Skocz do zawartości
nwordslayer

Początkujący grower w potrzebie (pod każdym względem)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka,

Ostatnio postanowiłem, że moją miłość do botaniki zamienie na czyny zaczne hodować samemu. Od tego momentu dużo czytam i się dowiaduje o uprawie jak wygląda i co jak musi ona przebiegać.

Na samym początku zaznacze, że jeśli jest to możliwe nie wymagam 100% wydajności, tylko chodzi mi o samą budżetową uprawę pod siebie.

Mam pomysł by growbox był otwarty (jak nizej napisze skad ta inspiracja) a w nim:
1.2 doniczki 15L to ok 0.6x0.6
2. Od góry lampa (tylko jaka)
3.Roślinki będą mogły mieć też światło naturalne (mam oświetlenie południowo-zachodnie wiec nie powinno być wiekszego problemu)

Pytania odnoszą się do:
1.Jaka ziemia (wiem, że pH 6,5 ale jakie dodatki)
2.Jaka lampa to tak małego growboxa (budżetowa)
3.Jakie kompaktowe i nie mało wyczuwalne rośliny?
4.Czy da się w ogole bez problemu zrobić takiego "growboxa"


Wiem, że jako osoba która nie chce az tak wiele pracy przy uprawie musi się zdecydować na automaty kompaktowe indoor. Po obejrzeniu dziesiątek filmów z usa o growboxach itp. zobaczyłem, że da się hodować bez stricte growboxa tylko z ściankami z folii aluminiowej dookoła lampy. I tu się pojawia pytanie, czy można tak hodować, a jeśli tak to w taki sposób?
Zapewne przy takiej uprawie bedą wymagane odmiany o słabym zapachu jak: royal jack auto (jeśli znacie jakies inne to prosze o pomoc)

Dziękuję z góry za odpowiedź i pomoc. 

Pzdr

Edytowane przez nwordslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer oczywiscie ze da sie uprawiac bez boxa, ale i tak trzeba zapewnic roslina odpowiednie warunki jak wilgotnosc, odpowiednia ilosc swiatla, cyrkulacje powietrza, imitacje wiatru itd. A na otwartej powierzchni jest to duzo trudniejsze. Tez widzialem filmy growerow z USA, ktorzy tak robia, ale oni maja do tego odpowiedni sprzet. 

Jesli to Twoje poczatki to musisz wiedziec, ze automaty sa trudniejsze w uprawie niz sezonowki.

15l to moim zdaniem za duze donice na auto.

Ziemie polecam Plagron Light mix lub biobizz light mix.

Co do zapachu to bez filtra bedzie ciezko go zamaskowac, jakiej odmiany bys nie uzyl.

Ja bym polecal ci zbic boxa, ze starej szafy czy zbudować samemu z plyt jak nie chcesz inwestowac. Lampe dobierasz do powierzchni uprawy, nie do ilosci roslin. Jesli to stosunkowo mala powierzchnia to najtaniej zbudować samemu zyrandoled, jest pelno poradnikow nawet tu na forum.

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli rozumiem, dzięki wielkie. Jeśli chodzi o budowe growboxa, jest to o tyle trudne, że nie mam na podorędziu żadnych dobrych rzeczy do budowy czy do zastąpienia. Zastanawiałem sie nad kupnem płyty 70x70 (jako podstawe) i budowe z rurek pcv konstrukcji na którą dał big baga obszytego folią, nie wiem czy to zda test, ale na pewno będzie podobne do growboxa.
Mam tylko pytanie czemu automaty są cięższe do prowadzenia jak, praktycznie każdy opis co szukam prostych odmian mówi, że idealnie się sprawdzą w trudnych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer automaty maja swoje plusy i minusy, ale nie wybaczaja błędów i jak cos spierdolisz to juz pozniej nie naprawisz co odbija sie na wyniku koncowym. Dlatego nie sa polecane dla początkujących, a to co czytasz to pewnie marketingowy belkot producentow. Radze zgłębić temat zanim podejmiesz decyzje.

Co do boxa to nie lepiej kupic uzywana szafe i przerobić ja na boxa? Ludzie w takich szafach uprawiają latami, a taki big bag pewnie 2 upraw nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli bardzo prawdopodobne, że marketing. Jednak po poradnikach jakie były na royal queen seeds, byłem pewny ,że to zależy od odmiany własnie automatów. 

Jeśli chodzi o tą szafke to jednak mega dobry pomysł, tylko czy jak szafka np. jest już biała w środku to opłaca się ją wtedy obklejać? jak to tylko 2 roślinki.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer dobrze by bylo chociazby kocem ratunkowym obkleic, ale biala tez bedzie git od biedy.

Nasiona od RQS bym raczej omijal, sa lepsi producenci w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer jak masz materiał to luz nożna budować ale jak masz wszystko kupić to się totalnie nie opłaca... namiot Kupisz dużo taniej bo płyty dzisiaj to jakaś masarka

Jak chcesz żeby rośliny się dobrze rozwijały i były ładne plony to jak Boczelli wspominał musisz im stworzyć mikro klimat a przy otwartym może być lekki problem...

Leda kup od vego1989 dobry sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...