiecej niz macie w planach wysadzic w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zamówię te żarówki przez Internet zamiast szukać po sklepach, byłem dziś w action tata też w swojej lokalizacji się rozglądał i nie znaleźliśmy żarówek odpowiednich ;c

takie shity tylko były

 

433899319_1605007706962251_832366554519492948_n.thumb.jpg.123a5862d82526022e1fbf97615d0240.jpg434031069_957963875964698_7582299327154096475_n.thumb.jpg.7749276eff7fe55f1f4278fa54966a58.jpg434030795_381400528107031_856579517495371435_n.thumb.jpg.40274f0ed878bbe17c923eb10586d572.jpg

9w jedynie lub poniżej 9w więcej nie było patrzyłem też na lumeny 1055 najwięcej ile zalazłem w żarówce w action.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Dokładnie chciałem wczoraj kupić leda wchodzę na strone Mars ... wszystko wykupione 😄 jebańce rude wykosili wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito Nie lepiej Ci poczekać dozbierać kasę i kupić konkretną lampę na długie lata ... o dojebanym spectrum 💪    zastanów się dobrze nad tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie ponownie zamówiłem ten gotowy box cały zestaw biotabs oraz ziemie do odebrania dopiero w połowie przyszłego miesiąca, sprzedaż internetowa wstrzymana ze względu na jakieś zmiany w prawne. Szkoda ale zostało mi czekać tylko na odbiór sprzętu i kontynuacje tematu 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...