Skocz do zawartości
MadBee

budowa namiotu 1 x 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem postawić sobie namiot w wolnym pokoju i zacząć uprawiać sobie własne palonko. Chciałbym prosić Was o pomoc w skompletowaniu setupa. Budżet mocno otwarty więc nie trzeba się spinać z kasą, chcę żeby było to zorganizowane możliwie jak najlepiej. 

Namiot póki co wybrałem BudBox Pro L200- 1x1x2m,

Lampy z tego co tutaj czytałem to raczej jakieś lumateki - Zeus Pro 465W będzie dobry? 

2-3 wiatraki mieszające takie zaczepiane na ramie namiotu mi wystarczą? 

Nie mam pojęcia o jakiej wydajności potrzebuje wyciągu i jakiego filtra węglowego, możliwie jak najlepszego ( zależy mi na wyeliminowaniu jak najwięcej zapachu), jaki osuszacz i nawilżacz powietrza i czy można zrobić to w taki sposób by podpiąć to wszystko do jakiegoś kontrolera i wygodnie to sobie zaprogramować? Jeśli ktoś zdecyduje sie pomóc to z góry serdecznie dziękuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MadBee napisał:

Lampy z tego co tutaj czytałem to raczej jakieś lumateki - Zeus Pro 465W będzie dobry? 

tak dobry jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być z jednym kontrolerem, chodzilo mi raczej o to żeby bylo to programowalne bo duza czesc dnia spedzam poza domem a z tego co przegladalem forum to racczej polecacie skladanie samemu zestawu. O jakiej wydajnosci powinienem szukac wentyalcji?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadBee wystarczy inteligentne gniazdko na wi-fi i termometr na wifi i juz masz jakis podglad. 

Jak chcesz miec lepszy wgląd to AC Infinity, Mars Hydro czy Spider Farmer maja cale kontrolery z opcja sterowania aplikacja, albo same lampy czy wyciagi z wi-fi. Opcji jest od groma mozna przebierac i wybierac. 

Jak masz elastyczny budzet to ja bym bral caly zestaw z jednej firmy bo masz pewnosc ze wszystko ze soba dobrze gra. Mozna troche taniej kombinowac i skladac cały setup osobno, co kto woli.

Jak chcesz kompletowac na tym co podales wyzej to lampa super, box tez dobrej jakosci. Musialbys dorzucic wyciag na przykad PrimaKlima 400m3 z regulacja i filtrem weglowym, ze 2 wiatraki mieszajace najlepiej z oscylacja, gniazdka wifi, stacje pogody i zaleznie od potrzeb nawilzacz i osuszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc podążając radą @Boczelli zestaw bedzie cały AC Infinity: 

Namiot 120x120 Cloudlab 844

Inline Fan Cloudline S6 z filterm weglowym 

Lampa Ionframe EVO6

2 wiatraki mieszajace Cloudray S6 gen2

nawilżacz powietrza cloudforge t7

kontroler 69 pro.

Jeszcze musze znalezc osuszacz powietrza, nie moge zdecydowac tez jakiego miernika ph potrzebuje i jaki komplet nawozow zakupic.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadBeeM kozaci setup 👌

ile za taki zestaw? 

Osuszacze tez ma AC Infinity wypuscic, tylko nie wiadomo kiedy trafia do europy. Ja osobiscie polecam z firmy Trotec seria TTK.

Nawozy to zalezy czy chcesz uprawiac mineralnie czy organicznie, mierniki tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MadBee to obczaj sobie BioTabs. Bierzesz caly zestaw i nie potrzebujesz zadnych miernikow itd. Proste i skuteczne, jak dla amatora sposób idealny.

I tylko mnie nie zalamuj i nie mow ze z takim sprzetem bedziesz tam trzymal automaty 😅

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem sobie kontroler na pro + w razie jakby cos dodatkowego trzeba bylo podpiac, ma 4 wejscia wiecej :). Beda tam rosly sobie sezonowki nie zadne automaty, pierwsze beda pewnie jakies Gelato albo Wedding kejk. Odnosnie nawozow to tak wlasnie tu na forum wyczytalem zeby brac zestaw BioTabs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K... czlowiek 2 lata choruje na AC Infiniti, a przyjdzie jakoś młokos i od strzała wali sobie takie zestaw 🙂 (tylko bez urazy, to żarty).

Piękny sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tez zaluje ze od poczatku nie szedlem w AC, teraz to nawet mi szkoda zmieniac

@MadBee no i to rozumiem.

Fotorelacja z uprawy bedzie na forum prowadzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszlo mi przez mysl zeby prowadzic fotorelacje tylko gdzies przewinelo mi sie tu na forum ze musze jakies dane usuwac ze zdjec czy czegos, jak to opanuje to moge takowa relacje sprobowac poprowadzic. Dziekuje bardzo @Boczelli za pomoc w kompletacji zestawu. Gwoli update'u zestaw biotabs i ziemia terra professional + zamowiona. Czy jeszcze cos musze dokupic na start? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadBee ziemie trzeba bylo zamowic inna typu Light mix, terra professional jest nabita mineralnymi nawozami co moze zaszkodzic jak chcesz uprawiac organicznie. 

Ze zdjec nie trzeba nic usuwac, forum teoretycznie jest bezpieczne, choc ja polecam uzywac przynajmniej VPN czy TOR. Przezorny zawsze ubezpieczony 😉

Dokup sobie stacje pogody albo chociaz termometr z higrometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno się trzymać linii/serii produktów danej firmy i nie mieszać różnych firm razem.... ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby tak robić.

Wybrałeś BioBizz więc ziemię ja bym też od BioBizz brał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok. to pisze do sklepu to wysla mi co innego 😛 gadalem z nimi przez telefon i spoko chlopaki sa mowili ze w razie co tak robic a zamowilem dopiero 40min temu. Ale gafa. Zostac przy nawozach biotabs z ziemia Biobizz light mix?

 

Edytowane przez MadBee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupowac zadnych miernikow ph czy regulatorow ph z tymi nawozami i ziemia tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadBee jak bedziesz stosowal caly zestaw BioTabsa wedlug zalecen producenta to zadnych miernikow, regulowania ph itd nie potrzebujesz.

@moonka canna pro + ma tyle chemi najebane ze jest duze prawdopodobienstwo ze wiekszosc bakteri z biotabsa nie przezyje. Zanim sie namonoza na nowo minie czas, roslina bedzie rosla bez nich itd itd . Pogryzc sie nie pogryza i roslina pewnie da rade, ale jak mozna to zrobić lepiej to po co utrudniac 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...