Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Boczelli @WBBWitam . Nie powiem miałem dorzucić 4 lampy 9k lm 90w Ale nic straconego 💪😅 aktualnie jest  220w  . Dwa wiatraki latają na pełnych obrotach 🌬️🌬️🌬️ Zmniejszyłem odległość zobaczymy czy coś to da jak nie to coś zamontujemy 🤣

IMG_20240419_201313.jpg

IMG_20240419_201326.jpg

IMG_20240419_201346.jpg

IMG_20240419_201353.jpg

IMG_20240419_201441.jpg

IMG_20240419_201453.jpg

IMG_20240419_201459.jpg

IMG_20240419_202756.jpg

A myślę że roślinki są zielone ( może nie jak amerykański trawnik) jedynie dwie mają przebarwienia . Ogólnie światło jest białe może i dla tego  jest złudzenie na zdjęciach . Ale  ewidentnie brakuje lm , ale będziemy kombinować 😉

 

IMG_20240419_203113.jpg

A przypominając lampy z odzysku więc z jednej strony nie byłem pewny jak te światło będzie wpływać na rośliny itp

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano leci pierwsza dawka biohumusu  za tydzień lecą w większe donice .   ( świeże za tydzień bio a za dwa w większe) 

IMG_20240420_220931.jpg

IMG_20240420_223106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli @moonka Ziomeczki biohumus to nie nawóz który popali,spokojnie to przecież dosłownie rozcieńczone gówno. To bardziej wpływa na jakość gleby niż jedzenie dla roślin.

22 minuty temu, tomarax70 napisał:

No trudno dałem w granicy 30 % dawki . Zobaczmy przy następnym tyg czy coś się poprawi 

Poprawi się jedynie jak będzie cieplej. Na tym etapie w dzień roślin powinno być około 26-28 °C, w nocy te 20. Wtedy będą zapierdalać. A światło na tą chwilę masz nawet za nisko, te co wypuszczają pierwsze liście po liscieniach są za bardzo zbite, czyli lampy są za nisko lub za dużo lm, obstawiam za nisko jak lampy nie pierwszej młodości. Najbardziej brakuje Ci tego co mi na początku. Chłodnej głowy i analizy błędów, krytycznej oceny sytuacji, jeszcze może być dobrze.

2 sprawa, korzeń żeby się budował musi mieć bardziej sucho niż bardziej mokro. Wodą czy pryskaniem nic nie przyśpieszysz a zahamujesz rozwój 

Edytowane przez Grzechoczący Grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik   Dzięki  bardzo fajnie to opisałeś  . Wrócę do 35 cm od lampy i ten tydzień zostawię je bez lania. Niech dobrze wyschną a ja pomyśle co im nam wstawić żeby temp podrosła 💪😉

Tak jest jak człowiek chce coś z główna ulepić. Ale taka nauka się przyda  ,będzie kiedyś profesjonalny grow box. I pójdzie jeszcze lepiej 😅✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomarax70 za bardzo wysuszy ci powietrze i bedzie dmuchalo zbyt goracym powietrzem. Mam podobny i uzywalem go przez najwieksze mrozy. Ustawialem go na zewnatrz boxa tuz przed rura, ktora zasysane bylo powietrze do srodka boxa. W moment w srodku byly tropiki a wilgotnosc spadala w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli @moonka Opinie sprzętu trzeba poznać kupię rurę 110 i zrobię pod łączenie jak kolega zobaczymy co z tego będzie  . Sez pójdą w plener auto dojadą i rozbieram a na zimę zakupie coś nowszego 

A nagrzewnice nawilżacz czy miernik światła miernik pH wody jeszcze do kupię miernik pH ziemi i będzie można powiedzieć komplet na przyszłość 

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...