Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rolników. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych odemnie, bo mam tutaj taki przypadek i nie wiem czy jest to przenawożenie i popalone przez to liście, czy może deficyt potasu?

20230821_155015.jpg

20230821_155035.jpg

Diesel Auto

20230821_155037.jpg

20230821_155046.jpg

Hulkberry Haze Auto

20230821_155100.jpg

Hulkberry Haze Auto.

20230821_155200.jpg

20230821_155135.jpg

Ziemia Lightmix od Biobizz z dolomitem
Ph ziemi pomiędzy 6.2-6.5 (sprawdzałem kwasomierzem glebowym)
Pacjent: Diesel Automat i Hulberry Haze Auto.
Etap: 5 tydzień kwitnienia.  (Wszystko zapisuję sobie w aplikacji "Grow with Jane")
U Diesel'a trichomy są jeszcze przeźroczyste.
W czwartek 17-go sierpnia dostały dawkę nawozów...

17 Hulkberry_Jane.jpg

17 Diesel_Jane.jpg

"Pokarm" daję co drugie podlewanie.
Nawozy od Biobizz i jadę z nawozami według pewnego harmonogramu z dawkami które, obczaiłem z jakiegoś anglojęzycznego forum. Harmonogram od Biobizza zaleca duże dwaki, dlatego postanowiłem bazować na doświadczeniach innych...

Screenshot_20220624-005154_Chrome.jpg

Do pewnego momentu się ładnie sprawdzało przy obu krzaczkach, 24-go lipca dałem taką ilość nawozu.....

24 Hulberry_Jane.jpg

24 Diesel_Jane.jpg

a następnie, bez "przelania" czystą wodą pomiędzy podlewaniem nawozem, 
dałem 30-go lipca za dużą dawkę pokarmu......

30 Diesel_Jane.jpg

30 Hulberry_Jane.jpg

1-go sierpnia zrobiłem "flush"  wodą 6.3ph w ilości po 3L wody na krzaka. Powtórzyłem to samo 6-go sierpnia. A 10-go sierpnia dałem już spokojną dawkę nawozów według tego harmonogramu...

images.png

I od tego momentu lecę z nimi co drugie podlewanie.
W międzyczasie przy atakował krzaczki ten pajączek przędziorek czy jakoś tak i wciornastki, więc od 17-go lipca stosuję Biobizz Leafcoat co 3-4 dni na zmianę z Agrocover.
I tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelson ten żółty liść to normalne on będzie usychał, ogólnie według mnie za dużo lejesz nawozów nie ma co się sugerować harmonogramem. Lej na razie wodę czystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelson  według mnie odstaw calmag i biogrow do końca uprawy, resztę w cholerę ciężko przedobrzyć. Jakbyś odstawiał biogrow, to bloom musi iść conajmmiej podwójna dawka.

Ale możesz odstawić po prostu calmag biogrow i bloom i obserwować czy się pogorszy czy polepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...