Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Z okazji zbliżającego się sezonu 2k24 oraz mojej przeprowadzki do Czech, postanowiłem spróbować swoich sił w ogrodnictwie 🙂

Po jakimś dłuższym rozglądaniu się i zaczerpnięciu podstawowych (jak przy raczkowaniu😁) informacji,  zamierzam zacząć od mało wymagających oraz wybaczających błędy. AK47 AUTO and GORILLA GLUE AUTO.

Moje plany to zacząć w trzecim tygodniu maja i w czerwcu wsadzić je do szklarni. START będzie na parapecie przez ok 2 tyg. (najcieplejszy pokój w lato w całym domu i najbardziej naświetlony).

Spotkałem się z odmiennymi zdaniami. Jedni mówią dobry pomysł inni nie stresuj roślin przesadzaniem.

MOJE PYTANIA

  1. Jak lepiej zacząć od razu szklarnia od czerwca w docelowej doniczce 20l, czy może jednak parapet 2 tyg. i przesadzenie do docelowej.
  2. Czy byłby ktoś w stanie wziąć za rączkę i pokazać jak dziecku co i jak? Może znacie jakieś poradniki jeżeli chodzi o te odmiany i uprawy w tym samym charakterze co ja zamierzam spróbować?
  3. Czy warto dawać chemię do roślinek auto? Jeżeli tak to jaką?
  4. Wiem że roślinki lubią 5,5-6,5 pH czy do podlewania używacie jakiś specyfików które regulują te pH?

Jeżeli macie jakieś inne cenne uwagi z którymi uważacie że warto się podzielić, walcie śmiało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Havoc

1. jak to auto to od razu w docelowe i do szklarni, nie ma sensu stresowac

2. Na forum znajdziesz odpowiedz na wszystkie pytania, to skarbnica wiedzy wystarczy poszukac i poczytac.

3. Warto, moze nie do konca chemie jesli wybierzesz uprawe organiczna. Wtedy najlepiej brac jeden caly zestaw odzywek od tego samego producenta.

4. Mozna to robic naturalnie domowymi sposobami, lub specyfikami ph down ph up, plus dobry miernik ph.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...