Skocz do zawartości
jeruki

Suszenie, potrzebuje pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Jeśli wszystko mi wyjdzie to trzeba będzie tą mary gdzieś wysuszyć, jeśli będzie zapach to nie mogę tego zrobić w domu, tylko out. Dlatego planuje zrobić własnoręcznie jakiś mini boksik w którym będzie mały wiatraczek i filtr węglowy. Temat planował bym suszyc po kolei w małych ilościach. Jestem otwarty na wszelkie odpowiedzi, krytykę i sposoby na suszenie in i out. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeruki suszenie na oucie pod koniec sezonu to duża szansa na pleśń, jak jest możliwość to lepiej na chacie suszyć, można boksa zrobić z filtrem węglowym ale musi być wentylacja  sprawna mały wiatraczek może nie dać rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jeruki Jeżeli masz dobry filtr węglowy i dobrze dobraną wentylacje. To nie powinno być zapachów.

Możesz też dla pewności dać sobie oczyszczacz powietrza do pokoju. Nigdy tak nie robiłem, ale mój znajomy powiedział mi, że to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie mam opcji i dobra wentylacja więc jestem zmuszony użyć tego. Postawić w domu mały samorobny boksik na strychu z filtrem węglowym. 3 autosy to chyba nie będzie aż taki zapach jeśli to zrobię, co nie ?

16909143429211492641013677274116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrym pomysłem jest zrobienie water curringu około 7 dni mokre topy wycierasz powierzchownie ręcznikiem papierowym i wrzucasz to do suszarki na grzyby. Ważne, żeby topy były mniej więcej równej wielkości. Po trzech kwadransach zaglądasz i ewentualnie przedłużasz o 5-10 minut aź będzie to. Zero zapachu siana, palenie pryma sorcik od razu nadające się do słoików. Przez godzinę- półtorej zabezpieczasz ręcznikami drzwi, okna zamykasz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz nie mam suszarki na grzyby ale dobry pomysł chyba, aż tak się nie znam. Zrobię ten boksik albo po prostu rozwiesze topy na strychu tam gdzie nikt nie ma dostępu, chyba że będą chcieli się wspinać, jakieś choinki zapachowe i myślę że nie będzie tak źle.

Lecz dalej szukam wszędzie różnych sposobów.

A curring na pewno zrobię bo nie ciągnie mnie do palenia, robię sobie dłuższą przerwę a nawet po niej nie będę już palił codziennie.

 

Edytowane przez jeruki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...