Skocz do zawartości
gtafan

Błagam o Pomoc w Kiełkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc chłopaki i dziewczyny. Choduje od lekko ponad roku i przy wcześniejszych dwóch uprawach nie miałem żadnego problemu. Lecz w tej jest inaczej, kupiłem 3 nasiona od Royal Queen seeds i wszystkie trzy się otworzyły ale nie puściły dłuższego kiełka niż 1 mm. Potem kupiłem kolejne nasiona i 3 na 3 się otworzyły lecz gdy Kiełek osiągnął 1mm czyli ledwo wystający pypeć to przestał rosnąć Kiełek a gdy wsadziłem do doniczki to też nic nie wyrosło. Pierwszy raz tak mam i nie wiem co robię źle. Teraz trochę o warunkach. Nasiono leci na 20h do szklanki próbowałem wody z kranu, wody odstanej, i wody ostanej już z obniżonym ph do 6.1 około. Po tym czasie jest okej i nasiona się otwierają lecz gdy przekładam do pudełka z wilgotnym ręcznikiem papierowym nasiona dosłownie stają w miejscu i się nie rozwijają praktycznie wcale. Temp pokojową. Błagam o szybką pomoc i wasze rady bo mam kilka pestek gratisowych więc jest na czym poćwiczyć.

Pozdro dzięki za odpowiedzi z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 ciekawi mnie czy jak za dużo wody np daje to czy przez to mało powietrza mają kiełki i nie mają jak oddychać, bo nie chce mi się wieżyc że z 6 nasion wszystkie były by złe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię że moczę w kieliszku 3h plus czasami dodatkowo stukam je żeby weszły pod wodę a później 3 ręczniki papierowe , przykrywam kolejnymi 2 wodę z kielona wylewam na to i do ciemni pod przykryciem 1 dzień są już na wierzchu kiełki

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Kilka sugestii, które mogą Ci pomóc:

  1. Zaopiekuj się nasionami od początku: Może warto zacząć od nowa. Spróbuj zmienić metodę i zacznij od początku, być może z nowymi nasionami.

  2. Zmiana gleby: Spróbuj zmienić rodzaj gleby. Upewnij się, że używasz lekkiej, dobrze drenującej gleby, która nie zatrzymuje zbyt dużo wody.

  3. Lepsza kontrola pH: Skontroluj pH wody używanej do namaczania nasion. Warto sprawdzić również pH gleby po przesadzeniu nasion do doniczki.

  4. Warunki świetlne: Sprawdź, czy roślina dostaje odpowiednią ilość światła. Choć w fazie kiełkowania nie potrzebuje ona dużo światła, to jednak jasne, niezbyt intensywne światło może być korzystne.

  5. Wilgotność: Upewnij się, że wilgotność jest odpowiednia, ale nie za wysoka. Wilgotny ręcznik papierowy powinien dostarczyć wystarczającą ilość wilgoci.

  6. Proces przesadzania: Kiedy kiełek osiągnie około 1 mm, zacznij go przesadzać do doniczki. Zbyt długie pozostawianie w ręczniku może spowodować, że korzeń zacznie wić się wokół własnego kiełka.

Pamiętaj, że każda uprawa może się różnić, a czasem niektóre nasiona mogą być bardziej delikatne niż inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...