Skocz do zawartości
sTix33

Plargon PK 13/14 + alga bloom

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam trochę krzaków sezonowych i chce się dowiedzieć od was czy to dobre połączenie nawozów 

Ogólnie to tak, 11 krzaków które od 12 dni (+–2 dni) zaczęły kwitnąć, podlalem je jakoś 4 dni temu połową dawki pk 13/14. I 2 dni temu przyszła mi alga bloom i od razu dałem ją ale tylko 1.5l wody na krzak dawką 1/2 na spokojnie. Konkretne posłanie już normalną dawką jak pisze u producenta będzie za 3 dni, 5l na krzak

Dzisiaj widzę że kwiaty bardziej wyszły, także pk działa tylko że mam mały problem, jak tylko zaczęły kwitnąć to roślina na 4 krzakach zaczęła zjadać liście i nie mam pojęcia dlaczego, to znaczy moim zdaniem to czegoś się brakuje bo to nie jest normalne że przy początku kwitnienia zaczyna odżywiać się z liśćmi , możliwe że brakuje jej podstawowych witamin ? Np, żelazo, enzymy i różne tego typu ? 

Czy ta alga bloom  wystarczy żeby uzupełnić jej potrzebne składniki? Może potrzeba jeszcze jakiegos nawozu na kwitnienie a generslnie to jakieś  witaminy jak myślicie? 

Dodałem też do pk przy podlaniu 4 zakrętki biphumusa żeby chociaż liście miały barwny kolor taki jaki powinien być.

Teraz nie jestem w stanie zrobić zdjęć ale jeżeli ktoś się zainteresuje tym postem i chociaż będzie miał chwilkę żeby doradzić albo opierniczyc że coś źle robię to od razu wkleję fotki moich skarbów bo na prawdę parę z nich są cudowne 😉

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przemcio1407 napisał:

Dzisiaj widzę że kwiaty bardziej wyszły, także pk działa tylko że mam mały problem, jak tylko zaczęły kwitnąć to roślina na 4 krzakach zaczęła zjadać liście i nie mam pojęcia dlaczego, to znaczy moim zdaniem to czegoś się brakuje bo to nie jest normalne że przy początku kwitnienia zaczyna odżywiać się z liśćmi , możliwe że brakuje jej podstawowych witamin ? Np, żelazo, enzymy i różne tego typu ? 

możliwe że ma zbyt mało azotu i wyjada go z liści, biohumus mało wydajny jest i zapewne potrzebuje roślina więcej azotu szczególnie że to outdoor tak? zdjęcie zawsze się przydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Tak wiem, za blisko są ale miały być automaty które miałem ponaginac w każdą inną stronę a wyrosło coś takiego 

20230922_082056.jpg

20230922_082037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...