Skocz do zawartości
kamson93

Jaki box do oświetlenia max 200W?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ja z takim pytaniem. Planuje zbudować growbox ( wymiary itd są do uzgodnienia), ale jedyny warunek to aby oświetlenie nie przekroczyło 200W. Jakie oświetlenie polecacie i na jaką powierzchnię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, vego1989 napisał:

@kamson93 zalezy jaka  lampa, led,hps,cfl?

Narazie bardziej czekam na jakiekolwiek propozycje i myślę że wtedy z wasza pomocą ustalimy co będzie najbardziej wydajne 😉

Ale myślę że najlepszy wybór to beszie Led 

Edytowane przez kamson93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, WBB napisał:

Jest jakiś budżet określony na lampę?

A jak to wygląda cenowo i o takiej mocy? 

Ogólnie dodam że dobrze by było aby wydzielaly trochę ciepła bo łatwiej mi będzie zbić temperaturę niż ją podwyższać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie stało w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Pierwszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy to HPS250w, box 60x60 albo 70x70 i automaty, którym byś świecił 20/4.

Ale to jest 250 a nie 200w. Nie wiem nawet czy są HPS200W.

Cena takiej lampy zależy z jakiej półki.... 300-350pln z zasilaczem magnetycznym (zasilacz, żarówka, odbłyśnik). Sam zasilacz elektroniczny będzie kosztował z 600-700pln.

To tak na szybko bez sprawdzania cen i czy lumenów wystarczy...

Pod 60x60 dawają też leda MarsHydro TS600 100W. Ok.450pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, WBB napisał:

Czyli będzie stało w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Pierwszy pomysł jaki mi przychodzi do głowy to HPS250w, box 60x60 albo 70x70 i automaty, którym byś świecił 20/4.

Ale to jest 250 a nie 200w. Nie wiem nawet czy są HPS200W.

Cena takiej lampy zależy z jakiej półki.... 300-350pln z zasilaczem magnetycznym (zasilacz, żarówka, odbłyśnik). Sam zasilacz elektroniczny będzie kosztował z 600-700pln.

To tak na szybko bez sprawdzania cen i czy lumenów wystarczy...

Pod 60x60 dawają też leda MarsHydro TS600 100W. Ok.450pln...

Oo super. Ta druga opcja by mi odpowiadała. A jeszcze jedno pytanie. W opisach tego oświetlenia widzę że tam właśnie na boxy 45x45 i max 60x60. Czy w takim 50x50 lub 60x60 zmieszczę więcej niż jedną roślinę? I czy wysokość boxa ma jakieś znaczenie? Bo co do lumenów to wszędzie widzę tylko powierzchnię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamson93 bo lampę dobiera się pod powierzchnię... 

https://marihuanaforum.pl/kalkulator/ tu masz kalkulator jakbyś coś chciał liczyć.

W 60x60 2 wejdą, nawet 4 byś wcisnął ale trochę więcej wtedy zabawy, zwłaszcza jak pierwszy raz coś siejesz.

 

Wysokość boxa ma znaczenie co do tego czy wyrobisz na wysokość z roślinami. Stosuje się różne treningi roślin jak np. naginanie i wiązanie gałązek żeby szły na boki a nie w górę.... Taki 140-160cm wysoki box dobrze jak jest. Ale to tylko moje zdanie i niektórzy mogą mieć inne 😉

A i jeszcze.... ten MarsHydro to jest LED i on nie da tyle ciepła co HPS.

A walka z temperaturami jest trudniejsza niż by się mogło wydawać.... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WBB napisał:

@kamson93 bo lampę dobiera się pod powierzchnię... 

https://marihuanaforum.pl/kalkulator/ tu masz kalkulator jakbyś coś chciał liczyć.

W 60x60 2 wejdą, nawet 4 byś wcisnął ale trochę więcej wtedy zabawy, zwłaszcza jak pierwszy raz coś siejesz.

 

Wysokość boxa ma znaczenie co do tego czy wyrobisz na wysokość z roślinami. Stosuje się różne treningi roślin jak np. naginanie i wiązanie gałązek żeby szły na boki a nie w górę.... Taki 140-160cm wysoki box dobrze jak jest. Ale to tylko moje zdanie i niektórzy mogą mieć inne 😉

A i jeszcze.... ten MarsHydro to jest LED i on nie da tyle ciepła co HPS.

A walka z temperaturami jest trudniejsza niż by się mogło wydawać.... 😉

A jak y sprawa wyglądała z żarówkami Led i więcej sztuk? Wyjdzie taniej niż MarsHydro A jak jakościowo to później? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...