Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzechoczący Grzechotnik leje po okolo 350ml ale te najwieksze zawsze dostaja to co zostanie po podlaniu wszystkich bo zawsze robie troche wiecej wywaru🙂co do przesadzania to mam je w planach w nastepny weekend. Byc moze do tego czasu srednie rosliny  rowniez do tego dorosna i przesadze wiecej na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik jednak przesadzanie wiekszych sztuk nastapi dzisiaj bo do weekendu moze byc roznie😅 mam teraz pytanie. Stanie sie cos jesli ta sztuke zakopie tak aby czesc lodygi byla pod ziemia. Cos mniej wiecej jak zaznaczone na foto

Screenshot_20240416_182418_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uważać żeby nie zaczęła gnić kiedyś o tym czytałem że to mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo no wlasnie tego sie obawiam😐 najbezpieczniej jest przesadzic tak jak jest teraz i tak tez za chwile zrobie. Ale najpierw joincik zeby lepiej sie przesadzalo😂 szkoda tylko, ze nie dojechaly mi doniczki i mam narazie tylko 4szt 9litrowe. Reszta bedzie musiala poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4 sztuki przesadzone do docelowych 9 litrowych doniczek. Dzisiaj mialem miec pozostale doniczki ale dhl ma jakis error i nie moge odebrac paczki z paczkomatu. Co najgorsze zamawialem je najarany i zamowilem 4 zamiast 5🙈😂 jedna dokupie w lokalnym ogrodniczym... Po przesadzeniu dostaly kompocik i zaraz grzecznie ida spac🙂

20240416_204901.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobe po przesadzeniu bylo juz widac, ze wszystkie elegancko przeszly ten zabieg. W zwiazku z tym niektore rosliny zostaly juz delikatnie ponaginane. Przeraza mnie ta kalini... Jej wysokosc i odleglosc miedzy wezlami kompletnie nie pasuje do reszty🙈 Ale tak to jest gdy miesza sie 9 odmian i kazda bedzie rosla inaczej😅 Za to gorilla ze swoimi 3 szczytami wyglada bardzo ciekawie ulozona "w gwiazde"🙂 sensi strasznie sie krzaczy i zaraz za nim jest lemon, ktory rowniez troche sie salaci. Chyba troche przegiolem ze swiatlem ustawiajac 40% i okolo 50cm od najwyzszego szczytu. Zmniejszylem na 35%, unioslem na 55cm i moze troche rusza ku gorze 

20240417_202615.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak nie urok to sraczka🙃 najarany zamowilem o jedna doniczke za malo bo 9-4 jakims cudem wyszlo mi 4🤣 Na domiar zlego braklo mi ziemi na jedna rosline🙈 dobrze, ze nie bylem dzisiaj w ogrodniczym po brakujaca doniczke bo jutro musze jechac dokupic worek lightmix i dokonczyc dziela

20240418_202648.jpg

20240418_201152.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem nowy wyciag ale pojawil sie maly problem. Jest on na rure 150mm a ja mam chyba z 50 metrow rury 125mm wiec postanowilem skoczyc do budowlanego po "przejsciowke" a tam zonk. Brak takich na sklepie😐 na jutro musze ja miec wiec w ruch znowu poszla drukarka😂 po 2h oraz chwili sklejania czterech czesci ze soba mam to czego potrzebuje do pelni szczescia na dzien jutrzejszy 😂 

Od razu przesadzilem dwie rosliny, ktore czekaly na ziemie i doniczke oraz podlalem je wszystkie litrem syropku na lepsze samopoczucie🙃

20240419_205012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wentylator juz na miejscu i od razu zapanowala cisza🙂 jeszcze musze pozbyc sie mieszka 15w i bedzie elegancko. Teraz musze ogarnac polaczenie przez wifi co z moim obecnym tragicznym internetem moze byc trudne. Na szczesnie na dniach maja mi podlaczyc swiatlowod wiec bedzie duzo lepiej. Pozostaje jeszcze kupic filtr najlepiej taki o wydajnosci 700m3 ale jego rozmiar sprawi, ze bedzie musial byc na zewnatrz na koncu wylotu bo w boxie juz sie nie zmiesci oraz waga moze byc za duza aby wisial na jednej rurce razem z wyciagiem😅

20240420_123347.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli piszac 700m3 sugerowalem sie max moca wyciagu ktory tloczy niby 600m3. Jednak wlasnie ogarnalem aplikacje, pobawilem sie chwile wentylatorem i juz teraz wiem, ze wiecej niz na 40% raczej nie bede go ustawial. Przy 50% tak zassal boxa, ze jeszcze troche mocniej i by sie zlozyl do srodka🤣 narazie kreci sie ustawiony na 10% byle by tylko wymienial powietrze

Wiekszosc roslin przeszla drugie i ostatnie ciecie. Grubo przesadzilem z azotem i przez najblizszy czas beda dostawaly sama wode bo liscie byly praktycznie czarne i suche jak papier

Posiada ktos taka aplikacje do sterowanie wentylatorem? Nie mam pojecia od czego sa przyciski na dole 1, 2, 3 A3 i klodeczka🤔20240420_142222.jpg

Screenshot_20240420_145007.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala akcja w niedzielne popoludnie. Bardzo martwil mnie kolor roslin. Sa tak nabite azotem, ze az niefajnie sie na nie patrzy. Postanowilem wiec je przeplukac. Przez kazda doniczke przepuscilem po 4 litry wody. Mam nadziej, ze gnoj jako powstal w ziemi szybko przeschnie i nie przysporzy mi zadnych problemow. W razie czego wlaczylem went wlotowy aby dmuchal na poziomie warstwy ziemi. Cos od poczatku te grow idzie jak krew z nosa... wczoraj rozginalem szczyty i bylo wszystko ok. Dzisiaj okazalo sie  ze dwa strzelily przez zbyt mocne naciagniecie ich w dniu wczorajszym... Caly czas widuje rowniez ziemiorki w boxach. Nie duze ilosci i nie czesto ale jednak. Stwierdzam, ze lepy sa gowno warte. Mam ich po kilka sztuk na kazdego boxa i jedyne co na nich jest to jeden komar😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka na tym etapie to moga sobie byc nawet i czarne od azotu. Ja mialem lepy az czarne od ziemiorek i w boxie i przy monsterach w domu, moze nie masz ich jeszcze az tyle, ja musiałem co 2-3dni je zmieniac, taka plaga byla 😅

Tez startuje powoli z nowym grow i tez jak krew z nosa 😅 ale dzis dowiedzialem sie ze sabotaz byl 🤬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli tylko wydaje mi sie, ze ten azot spowolnil ich wzrost. Rosna ale nie tak jak powinny i jak bym oczekiwal. Ziemiorek nie mam duzo bo tylko czasami jakas zobacze i nieraz uda sie ustrzelic. Zazwyczaj ganiam je z lepem w rece i przyklejaja sie po strzale z otwartej😂  spowolnienie nie dotyczy tylko kalini bo ona idzie jak wsciekla. Lodyga ma juz srednice konkretnego kciuka gdzie reszta to marne patyczki😅

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...