Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dużą kolekcję lamp LED z odzysku chciałbym je dobrze wykorzystać. Tylko pytanie czy te lampy się nadają ? Potrzebuje specjalistycznej porady bo czas nagli . Dzięki pozdrawiam 💪✌️

IMG_20240221_191155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@tomarax70 Słabe, zalezy na jaki metraż chcesz to zrobić, na dole strony masz kalkulator, wpisz wymiary boxa I Ci poda ile Lm potrzebujesz, a ten led ma  2900 lm.

Link do kalkulatora 

http://marihuanaforum.pl/kalkulator/

np na boxa 05x0.5 potrzebujesz ok 12500lm, czyli ok 5 Twoich takich ledow I wyjdzie panel ok 120W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o kalkulatorze wiem dzięki za link . Czyli lampa może być  . Powiecie mi średnio czy lm mogą spaść jeśli lampa chodziła już jakiś dłuży okres kiedyś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, tomarax70 napisał:

Ogólnie mam 8szt tych i koło 8 szt innych na parownicy metalowej też po 3k Lm i coś tam jeszcze by się znalazło. Chcem zrobić boxa i wsadzić sezonówki 8 szt w marcu . I następnie w kwietniu koło 20 szt pół automatów . Co o tym myślicie?  Polecacie tą metodę? Ile światła im dać na ten miesiąc?

 

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomarax70 napisał:

Powiecie mi średnio czy lm mogą spaść jeśli lampa chodziła już jakiś dłuży okres kiedyś ? 

ilość lumenów  czyli miara strumienia świetlnego emitowanego przez źródło światła, takie jak lampa, może spaść, jeśli lampa była używana przez dłuższy okres. To zjawisko nazywane jest degradacją światła lub spadkiem strumienia świetlnego i jest naturalnym procesem dla większości źródeł światła, w tym żarówek LED, fluorescencyjnych, halogenowych i innych.

Stopień degradacji światła zależy od kilku czynników, w tym od typu i jakości źródła światła, warunków pracy oraz od tego, jak lampa była eksploatowana. Na przykład:

Żarówki LED są znane z długiej żywotności i wolniejszej degradacji światła w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Jednak nawet one z czasem tracą część swojej jasności.

Żarówki fluorescencyjne i halogenowe mogą doświadczać szybszego spadku lumenów z czasem użytkowania.

Producenci często podają szacunkową żywotność swoich produktów w godzinach oraz spodziewany spadek strumienia świetlnego po określonym czasie użytkowania, co może być przydatne przy ocenie, czy spadek jasności lampy jest zgodny z oczekiwaniami, czy też może wskazywać na potrzebę jej wymiany lub naprawy.

 

9 minut temu, tomarax70 napisał:

Ogólnie mam 8szt tych i koło 8 szt innych na parownicy metalowej też po 3k Lm i coś tam jeszcze by się znalazło. Chcem zrobić boxa i wsadzić sezonówki 8 szt w marcu . I następnie w kwietniu koło 20 szt pół automatów . Co o tym myślicie?  Polecacie tą metodę? Ile światła im dać na ten miesiąc?

20h światła, w marcu trochę za wcześnie, chociaż nie wiem w jakiej części świata outa będziesz robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kibic napisał:

ilość lumenów  czyli miara strumienia świetlnego emitowanego przez źródło światła, takie jak lampa, może spaść, jeśli lampa była używana przez dłuższy okres. To zjawisko nazywane jest degradacją światła lub spadkiem strumienia świetlnego i jest naturalnym procesem dla większości źródeł światła, w tym żarówek LED, fluorescencyjnych, halogenowych i innych.

Stopień degradacji światła zależy od kilku czynników, w tym od typu i jakości źródła światła, warunków pracy oraz od tego, jak lampa była eksploatowana. Na przykład:

Żarówki LED są znane z długiej żywotności i wolniejszej degradacji światła w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Jednak nawet one z czasem tracą część swojej jasności.

Żarówki fluorescencyjne i halogenowe mogą doświadczać szybszego spadku lumenów z czasem użytkowania.

Producenci często podają szacunkową żywotność swoich produktów w godzinach oraz spodziewany spadek strumienia świetlnego po określonym czasie użytkowania, co może być przydatne przy ocenie, czy spadek jasności lampy jest zgodny z oczekiwaniami, czy też może wskazywać na potrzebę jej wymiany lub naprawy.

 

20h światła, w marcu trochę za wcześnie, chociaż nie wiem w jakiej części świata outa będziesz robił . 

Nie 20h światła tylko 15-20 marca będę startował.  Chcem sezonówki wsadzić na miesiąc do kwietnia a następnie pół automaty stu dniowe na 3 tyg i również na podwórek. 

 

Co o tym myślicie miałem kilka nowatorskich upraw , ale wszystkiego nie wiem . Ja bym dał tym sezonówą 12/12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tomarax70 napisał:

Ja bym dał tym sezonówą 12/12 

12/12 to się daje na fazę kwitnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...