Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam do przemyslenia pomieszczenie 15m2 mam dylemat przy wyborze lamp mianowicie chcialem zastosowac mars hydro ts 1000 badz tsl 2000 ile roslin wlazloby na taka powierzchnie auto przy lst jaki filtr weglowy wybrac ile wiatrakow mieszajacych, trzeba tez pomyslec o odstepie zeby moc je jakos sprawnie podlewac temat jest gruby bede wdzieczny za kazda podpowiedz. Wybor mars hydro bo sprawdzilem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Resio666 napisał:

Chcesz zagospodarować całe 15 M2 pod uprawę?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx grubo. To będzie namiot czy pomieszczenie? Tych ts1000 to będziesz potrzebował conajmniej z 15sztuk...kilka wiatraków, a wyiag to nie mam pojecia, musi byc potezny i konkretny filtr, badz kilka filtrow z wyciagami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@vego1989 kumam ale jak już leci na taki metraż to raczej konkret sprzęt bym dawał ale nie mój cyrk nie moje małpy 

To już gruba uprawa to sprzęt musi być liga

Dobre lampy

Wydajna wentylacja

System nawadniania

System dozowania co2

Klimatyzacja przy tej powierzchni

Osuszacz dobry

Itd......

Tak na szybko to jakies 30 tysięcy na luzie + przygotowanie pomieszczenia 

Edytowane przez Resio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie sprzęt trzeba koledze podsyłać tylko uświadomić go co on chce zrobić i na co się porywa 🙂

Chyba, że to doświadczony grower... wtedy zwracam honor 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Powiem ci Ziomeczku że doświadczony growera z marszu wie jaki sprzęt i ile czego... więc albo ziomek nie wie co robi albo leci na grubo ( ale bez doświadczenia pakować się w tak dużą uprawę to raczej słaby pomysł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz są teraz fajne lampy pulsacyjne polskiej firmy  horti wysyłasz pomieszczenie i oni dobierają ci lampy robią rozmieszczenie i dostajesz plan jak je powiesić w jakiej odległości i jak wysoko żeby wykorzystać na maksa i ciągną podobno ok 50 procent mniej i dużo ludzi je testuje mówią że faktycznie zużycie jest male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 dokładnie w przyszłości chciał bym przejść na ich lampy jak można zaoszczędzić na prądzie zawsze lepiej😉 chyba że rachunki są nieważne 🤣🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet okolo 40 tys zastanawiam sie czy zrobic 15x mars hydro ts 2000 czy wlasnie te mars hydro 1000w tyle ze x 4 badz x6 no i jeszcze jedna niewiadoma jaka wydajnosc musialby miec filtr weglowy przy takiej powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx jak nie masz doswiadczenia z uprawa to radzilbym ci zaczac od czegos mniejszego. 

Jak jednak sie upierasz przy swoim to musisz wziac po uwage co to za pomieszczenie, jakie sa w nim warunki itd.

Co do lamp to ja bym bral takie ktore maja co najmniej 600W, zabawa w takie male po 150w nie ma najmniejszego sensu. Co do wyciagu i filtra to na pewno bedziesz potrzebowal ich kilkaz do tego kilka wiatrakow mieszajacych, osuszacz moze klimatyzacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...