Skocz do zawartości
LILLY

Co myślicie kiedy do ścięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o roślinkach 

auto opium 

i czy można ściąć topa 

ogolnie listki w dwóch zrobiły się trochę żółte na spodzie i nie wiem czego to przyczyna 

to roślina żeńska ? 

EF471944-9DDE-4C47-9727-A3003B4177EE.jpeg

810936A5-E61E-432B-98FE-E1D5396C8186.jpeg

FFC5158D-12EE-4B60-9775-A1020E71F121.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@LILLY Brak odpowiednich warunków, bo roślina jest wyciągnięta z powodu braków światła. Płeć żeńska, początkowa faza kwitnienia, nic teraz nie ma sensu ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięta to znaczy ? Za wysoka ?? Hmm na strychu są światło dobre zniosłam Je do pokoju bo 2 listki zolknely .. dać jakaś odżywkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@LILLY  Wyciąganie, w sensie masz tykę, jaka idzie do góry, bo ma za mało światła, jakiego szuka, dlatego się wyciąga. Konopie to rośliny światłolubne muszą mieć odpowiednie natężenie światła, by się móc prawidłowo rozwijać, energia świetlna to podstawa bez tego nie będzie prawidłowego rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LILLY stworzyć warunki, gdzie ona jest uprawiana na strychu? jakie tam światło jest? musi być dobry dostęp do słońca albo jakieś oświetlenie typu LED, CFL, HPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło z okien ..  jest niby dobre ale nie wiem ze nie za słabe 

mam dać do nich jakieś odżywki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LILLY więcej światła o ile to możliwe i może jakaś tyczka z bambusu aby uchronić tą patykowatą łodyge przed złamaniem, zwłaszcza jak zaczną formować sie nowe topy.Tutaj dla porównania mój krzak który ma 10h słońca dziennie.Światło odpowiada za fotosyntezę a fotosynteza za "karmienie" rośliny więc dobre oświetlenie jest kluczowe 

357710662_1467818670689407_798344624322668742_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...