Skocz do zawartości
moonka

Ustawienie/pozycja lamp w boxie

Rekomendowane odpowiedzi

Caly czas gryze sie z problemem kupna wiekszego boxa. Nie umiem sie zdecydowac co do wymiarow. Kupil bym 1x1m ale za nic w swiecie nie zakryje go w zaden sensowny sposob. Bylo by to wykonalne w przypadku 120x60 lub cos zblizonego ale powstaje problem rozmieszczenia ledow. Maja one wymiary 22x64cm i obecnie polaczylem je w prostokat 50x64cm. Laczac je krotkimi krawedziami moge uzyskac 22x128cm co srednio widzi mi sie w namiocie o glebokosci 60cm. O dlugosc sie nie martwie bo te 8cm da sie rozepchac namiot. Jak to ugryzc zeby bylo ok?🤔 Mogl bym dokupic jeszcze dwoe takie lampy zeby bylo dobre krycie ale 1kw to juz bedzie przesada😂Byl tez pomysl z boxem 1.2x1.2 ze skosnym dachem ale po pomiarach okazal sie bez sensu...

20240203_194701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka ale dlaczego nie pokryjesz 1mx1m? Od kiedy to lampa musi miec wymiary boxa? polacz je na jakims profilu zeby miala okolo 64x60/70/80, ewentualnie zrob dziury na  regulacje szerokosci na srubie czy czyms innym. Lumatek czy Mars czy Spider przy modelach 300W tez maja wymiary lampy okolo 60x60, a spokojnie ogarniaja 1m2. 

Ty masz 480W wiec bez stresu laduj to w 1m2.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli 1x1m jest za duzy gabytowo zeby mogl go "schowac". Nie chodzilo mi o pokrycie swiatlem🙂 Mam umowe z zona, ze moge miec boxa ale ma byc niewidoczny gdy wchodzi sie na poddasze. Obecnie 60x60 jest w szafie na ubrania. 120x60 rowniez byl bym w stanie "zakryc" obecna szafa po delikatnym jej tuningu😂 1x1m to juz za duzy kloc zeby "zrobic z niego szafe" ale byl by najodpowiedniejszy... Znalazlem fajny namiot 120x60x150 od spider farmer ale jest niedostepny. Jego wysokosc duuuuuzo by mi pomogla

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli w teorii pod sam sufit. W praktyce im nizszy tym lepszy bo wepchal byl go czesciowo pod skosy na poddaszu. 150cm pozwolilo by mi go ustawic pod belka, ktora wisi na wysokosci 157cm (ta o ktora opiera sie szafa z obecnym boxem). Juz myslalem o kupnie 160cm i obnizeniu go o te 5cm ale czy to ma sens

20240201_115334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka to lipa bo mars hydro ma boxy 120x60 ale 180 wysokie 🤷‍♂️

Zawsze mozesz tez postawic scianke z kg i zrobic sobie maly grow room 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Czyli mordeczko zacząłeś od dupy strony 🙂 w twoim przypadku lampy kupowałbym na końcu 🙂  

A może box stać  tak jak stoi szafa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli no wlasnie mam w glowie pomysl aby "skrocic" cale poddasze o te 60cm stawiajac scianke. Czesc przestrzeni na boxa a reszta jakies stojaki/polki na graty. Inna opcja to zabudowa skosow i grow pod nimi ale tam ogranicza mnie wysokosc. Ogolnie najchetniej kupil bym boxa 140x70 bo to juz prawie 1m2 i mozna dzialac ale znowu te dziwne wymiary lamp...

@Resio666 lampy kupilem bo byla to duuuuza okazja. Dopiero po kupnie stwierdzilem, ze mozna by je wykorzystac na wiekszej powierzchni. Odliczajac to co dostalem sprzedajac viparspectra to te 480w wynioslo mnie cale 40€😂 Box moze stac tak jak szafa ale z drugiej strony pomieszczenia. Tam jest ciemniej i latwiej bedzie go zamaskowac😂

Jest jeszcze jedna opcja z lampami. Troche drastyczna ale jest. A mianowicie przeciecie radiatora i zmontowanie panelu w szerz a nie w zdloz. Zamiast 22x64cm zrobic 44x32cmcm. Nastepnie dwie takie lampy polaczyc w 44x70/80cm z opcja rozsuwania. Ledy byly tanie wiec mozna by sprobowac ale czy warto🙈

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kandydata, ktory w sumie mogl by byc. 90x90 + dodatkowa przestrzen na sadzonki. Plus za wysokosc bo wszedl by pod pieprzona belke.  Musze to przemyslec...

Screenshot_20240213_212759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...