Skocz do zawartości
ChinQuan

miernik tds/ec

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam miernik TDS/EC wyczytałem ze podczas kwitnienia powinienem miec 1100 ppm po dodaniu nawozow. Ja dodajac 2ml biobizz bloom+1ml top max mam okolo 500ppm. Czyli to znaczy, że powinienem domieszać więcej nawozu żeby podnieść ppm do tego 1100 ?

Pytanie 2:

Jesli przeplucze doniczke i zbadam wode z podstawki otrzymam np wynik 600. Czyli znaczy to tyle ze mam za malo papu w ziemi ? A jesli bedzie ponad 1300~ to ze jest tego za duzo?

Bardzo prosze o odpowiedz ewentualnie link do jakiejs lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan z tego wychodzi że tak że musisz dodać tak aby uzyskać te 1100 ppm tak mówią że jest najlepiej na kwitnienie

Przepłukanie doniczki i zbadanie wody nie da miarodajnego wyniku 

ale prawda jest taka że to jest lekkie pierdzielenie z tym jak będziesz miał mniej ppm to się nic nie stanie więc się tym nie przejmuj 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan tylko nie zawsze można 1100 jak dałeś z początku w palnik jej to teraz możesz mniej te 500ppm, A co za dużo nakupowałeś nawozów? czy sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi tych miernikow nakupowałem i cholera wie czy to dobrze mierzy wogole bo kazdy pomiar nie taki jak powinien byc, Ph gleby pokazuje mi 5.5 ph ten ppm o polowe za malo xD lepiej roslo bez tego wszystkiego hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...