Skocz do zawartości
Gość

Pierwszy mały niepozorny ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Potrzebuję pomocy mądrzejszych ode mnie. Chciałbym sobie wychodować ze dwie roślinki. Trochę poczytałem, trochę oglądałem i potrzebuję skompletować swój namiot. Pierwotnie miał to być gotowy zestaw, z czasem doszedłem, że jednak skompletuje sobie wszystko oddzielnie z małą pomocą forumowiczów. Box max wymiar 40x40x120-140 cm. ( Da radę dwie roślinki ? ) myślałem o RoyalRoom, HomeLAb i Herbgarden 40. Nie ukrywam ze Herbgarden 40 wygrywa ceną. Nad lampą myślałem Mars TS 600 100W. ( jest jakaś tańsza opcja, a dobra do takiego boxa ? )  Wystarczy do boxa o takich wymiarach ?  Koniecznie filtr węglowy. Nie może być czuć 🙂 No i co więcej i jakie rzeczy jeszcze potrzebne żeby szła jakość z ceną. Jakiej pojemności takie dwie doniczki. Budżet im taniej tym lepiej. Jak bym się zmieścił w 1000 to by było lux.

Z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@KotBrytyjski Jak bierzesz Mars Hydro Ts 600 to lepszym rozwiązaniem byłby namiot o podstawie 45x45 cm, bo ten led spokojnie taką powierzchnie oświetli z pełnym sukcesem, a będziesz miał więcej miejsca, jakie jest przydatne , bo do środka też trzeba dać nawilżacz powietrza na wega, a na kwitnienie jakiś osuszacz, by sie przydał, aby pleśń ci topy nie zjadła. Wentylator kanałowy na wylot, jakieś przepustowości 120 m3/h i filtr węglowy 150 m3/h. Do tego potrzebujesz stacje pogodową, jaka mierzy temperaturę i wilgotność, programator czasowy, jaki włącza i wyłącza oświetlenie o określonej godzinie, a także mieszak, czyli niewielki wentylator , aby mieszał powietrzę w środku. Potrzebny będzie miernik ph, jak cię stać to Adwa d11, lub d12, jak nie stać, lub nie chcesz wydawać pieniędzy to papierki lakmusowe z apteki i z ogrodniczego płyn Heliga. Poza tym oczywiście : doniczki, ziemia najlepiej dedykowana pod konopie i nawozy też najlepiej dedykowane, choć na zwykłych też się da prowadzić uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Zielone krainy napisał:

@KotBrytyjski Jak bierzesz Mars Hydro Ts 600 to lepszym rozwiązaniem byłby namiot o podstawie 45x45 cm, bo ten led spokojnie taką powierzchnie oświetli z pełnym sukcesem, a będziesz miał więcej miejsca, jakie jest przydatne , bo do środka też trzeba dać nawilżacz powietrza na wega, a na kwitnienie jakiś osuszacz, by sie przydał, aby pleśń ci topy nie zjadła. Wentylator kanałowy na wylot, jakieś przepustowości 120 m3/h i filtr węglowy 150 m3/h. Do tego potrzebujesz stacje pogodową, jaka mierzy temperaturę i wilgotność, programator czasowy, jaki włącza i wyłącza oświetlenie o określonej godzinie, a także mieszak, czyli niewielki wentylator , aby mieszał powietrzę w środku. Potrzebny będzie miernik ph, jak cię stać to Adwa d11, lub d12, jak nie stać, lub nie chcesz wydawać pieniędzy to papierki lakmusowe z apteki i z ogrodniczego płyn Heliga. Poza tym oczywiście : doniczki, ziemia najlepiej dedykowana pod konopie i nawozy też najlepiej dedykowane, choć na zwykłych też się da prowadzić uprawę.

 

Nie mam miejsca na 45x45. Ledwo upycham 40x40. Bez osuszacza i nawilżacza się nie uda ? Jaki konkretnie ten wentylator i filtr węglowy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@KotBrytyjski Może się uda, ale jak chodzi o pleśń na kwitnieniu, to jak nie zbijesz wilgotności na zaawansowanym kwitnieniu do poziomu 50 %, to pleśń może ci odebrać plon i zabawa na darmo. Nie musi być żadnej konkretnej marki, ważne , aby się wielkość zgadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co sądzicie o takiej lampie zamiast Marsa

"Samsung Quantum LED 100W 2.6µmol DUAL"

Zamiennik HPS o mocy 200 W, znacznie wyższa wydajność, ale jednocześnie oszczędność 60% energii.

Chipy Samsung 281B sprawiają, że światło jest przystępne dla każdego hodowcy.

Przedłużacz prądu stałego o długości 1,8 m/2,4 m umożliwiający wyprowadzenie kierowcy z namiotu.

Dostosuj moc światła 0-100%.

Dodano niebieskie chipy 460 nm. Chlorofil B pomaga korzeniom roślin rosnąć większe i szersze.

Wtyczki US/EU/UK/AU/standardowe i napięcie wejściowe od 120 V do 277 V.

5 lat standardowej gwarancji.

Specyfikacja płyty 100w Quatum:

 

Model: RQ100

Rzeczywista moc: 100 W

PPF: 260µmol/s

Skuteczność: 2,6 µmol/J

Sterownik: sterownik IP67

Wymiary: 255*255*3mm

Napięcie wejściowe: 100-277 V

Widmo: 3000 k + 6500 k + 660 nm + 460 nm

NW/GW: 1,5 KG/11 KG (10 szt.)

Współczynnik mocy: > 0,95

Ściemnianie: 0-10v

Optyka: pierwotna optyka 120°

Żywotność: > 50 000 godzin

Temperatura pracy: -20 ℃ -55 ℃

Stopień ochrony przed wnikaniem: IP65

Certyfikaty: CE, ROHS, FCC

Gwarancja: 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pomieszczeniu mam obecnie 20 stopni i wilgotność na poziomie 50%. Wystarcza taka temperatura ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, vego1989 napisał:

@KotBrytyjski temp niska i wilgotnosc na wega tez niska. Na wega potrzebujesz ok 70%wilgotnisci, na flo ok 50%. U mnie temp między 25-27 dzień, noc ok 22

Tyle masz w boxie ? Ja mówię o pomieszczeniu w którym mam ok 20 stopni i do niego mogę wstawić box. Czy taka temperatura w pomieszczeniu może być ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KotBrytyjski Temperatura przy włączonym świetle powinna wynosić od 24 - 28 stopni  i nigdy nie wiecej niż 32 stopnie ,  a w nocy nie może spaść poniżej 16 stopni  więc jest ok 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Resi666 napisał:

@KotBrytyjski Temperatura przy włączonym świetle powinna wynosić od 24 - 28 stopni  i nigdy nie wiecej niż 32 stopnie ,  a w nocy nie może spaść poniżej 16 stopni  więc jest ok 

 

Nie mam jeszcze boxa. Kompletuje dopiero. Mam takie pomieszczenie gdzie mogę go postawić i w tym pomieszczeniu mam ok 20 stopni. W boksie nie wiem jeszcze ile będę miał właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KotBrytyjski napisał:

Nie mam jeszcze boxa. Kompletuje dopiero. Mam takie pomieszczenie gdzie mogę go postawić i w tym pomieszczeniu mam ok 20 stopni. W boksie nie wiem jeszcze ile będę miał właśnie. 

Przy zgaszonym świetle bedziesz miał pewnie tyle co w pomieszczeniu   ( 20 jest  ok )  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...