Skocz do zawartości
Pedro Racimo

Pytania związane skompletowaniem growbox-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero zaczynam przygodę z uprawa konopii i kompletuje mój pierwszy growbox. Mam growbox 200x200x220 mam zamiar uprawiać w doniczkach 11-12 litrowych rośliny automatycznie kwitnące tzw automaty.

Pytania:

1. Jaka będzie orientacyjna różnica w zbiorach miedzy automatem tresowanym na siatce a automatem nie tresowanym (zakładając że ktoś by zapewnił idealne warunki)?

2. Przy tresowaniu na siatce ile mogę umieścić doniczek 11-12 litrowych na 1m2 (gdzieś tam wyczytałem że 9 sztuk takich doniczek wchodzi na 1m2 bez tresowania, a przy tresowaniu na siatce wchodzi takich doniczek 8 sztuk)?

3. Ile potrzebuje watów z lamp led przy założeniu że na 1m2 wejdzie mi 8 sztuk doniczek po 11-12 litrów? Czyli na 4m2 wyjdzie 32 sztuki roślin.

4. Mam upatrzoną lampę led spectrumlight xplosion 800w więc pytanie czy taka lampa led jest godna uwagi. 
 

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania oraz pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4m² na początek uprawy to dość mocne porwanie się na głęboką wodę. Lampa może być za słaba, zależy ile tam jest lumenów, musiałbyś znaleźć ale na takie 4m² żeby wyciągnąć dużo, to musiałbyś mieć 200000 lumenów. Kojarzę z innego forum, że ktoś używał jej na 2.5m² bodajże

Pamiętaj że przy takim rozmachu wentylacja + system nawadniania + osuszacz + nawilżacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pedro Racimo automaty szkoda prądu weź sezonu normalnie bo z automatów będziesz miał 30 gr z krzaka wiec to jest lipny wynik trochę 

co do lampy to musisz chyba z 4 Mars Hydro 300w jedna taka 1800 zl badz HPS badz CLF taniej wyjdzie ale lepiej ledy 

potrzebujesz 100 tys lm na taka powierzchnie 

w taki namiot to 16 można uprawiać jak dobrze się postarasz 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak ktoś o tej zajawce pisze hodowla, ale z tresowaniem ziomek to mnie zabiłeś. Od dziś tresuje 😎 zobaczymy która koleżanka ode mnie z namiotu mi najszybciej przyniesie zimne piwko z lodówki, bo tak zmierzam tresować...

A odp Ci coś na te pytania. Może być ciekawie.

1. Jak zapewnisz idealne warunki, takie na 100% i będziesz odpowiednio tresował to naprawdę może być bardzo duża różnica w plonie. Ale musisz wszystko idealnie i z tym tresowaniem też się postarać.

2. Jak robisz to pierwszy raz to tresowania na siatce bym nie próbował. Tak jest w sumie łatwiej, ale trzeba mieć wprawę, myślałeś jak będziesz opiekował się koleżankami jak już poprzeplatasz te łodygi przez dziurki, jak będziesz je wtedy podlewał itp i itd?? Został bym na 1 rzut przy tresowaniu za pomocą druta/sznurka i tzw lst.

3. Nie wiem ile, ale na taką szerokość jednej lampy tam bym nie dał. Minimum dwie, wiadomo z odpowiednią ilością lm.

Powodzenia, wrzuć czasami zdjęcia tresowania. Ciekawe jak wyćwiczysz dziewczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...