Skocz do zawartości
vego1989

Hps160W problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Wcześniej uzywlem leda, teraz dostałem hps od Ziomka. Przez tydzień było ok, od dwóch dni lampa rano nie odpala, po kilkukrotnym włożeniu w gniazdko za którymś razem odpali i świeci aż do wyłączenia, problem robi się gdy zegar chce ją odpalić, wtedy się nie odpala...w czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to zasilacz tam jest? 

Ja miałem taką samoróbkę z allegro chyba to po kilku latach nieużywania podobnie było. Nie skwierczy nic jak się ma włączyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ogólnie ten zasilacz tak "bzyczy" ale od samego początku. Przez pierwszy tydzień było ok, od 2dni rano się nie odpala, trzeba kilka razy włozyc do gniazdka i za ktoryms razem odpali. Sprzet nie byl uzywany z 5lat. A zasilacz to belight

Dopiero wystartowałem, mają z 5dni ale wqrwia mnie to że ona się nie odpala, a nie chce mi się codziennie tam chodzić i wsadzac w to gniazdo zeby się w końcu odpaliła...Mam leda 100wjeszxze, ale jego myślałem dołożyć do hps na flo juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli on w jakiejś obudowie jest? Jak bzyczy to pewnie magnetyczny jest. Do jakiegoś elektronika z nim na szybko.

Tam jakieś kondensatory są, które pewnie odpalają żarówkę... może jakiś pada.

Ja w swoim porozłączałem kabelki i te wszystkie styki popryskałem jakimś preparatem do elektroniki. Ale u mnie było wszystko na wierzchu w takim plastikowym koszu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tak jest w obudowie, wqrwia mnie to, trzeba z 10razy wsadzić żeby odpaliła...a najgorsze jest to że czas nie jest zachowany, bo nie odpala...80x80 a mars 100w to za malo...chyba że założę narazie na wega tego leda, a hps zaniosę do elektryka jakiegoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny 80x80x160 dalem narazie leda, zobaczę co się będzie działo, hps lepiej mi temp podbijał. Planuję wega do 35dni, ostatnio robiłem 45. Gdy będę przechodził na flo to dam hps+led. Tylko Eby elektornik naprawił tego hpsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 problem będzie nie tyle co z mocą, ale bardziej problematyczna będzie powierzchnia święcenia tej lampy na wegu. Będzie jej w cholerę ciężko zajrzeć do krawędzi boxa, bo zobacz jaka malutka jest w porównaniu do powierzchni 0.64m²

Tyle dobrze, że ma tyle mocy,  że po prostu możesz ją powiesić wyżej, przez co lepiej doświetli te krawędzie, ale wtedy będzie mniej skupione to światło na roślinkach. Ale w sumie kombinuj, jak będziesz walił LST i topping jednocześnie i będą fotoperiody, to LED ci je fajnie zakrzaczy, bez nadmiernego wydłużania, a dzięki HPS potem napuchną i będą elegancko zbite :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...