Skocz do zawartości
murzynek420

Przedziorki po zbiorach, czy jest ratunek?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie, zrobiłem wczoraj zbiory i na samych szczytach okazały się być przedziorki, oddzielilem te topy od reszty. Jest jakaś dla nich jeszcze szansa? Czy jak były na szczytach to będą już na reszcie schnacych łodyg? Na razie nie widać. Czy pomysły z zamrażanie topkow żeby wybić przedziorki lub podgrzewaniem do 80° lub psika nie gorącą parą to są sensowne pomysły? Mam jeszcze banana purle punch, myślałem że jedyna przetrwała bo nie miała ani pleśni na listkach ani nic nie biegało po niej, ale jednak po dłuższej obserwacji górne topy zaatakowane przez malutkie widoczne przez micro przedziorki. Nie mogę się dokopać nigdzie do problemu w moim stadium bo bananie chciałem dać 3 dni i zbierać. Jest chociaż iskra nadziei żeby 3 miesiące nie poszły na marne?  

Edytowane przez murzynek420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie tak no i sprawdziłem, myślałem se coś na necie sam znajdę, ale przyszło mi znowu prosić was o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko teoretyzuje... ciekawe jakby water curring na nie zadziałał... czy by się utopiły i wypłynęły na wierzch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytam że skutecznie przedziorki giną w minusowej temperaturze. Co myślicie żeby zbiory włożyć na noc do zamrażarki potem suszyć, wcześniej jeszcze dobrze ostrzyc? Co z bananą? Dać jej te 3 dni jeszce? Ale by musiała żyć z orzedziorkami. Czy ciąć ja już i próbować reagować na te skurczybyki

Panowie, jeszcze jakieś info z ozonowaniem boxa znalazłem, co myślicie

Edytowane przez murzynek420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@murzynek420 dopiero po wysuszeniu. Inaczej zamrozisz cala wode ktora jest w suszu i nic z tego bedzie.

3 dni nic nie zmienia. Scinaj wszystko dezynfekuj boxa i zaczynaj nowe grow z relacja na forum to bedziemy pomagac na bierzaco.

Ozonowanie nie zaszkodzi, chciaz wystarczy go dobrze wymyc alkoholem 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy. Myślicie że to robi faktycznie różnice ze zamroze przed suszeniem ? Że niby potem może być 100℅ wilgotne? Watercuring zrobiłby to samo a ludzie jednak moczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...