Skocz do zawartości
obimichgg

1x Afgan kush auto || żarówka led 10w 2700k ŻARÓWKA LED GROW LIGHT DO UPRAWY ROŚLIN 50W E27|

Rekomendowane odpowiedzi

Uprawa jest w pc boxe o wymiarach 19x45x48cm . wentylacja jest z 2 wentylatorów komputerowych (nie dodaję mieszającego ponieważ są bardzo mocne i czuć przeciąg w boksie ) wentylatory mają filtry węglowe z włókna do okapów .
temperatura mniej więcej od 23-26 stopni wilgotność wacha się od 50-80%
W trakcie uprawy używam podłoża uniwersalnego .
Najpewniej będę używał nawozu biohumus (z znanego marketu ogrodniczego)
w plana jest trening lst 
jest to moja pierwsza uprawa więc mam nadzieje na parę rad

 

oto growbox 

growbox.thumb.jpg.48a4c34e79a8d7509a288bddb13488c5.jpg

dzień 1 po wyjściu nasiona z ziemi 

dzien_po_wyjsciu.thumb.jpg.73ca86f1b1fb55d48e8ee9f2822db17f.jpg

dzień 3 

3dzien_po_wyjsciu.thumb.jpg.a6a2a6aa78f7a24c7f07c10643032f44.jpg

dzień 4

 

tu są kolejne dni 

dzień 4 4dzien_po_wyjsciu.thumb.jpg.70c6776addb2512d2d9a6b072afe3b0a.jpg

dzień 5 

5dzien_po_wyjsciu.thumb.jpg.e32ce9111c92c1ab1552193a8a8ee025.jpg

na koniec mam pytanie czy roślinka wygląda zdrowo i co do poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest automat  jak przypuszczam? Ten keramzyt wywaliłbym z doniczki i dal go gdzieś obok doniczki, a jak zacznie kwitnąć, to usunąłbym go całkowicie. Ziemia uniwersalna jest mocno nabita nawozami (na opakowaniu powinna  byc podana wartość "ec"), więc lałbym sama wodę co najmniej przez miesiąc. Woda musi mieć ph pomiędzy 6-7, jeśli masz możliwość łapania deszczówki, to idealnie się nada, a jeśli będziesz podlewał odstana kranowka, to będziesz ja musiał delikatnie zakwaszać. U mnie w przypadku kranówki dodaje 4 krople kwasu na 1 litr wody, ale na razie pryskaj zraszaczem ziemię i co 3-5 dni podlewaj mała ilością wody ( 50-100 ml) z dala od rośliny, po brzegach doniczki, żeby korzen szukał wody i się rozrastał. Nie spiesz się z nawożeniem i będzie dobrze.

Daj zdjecie boxa z roslinka, co to za doniczka, otwory ma na spodzie?Pozdrawiam. 

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

doniczka jest podłużna zakrywająca większość spoodu boxa i ma dziurki na dole. i jeszcze o podlewanie wszcy mówią ze jak roślinka jest mała należy podlewać dużo w małych porcjach 

 

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg  podlewaj z dala od łodygi, nie pozwól żeby się zamoczyła, bo wzrasta wtedy ryzyko grzyba i padnięcia rośliny.

Nie podlewaj jakoś super często, co 2 dni najpierw po 50-100ml nie więcej, pierwsze podlanie 3cm od łodygi, drugie 4, trzecie 5. Potem już 150ml 7 cm od łodygi, 8, 9. Potem 200 i kolejne cm dodawaj. Oczywiście nie musisz liczyć od linijki, tylko to taki sposób, żebyś prowadził korzenie na boki i jednocześnie nie przelał rośliny. Tak samo jak się machniesz o 50ml, to nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka troche minie nie było stosowałem się do zaleceń i podlewam co 2 dni ok 75-100ml oddalając o ok 1 cm od rośliny 

a tu fotki 

dzień 8

199030554_dzie_8.thumb.jpg.f03b4b21b81f42ab473ae83a4e68df29.jpg

a tu dzień 10 

226646720_dzie_10.thumb.jpg.b1bf7a0634249e06b0553b7e45153c3c.jpg

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg między 8 a 10 dniem musiałeś coś zmienić w stosunku do 6-8, bo zobacz że zdjęcie z 6 i 8 nie różni się prawie, a między 8 i 10 dniem jest już duża różnica

Musisz badać temp i wilgotność, jak wilgotność będzie za niska, to będziesz musiał podlewać bardziej powierzchniowo (przy wysokich temp woda szybko paruje, przez co wilgotność w boxie wzrasta). Ale staraj się nie dopuścić, żeby łodyga się zamoczyła, bo to w cholerę zwiększa szanse na "damping off" po polsku zgorzel siewek, ale lepiej jak już to szukać tej pierwszej nazwy w internecie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiają się nowe liście ale poszukam i postaram się coś porobić. W sumie  to zmieniłem tyle ze zaczołę się stosować do tego nowego podlewania ponieważ wcześniej podlewałem po całej powieszchni doniczki  bo tak to ani temperatura ani wilgotność się za bardzo nie zmieniła 

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 12 niestety troszke przelałem jednak szybko zareagowałem wylałem wodę która zebrała się pod doniczką . Podłożyłem po doniczkę ręczniki papierowe do ziemi włożyłem zwinięte(wyczytałem że bardzo dobrze chłoną wodę)

 

230165080_dzie_12.thumb.jpg.042d3cec42c29adbfd060e793fcb43a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg  uwaga na wkładanie takich grubych rzeczy do ziemi, bo o ile na zewnątrz wydaje się że roślina mała, to korzenie żyją swoim życiem, a nie chciałbyś przerwać ich w połowie

Wrzucaj temp i wilgotność, bo dużo podpowiada co można zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg ten keramzyt z doniczki, bo on zatrzymuje wilgoc. Wlacz wentylator mieszający i skieruj go na ziemię, szybciej przeschnie. Zastanów się nad wprowadzeniem dwutlenku węgla. Jest takie coś jak "CO2 bag", przy małej powierzchni boxa może Ci to dużo dać. Jeszcze pytanie, czym je podlewasz?

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewam odstaną kranówką a temperatury i wilgotnośći narazie nie wrzucą bo mi się czujnik zjeb** więc dziś idę po kolejny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obimichgg zadbaj o dopływ świeżego  powietrza i przepływ powietrza w boxie. Daj mieszajacy zeny ciągnął powietrze z otoczenia i podmuchiwal do

boxa  na roślinkę, tak zeby wprowadzić w leciutkie drgania łodygę(zrob tak  od 3 tygodnia!) to spowoduje ze łodyga będzie się umacniać i ogolem roślina nie położy się pod ciężarem topkow.  nie kupuj żadnych co2 bagow, to pc box. Jeśli ziemia jest uniwersalna będzie dobrze nabita nawozami, nie lej nic poza woda z dobrym ph

dopoki nie pokaze niedoborów.  Możesz dopkupic tripack biobizz to nie duzy koszt a zawsze dasz roślinie to czego potezbuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roslinka dziś podniosła się i odzyskała swój zielony kolor ziemia się osuszyła w ciągu nocy wymieniłem ręczniki papierowe raz pierwsze były włożone ok godziny 20 a poszedłem je zmienić ok godziny 3 te wymienione są prawie suche waciki też oddały wilgoć do powietrza . Wentylatory zrobiły swoje wilgotność 

 

583444223_dzie_13.thumb.jpg.f22082ab97688eebca6882825960d44b.jpg

dzień 13

Ps. dziękuje za pomoc zaangażowanie i dobre rady które pomogły ocalić moją roślinkę

 

 

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...