Skocz do zawartości
Swierzak

Zarowki HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj okazyjnie dwie lampy HPS 400 i dwie HPS 600. Sprawdzalismy, swieca. Do tego dorzucil mi dodatkowe zarowki ale tez uzywane, jedne bardziej przydymione wewnatrz inne mniej. Czy jest jakis sposob na weryfikacje zarowek, czy sie jeszcze do czegos nadaja, zanim beda montowane? Zasilacze bez mozliwosci sciemniania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że taka żarówka 2-3 uprawy powinna zrobić i powinno się wymienić... nie wiem ile w tym prawdy.

Po co Ci te HPSy? Nie chciales kupować leda? Ale mogłem Cię pomylić z kimś innym.

Obczaiłeś sobie jak one grzeją? Ujarzmić to to jest wyzwanie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, WBB napisał:

Czytałem, że taka żarówka 2-3 uprawy powinna zrobić i powinno się wymienić... nie wiem ile w tym prawdy.

Po co Ci te HPSy? Nie chciales kupować leda? Ale mogłem Cię pomylić z kimś innym.

Obczaiłeś sobie jak one grzeją? Ujarzmić to to jest wyzwanie 😉

HPS mam za tzw. flaszke dlatego wzialem 4. Zarowki do nich nie sa drogie wiec nawet jakby tylko to byl problem to i tak jestem na sporym plusie. Box bedzie w pomieszczeniu gospodarczym, bez ogrzewania wiec temp. zblizona do zewnetrznej a indor bede robil tylko jesienia, zima i wiosna. Chyba az tak nie powinno sie grzac? W lato wsadze w szklarni lub foliaku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej pogodzie co teraz już jest luz z temp. ja mam tylko 400W ale z 600W też bym sobie poradził.

Jest duży problem jak na dworze jest +30 🙂

Teraz będzie problem ze zbyt niska temp jak gasną lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, WBB napisał:

Przy tej pogodzie co teraz już jest luz z temp. ja mam tylko 400W ale z 600W też bym sobie poradził.

Jest duży problem jak na dworze jest +30 🙂

Teraz będzie problem ze zbyt niska temp jak gasną lampy.

O tym nie pomyslelem. Bede musial wiec zorganizowac dodatkowe ogrzewanie np. maty W gratisie dostalem tez wiatrak z nagrzewnica , maly. Moze jutro przetestuje jak nagrzewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swierzak co testuj i wymyślaj szybko ogrzewanie. Chętnie podejrzę pomysł 🙂

Ale ja chciałbym się max w 200W ogrzewaniem zmieścić i żeby się mi nic tu nie zajarało 😉

Te 200W to jest max max... zadowalało by mnie np 80W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pomysle o LEDach. Teraz to wydatek okolo 1000 euro wiec kosztowny. Nie wiem ile musialbym uzywac HPSow aby tyle wydac kasy. Z instalacja dam sobie rady, z zawodu jestem elektrykiem wiec to jakos ogarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...