Skocz do zawartości
mateo

Problem z roslinami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 1 raz wystartowałem z namiotem

Namiot 150x150

Lampa spiderfarmer se7000

donice 4x 25 litrów ,

4 roślinki gorilla, ziemia plagrona light mix, 2duże wiatraki mieszające  , iCO2 z drożdży to chyba wszystko

pH ok 6.5 przy wypływie , w 7 tygodniu podlane nawozami połowa dawki aż do wypływu

-terra grow,calmag,sugar royal

 us/cm ok 900-1000 pięknie rosły aż do teraz po 8 tygodniu duża ilość liści zmienia kolor i ma plamy,rośliny cały czas rosną ale ale te plany wyglądają źle już nie wiem co im dolega, ile osób tyle opinii. przeczytałem dużo treści i wiele rzeczy mi pasuje a jak mówiłem 1raz wystartowalem i ogolnie mega zajawka ale chyba jeszcze nauki sporo

IMG_20231016_212906.jpg

IMG_20231016_212857.jpg

IMG_20231016_212827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mateo  Wyssane z nawozów wygłodzone dość mocno, musisz obficiej karmić, brakuje głównie azotu za jasne liście, jakie się dalej wyjadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzień podlania  i zobaczymy co się będzie działo dalej.Dzięki za pomoc, następna uprawa już z fotorelacja będzie tylko lepiej

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mateo  Nie ma sprawy. Daj 5 ml terra grow na 1 l wody, calmag daj 1 ml na 1 l wody, sugar royal zostaw na razie, bo one nie kwitną, a jego daje się od 2 tygodnia kwitnienia. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi orientacyjnie po jakim czasie powinienem zobaczyć poprawę bo te liście prawdopodobnie i tak odpadną. Bo niektóre dalej zaczynają brazowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy następnym podlaniu druga dawka nawozu czy już woda? Następnym razem wcześniej zacznę dawać i będzie git człowiek się uczy. chodzi tylko o to teraz jak już postępują braki jak z tego wyjsc,chodzi o przyszłości 😏

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawa widać wszystko najważniejsze, znowu lać z nawozami czy sama woda.I jak się wychodzi z takich niedoborów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zielone kazał cal maga i grow bo były wygłodniale zrobiłem jedno podlanie jak kazał za drugim nie było samej wody ale połowa tego żeby uzupełnic i teraz miała być sama woda ale mam tez CANNA Mono Trace Mix i może na uzupełnienie dam to? Plus do tych roślin co potrzeba cal maga exstra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/11/2023 o 16:39, mateo napisał:

Biały nalot nieważny od oprysku martwią mnie plamki 

17002355268284460021176348345670.jpg

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo Wygląda na niedobór składników odżywczych  ( Wapń )  jak się nie mylę oczywiście 😄  to spróbuj spryskać bezpośrednio liście wapieniem dolomitowym  i zobaczymy co sie stanie sie 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...