Skocz do zawartości
Lysy007

Biobizz down i biobizz up

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem roztwór miernikiem pH nie rozcienczony roztwór Biobizz ph down i up... obydwa mają ponad pH 12  czy to normalne?

Bo dałem ok 2ml ph down do wody 5l ,a tam przed podaniem było 6.5 ,a po podaniu 6.7 gdzie teoretycznie powinno mi obniżyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic Adwa a12 zrobiłem kalibracja pierwszym razem wszystko poszło ok.  

Zrobiłem znowu kalibracja ale tymi samymi buforami to trochę mi od normy pokazywał ale tylko ok 0.2 (jak sprawdzałem na buforach 4.0-7.1.

Ale jak sprawdziłem Ph down i ph up (zageszczone) to obydwa miały w granicach 12 pH więc chyba to nie jest normalne.

 

16 hours ago, Kibic said:

 

Screenshot_20230824-140142_Free Adblocker Browser.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysy007 a z ciekawości zapytam, bo moze najpierw up mierzyłeś. Sondę po zmierzeniu przepłukałeś dobrze? Każda butelka biobizz ma instrukcje, jest odklejana (jakby podwójna strona) tej naklejki z nazwą specyfiku. Tak masz wyszczególnione między innymi ph roztworu. Mam gdzieś zdjęcie biobizz -. To nic innego jak kwasek cytrynowy sprzedawany znacznie drożej, na pewno nie pokaże 12 ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdziwi faceci nie czytają instrukcji 🙂

Jak mój szwagier... tylko później meble coś nie teges jak poskręca.... i śrubki zostawają 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny deszczówka odstana miernik  pokazuje około 6.5 ph więc nie ma co kombinować. 

 

Sprawdzałem pod naklejkami instrukcje i niby ph DOWN ma 2ph ,a ph UP 11ph a w rzeczywistości pokazuje mi ponad 12 pH w obydwu przypadkach.

 

Sprawdzałem miernik na buforach(4-7) i dobrze wskazuje .(Niby są jednorazowe ale już 3raz użyłem i pokazuje bardzo bliskie wartości)

Sprawdziłem ocet jabłkowy i mi pokazuje ok 3pH mam z 5l więc to bedzie mój obnizacz pH ewentualnie.

Prawdopodobnie jakieś trefny ten biobizz ph down .

5 hours ago, WBB said:

Bo prawdziwi faceci nie czytają instrukcji 🙂

Jak mój szwagier... tylko później meble coś nie teges jak poskręca.... i śrubki zostawają 🙂

No akurat rzuciłem okiem wcześniej na online informacje😀ale widocznie trafny ten ph down, a że narobilem octu jabłkowego to mam swój własny 3ph obnizacz .

No ale prawie 100zl w plecy☹więcej nie kupię.

6 hours ago, grolsch3 said:

@Lysy007 a z ciekawości zapytam, bo moze najpierw up mierzyłeś. Sondę po zmierzeniu przepłukałeś dobrze? Każda butelka biobizz ma instrukcje, jest odklejana (jakby podwójna strona) tej naklejki z nazwą specyfiku. Tak masz wyszczególnione między innymi ph roztworu. Mam gdzieś zdjęcie biobizz -. To nic innego jak kwasek cytrynowy sprzedawany znacznie drożej, na pewno nie pokaże 12 ph

Juz raczej ogarnelem ,prawdopodobnie trefny obnizacz ph kupiłem. 

Ocet jabłkowy pokazuje ok.3ph od dziś mój obnizacz ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...